Skocz do zawartości

Programy do badań statystycznych astrologii


Fomalhaut

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

od niedawna wiem, że są programy do badań statystycznych astrologii. Niestety nie wiedizałem, żeby ludzie pisali o tym na forach. Sprawa wygląda tak, że jest publicznie np. dostępna baza danych astrodatabank. https://www.astro.com/astro-databank/Main_Page Powstały programy takie jak Sirius, Kepler, Pegasus. SIRIUS SUPERB ASTROLOGY PROGRAM https://www.youtube.com/user/DavidCochrane100 Fast Research. Fast Research Astrology Software – Alphee Lavoie's Astrology Software https://www.youtube.com/user/AlpheesAIRSoftware Alphee jest członkiem grupy badawczej astroinvestigators Meet the Gators – The AstroInvestigators. Przeprowadzili bardzo ciekawe badania. Brali pod uwagę zaćmienie neptuna przez Wenus, Marsa. Mars, Wenus, Merury w deklinacjach przekraczających maksymalne deklinacje słońca (out of bounds). Spójrzcie na wartości Chi kwadrat. http://www.astroinvestigators.com/pdf/career1.pdf Małe aspekty Chirona w synastriach małżonków. http://www.astroinvestigators.com/pdf/maletofemale.pdf

 

Jeśli chodzi o wymienione powyżej programy to niestety są one bardzo drogie. Jeśli chodzi o Sirius, Kepler, Pegasus to niestety są w tej chwili sprzedawane tylko w formie CD. Fast Research sam nie wiem, nie widzę informacji. Wydaje mi się, że było jeszcze kilka programów innych autorów, ale w tej chwili nie pamiętam, mogę później edytować ten post i dodać.

 

Czy ktoś z was orientuje się w temacie? Które programy są najlepsze. Które można kupić do pobrania online? Czy ktoś z was ma taki program i przeprowadził ciekawe badania?

 

To jest przyszłość astrologii. Chciałbym w tym uczestniczyć. Każdy dzięki takim programom może na własną rękę prowadzić badania statystyczne i rozwijać wiedzę z zakrestu astrologii. Każdy może zweryfikować czyjeś stwierdzenia. Dlatego dzielę się z wami tymi informacjami. Zapraszam do dyskusji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Jeśli chodzi o same programy to nie mam co dyskutować - nie znam ich - bo ich nie testowałam i nie zamierzam testować, zarówno ze względu na cenę (mówisz, że są drogie) jak i z tego względu, że szkoda mi czasu na martwą astrologię.

Żadne statystyki nie są w stanie opisać życia człowieka jako indywidualnej, wyodrębnionej, jedynej w swoim rodzaju jednostki - i statystyka na pewno nie jest przyszłością astrologii.

Analiza astrologiczna nie opiera się na wyciąganiu wniosków z danych statystycznych, tylko na wyciąganiu wniosków spośród mnóstwa informacji zawartych w horoskopach ludzi (także u tych urodzonych w danym dniu i godzinie, czyli z dokładnie takimi samymi układami), ale do tego potrzebny jest nie tylko logicznie pracujący umysł ale także intuicja, ponieważ każdy człowiek jest inny, nawet jak ma identyczny horoskop z kimś drugim. Na podstawie zapisu natalnego można określić strukturę psychofizyczną WH, lecz nie jakość jego duszy.

 

Statystyki mogą być pomocne wskazując na tendencje dominujące u osób urodzonych z takimi a takimi układami, ale nie mogą przewidzieć, jakich wyborów dokona ta konkretna dusza, która w tym człowieku mieszka. Tego statystyka nie uchwyci, podobnie jak nie uchwyci zagadnień związanych z ww. duszą indywidualną, determinacją i wolną wolą (wyborami ludzkimi).

W latach 80 polscy astrolodzy zajmowali się już statystykami, padło wiele cennych spostrzeżeń, ale nic istotnego poza ogólnymi stwierdzeniami z tego nie wynikało. Każde życie było inne, losy każdego toczyły się inaczej.

To co statystyka określi np. jako świetnie zapowiadające się życie może okazać się czymś całkowicie innym od wzoru. Dlaczego? Ano dlatego, że ilu jest ludzi na świecie, tyle samo jest kosmicznych scenariuszy, a każdy z nich jest uwarunkowany nie tylko tym, co widać w samym kółku, lecz wpływ na bieg życia WH mają także warunki jego rozwoju: społeczne, religijne, kulturowe, polityczne itd. O karmie to już nawet nie ma co wspominać, bo to akurat jeszcze nie jest rozpoznane "naukowo" i mimo iż istnieje gałąź "astrologii karmicznej" ;)

Tak, że jak dla mnie statystyki astrologiczne mogą być nieco pomocne, ale na pewno nie kluczowe przy rozpatrywaniu kolei losu WH.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda taki program do statystyki astrologicznej, ale trudno mi sobie wyobrazić, aby działał poprawnie - no może mam małą wyobraźnię. Widziałam już pewne próby wyciągania wniosków statystycznych na podstawie układu, dwóch, trzech, czy czterech planet. Dla mnie to jest mało przekonujące, bo "pracuje" cały horoskop, a i każdy WłH ma różne/odmienne możliwości w życiu. Ktoś przychodzi do astrologa ponieważ znajduje się w jakimś konkretnym punkcie swojego życia - coś już przeżył, jakieś małżeństwa/znajomości/dzieci/choroby/itp. się w jego życiu już pojawiły i po prostu chciałby wiedzieć co dalej w tej konkretnej sytuacji.

