Jump to content

Antonina


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia :

 

Imię żeńskie od imienia Antoni, które pochodzi od nazwiska starożytnego rodu rzymskich plebejuszy. Jest, zatem imieniem o pochodzeniu łacińskim. Każda Antonina jest osobą konserwatywną, nie lubi zmian. Kocha dom i rodzinę. Od urodzenia jest predysponowana do kierowania. Wrażliwa na sprawiedliwość i nie lubi krytyki, ale chętnie słucha pochwał pod swoim adresem. Najczęściej jest osobą energiczną.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

ANTONINA

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: DWÓJKA

Znaczenie: od rzymskiego nazwiska rodowego Antonius

Znak zodiaku: Byk

Planeta: Wenus

Imieniny: 1 Marzec, 3 Maj, 12 Czerwiec, 31 Październik

 

 

Antonina bywa poufale nazywana: Nina, Tosia lub Tunia. Imię to, tak samo jak Antoni, pochodzi ze starożytnego Rzymu, gdzie żył ród Antoniuszów. Najbardziej znaną Antoniną jest Maria Antonina, Bogu ducha winna francuska królowa, którą ścięli miłośnicy postępu i rewolucji. Liczbą imienia Antonina jest dwójka. Liczbę tę mają w imieniu nosiciele pokoju, zgody i miłości. Wibracje tego imienia są doskonale zgodne z cechami tej liczby już samo brzmienie imienia Antonina jest łagodne i od razu budzi sympatię. Bo jak można czuć się źle u boku Niny, Tośki, a tym bardziej Tuni? Antoniny wpływają na ludzi łagodząco. Nie można się na nie złościć ani gniewać. Działają rozbrajająco. Mają dar wygaszania napięć, przywracania pokoju; potrafią przywołać do ładu nerwusów i bałaganiarzy. Ich wewnętrzny spokój i równowaga udziela się otoczeniu. Są miłośniczkami sztuki i poezji, i lubią się otaczać ładnymi drobiazgami. Kochają dom i znają się na sztuce jego prowadzenia. Uwielbiają przyjmować gości. W swoich mężczyznach zako****ą się od pierwszego wejrzenia i nie dręczą ich wygórowanymi wymaganiami. Są ostoją porządku i bezpieczeństwa w rodzinie. W imieniu Antonina zakodowana jest pamięć pradawnych ideałów, (może rodem jeszcze ze starożytnego Rzymu), w myśl których kobieta znała swoje miejsce w życiu i w porządku świata, nie buntowała się przeciw swojemu powołaniu i potrafiła czerpać z niego radość. Antonina to imię przede wszystkim dla łagodnych i przyjacielskich Byków oraz dla Wag, czyli drugiego znaku planety Wenus. Chętnie przyjmą też je za swoje: Raki, Ryby i Lwy (a raczej Lwice). W Pannie i Koziorożcu imię to wyzwoli zbyt silne przywiązanie do materialnej sfery życia, a pozostałe znaki mogą je uznać - z różnych powodów - za zbyt mało zgodne z własną naturą.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Antonina to osoba, która nie lubi zmian. Kocha dom i rodzinę. Ma predyspozycje do kierowania, nie lubi krytyki, za to uwielbia pochwały pod swoim adresem. Jest skromna i prosta. Ceni tradycyjne wartości i obyczaje. Pomaga innym nie dla zdobycia ich wdzięczności, ale z potrzeby serca. Nie rozumie wyrachowania ani interesowności. Rodzina to jej opoka i centrum życia.

 

Imieniny Antoniny

25 lutego

3 maja

4 maja

12 czerwca

 

Patroni i święci

Święty Antoni Wielki

Święty Antoni Padewski

Święty Antoni Peczarski

Święty Antoni Claret

 

Zdrobnienia imienia Antonina

Antocha, Antoin, Antoinette, Anton, Antonajna, Antonett, Antoni, Antonia, Antonine, Antoninka, Antonio, Antonisia, Antonka, Antonówka, Antosia, Antosiek, Antoszka, Antośka, Najna, Nina, Ninka, Siula, Tocha, Tola, Toleczka, Tolinka, Toluchna, Toni, Tonia, Tonik, Tonisława, Tosia, Tosiaczek, Tosiak, Tosiek, Tosiemiec, Tosiex, Tosieńka, Tosik, Tosika, Tosinka, Tosisława, Tosiula, Tosiulka, Tosiunia, Toslava, Tosza, Toszanna, Toszka, Towsik, Toś, Tośka, Tończyk, Tunia, Tusia, Tusiak

 

Szczęśliwa liczba: 7

Szczęśliwy kamień: chryzopraz

Szczęśliwy kolor: żółty

 

Antonina w innych językach

łacina — Antonina

język bułgarski — Антонина

język estoński — Antoniina

język francuski — Antonine

język litewski — Antanina

język niemiecki — Antonina

język rosyjski — Антонина

język serbski — Антонина

 

Historia imienia Antonina

Antonina to imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się ono od słowa Antoninus, oznaczającego „należący do Antoniuszów”, czyli starożytnego rodu rzymskiego. W Grecji imię to wywodzi się od Antona – syna Herkulesa i było tłumaczone jako „wspaniały, wybitny”.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...