Skocz do zawartości

Wiek duszy w tarocie


Mona Moon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) Ostatnio robiłam rozkłady na obecne i poprzednie wcielenie (dość duży, 22 kart). Robiłam to pierwszy raz, był mi dość mocno potrzebny. Zastanawiam się, jak interpretujecie karty oznaczające wiek duszy? Ja akurat wykładałam jedną kartę oznaczającą wiek i zastanawia mnie, jak zinterpretowalibyście 2 buław (mam dylemat, bo z jednej strony karta "mała" liczbowo, a z drugiej jej znaczenie kojarzy mi się z duszą bardziej dojrzałą) i Królową mieczy (tu też mi bardziej pasuje starsza, doświadczona). Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedziala ze posrodku :) powiedzmy ze dusza ma 100 lat wiec 2bulaw moze wskazywac ta 50tke.

 

Hmm, rzeczywiście sensowne :D w końcu można interpretować, jako pogodzenie dwóch skrajnych rzeczy, więc niejako środek. A Królowa mieczy, jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ThePhoenix

najstarsza to chyba pustelnik a z resztą kart to wydaje mi się należy je interpretować wg ich normalnego znaczenia, tak jak np ta 2 bulaw, która kojarzy mi się że ktoś/coś jest pośrodku ,as bulaw to młoda dusza bo dopiero jest na początku drogi, 9 bulaw powiedziałabym starsza ale nie stara bo jest poraniona i doświadczona, 4 mieczy to na pewno spokojna i bierna dusza ale tu niestety już mam problem z określeniem wieku. Czy wiek duszy jest naprawdę ważniejszy od jej stanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najstarsza to chyba pustelnik a z resztą kart to wydaje mi się należy je interpretować wg ich normalnego znaczenia, tak jak np ta 2 bulaw, która kojarzy mi się że ktoś/coś jest pośrodku ,as bulaw to młoda dusza bo dopiero jest na początku drogi, 9 bulaw powiedziałabym starsza ale nie stara bo jest poraniona i doświadczona, 4 mieczy to na pewno spokojna i bierna dusza ale tu niestety już mam problem z określeniem wieku. Czy wiek duszy jest naprawdę ważniejszy od jej stanu?

 

Nie, oczywiście, że nie :) Zapytałam z ciekawości, żeby wiedzieć na przyszłość, jak interpretować, bo i miejsca na stan duszy są w rozkładzie, ale to jakoś łatwiej mi się interpretuje niż coś takiego jak wiek. Dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...