Jump to content
Sign in to follow this  
Ismer

Merecz

Recommended Posts

Ismer

Aczkolwiek piramida wzniesiona pośród lasu w Dzukijskim Parku Narodowym niedaleko Merecza na Litwie (lit. Merkinė) nie jest ani typowym ani starym miejscem mocy, lecz na podstawie licznych relacji o oddziaływaniu tego miejsca można ją do tej kategorii zaliczyć.

Obiekt powstał w l. 2002 - 2010, najpierw była to konstrukcja w kształcie piramidy, potem wybudowano nad nią kopułę. Wszystko to jest wynikiem hmmm... powiedzmy objawienia.

 

Tą historię można przeczytać np. tutaj:

Miejsce uzdrowienia fizycznego - Litwa, Merecz - Zjawiska Niewyjaśnione - ZjawiskaParanormalne.pl

 

Szklana kopuła, w której znajduje się piramida, jest miejscem, gdzie występuje szczególne skumulowanie energii.

Wewnątrz niej wytyczone są specjalne "stacje", w których trzeba przebywać w określonej kolejności, by wzmocnić działanie energii tego miejsca.

Pośrodku stoi stolik z kielichami, w których znajdują się kawałki opłatków.

Panuje tam doskonała akustyka, świetnie brzmią mantry czy śpiewane modlitwy, a i sam Žekas często śpiewa pobożne pieśni, ja miałam okazję usłyszeć te śpiewane w czasie nabożeństwa archanielskiego (modlitwy / prośby o uzdrowienie).

Dobra energia zawarta jest również w wodzie czerpanej w okolicy, przywozi się ją do zbiornika wybudowanego obok piramidy.

Znaczenie ma nie tylko sama piramida - także przebywanie i medytacja lub modlitwa w jej otoczeniu ma dobroczynny wpływ na zdrowie i ducha, zresztą nawet samo przepiękne otoczenie działa kojąco zanim jeszcze cokolwiek zacznie się tam robić :)

 

Ludzie przyjeżdżają tu poszukując uzdrowienia fizycznego i duchowego i podobno wielu z nich tego doznaje.

Można rzec, iż piramida wpływa (czy też ma wpływać) na polepszenie zdrowia, samopoczucia i odnowę duchową.

Podobno działanie piramidy jest długofalowe, ale już sam pobyt w tym miejscu o ile nie uleczy z chorób fizycznych, to na pewno uspokoi i wyciszy.

 

Jak na razie nie wiadomo co tam tak naprawdę wpływa na poprawę kondycji psychofizycznej, ale niewątpliwie ulega ona większej czy mniejszej poprawie.

Być może w przypadku niektórych cudownych uzdrowień może mieć siła autosugestii (jak chcą to widzieć "naukowcy"), ale wystarczy nawet niewielka doza wrażliwości by stwierdzić, że nie to jest główną "siłą sprawczą".

To miejsce jest tak spokojne, można powiedzieć: tak uduchowione, że jego moc odczuwa się od razu po wyjściu z pojazdu a nawet podczas jazdy prowadzącą tam leśną drogą.

Povilas Žekas twierdzi, że w piramidzie znajduje się silne pole energetyczne, które pojawiło się w tym miejscu właśnie wskutek boskiego działania, tak jakby zostało ono nam "zesłane" czy też podarowane.

Ale cokolwiek by to nie było to jako żywo zaświadczam własną osobą, że "coś tam jest" i warto tam się wybrać jeśli nie po uzdrowienie to choćby w przecudowny plener, w tym nad pobliski Niemen, tym bardziej, że można spokojnie zaplanować wypad jednodniowy, bo to od granicy jest ok. godziny czasu jazdy samochodem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...