Ten konkretny punkt życia jest związany z jego wcześniejszymi decyzjami, wyborami - jak dla mnie statystyka tu nie zadziała :)

 

Pzdr. manana

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, propozycja weryfikacji obowiązującch metod i nowych propozycji, nie jest samo w sobie zaprzeczeniem teorii wolnej woli w astrologii. Ja przypuszczam, że taka wolna jest, chociaż może mógłbym zmienić kiedyś to zdanie. W każdym razie droga od rozpoczęcia badań najpierw nad pojedyńczymi zmiennymi, potem nad kilkoma jednocześnie, potem nad kilkunastoma etc. etc. To na prawdę długa droga, zanim wypracuje się całą metodę. Może jest ta wolna wola, może nie. Może potrzebny jest ten czynnik ludzki do interpretacji horoskopu, może nie, ale po pierwsze takie badania statstyczne są potrzebne, żeby potwierdzić istniejący system, albo ustanowić nowy, po drugie jeśli uznano by, żę czynnik ludzki jest potrzebny do interpretacji horoskopu, to i tak korzystanie z programów komputerowych znacząco zwiększy możliwości astrologa, ponieważ w krótszym czasie, będzie mógł wziąć pod uwagę więcej czynników, i to nie chodzi o samo kreślenie horoskopów. Już w średniowieczu były publikowane efemerydy. Jak pisze John Frawley, astrolog William Lilly poświęcał klientowi bodajże 15 czy 20 minut. W tym czasie sporządzał horoskop i go interpretował. Czyli zawodowy astrolog pracujący w systemie tradycyjnej astrologii, a więc bardzo złożonym, bo z termami, dekanatami, troistościami, gwiazdami stałymi, gdzie były brane pod uwagę recepcje nie tylko między znakami, ale i między termami. Może i punkty lustrzane były brane pod uwagę. Poza tym wyznaczano, różnych sygnifikatorów jak Hyleg, Alkachod, Anareta mniej lub bardziej skomplikowanymi metodami. I sprawny astrolog to wszystko byłw stanie zrobić w 20 minut. Z komputerami wystarczyło by tylko to wszystko zinterpretować, punkty za godność esencjonalną oblicza nam program itd. Z komputerami można interpretować horoskopy stosując o wiele bardziej złożone systemy. Programy mogą obliczać algorytmy biorące pod uwagę tysiące asteroid. Teraz to się może wydawać niedorzeczne, ale nie wiadomo jak to się rozwinie za jakiś czas. Wydaje mi się, że takie metody mogą okazać się skuteczne w interpretacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Nie ma tu "może".

Co do interpretacji horoskopu to jedynie nieliczni mistrzowie mogą go ocenić w 15 - 20 minut, poza tym to o czym mówisz są to horoskopy horarne, z których odczytuje się odpowiedź na jedno pytanie, a nie wnioskuje o całym życiu urodzonego.

Program komputerowy nigdy nie zastąpi interpretacji człowieka, właśnie z tego powodu o którym mówią przedmówczynie. On nie uwzględni czynnika pozamaterialnego, czyli jaźni, indywidualnej duszy ludzkiej. Nie samym chlebem człowiek żyje i nie same szkiełko i oko określa rzeczywistość ziemską (i niebieską ;)

 

A co mają efemerydy do statystyki?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w horoskopach horarnych nie trzeba dotykać duszy, tak samo jeśli chodzi o notowania giełdowe. Przecież astrologia zajmuje się wszystkimi sferami życia. A zanim przejdziemy do duszy, to i tak trzeba obejrzeć ten horoskop. Tylko skąd mamy pewność, że tezy astrologii tradycyjnej czy humanistycznej są prawdziwe?

 

Było powiedziane, że to człowiek musi interpretować horoskop. Ja wskazałem jak ułatwiają to programy. Np. są programy które obliczają wszystko do horoskopów horarnych. I chciałem wskazać ile trwała interpretacja horoskopu kiedyś z efemerydami, a ile może trwać dziś interpretacja o wiele bardziej złożonych horoskopów, ale do opracowania nowych złożonych systemów, potrzeba czasu. Na podstawie badań można by utworzyć odpowiednie algorytmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No i o tym mówimy - jedynie o ułatwieniu.

Ale nawet horoskop horarny, chociaż nie potrzebuje czynnika ludzkiego (tej "duszy") aby dać odpowiedź na pytanie, to także nie potrzebuje statystyki, bo ta tutaj mu nie pomoże.

Tworzyć można mnóstwo programów , ale z głową - i tu potrzeba do ich tworzenia wiedzy astrologicznej a nie licznych teorii, których jest multum.

A wiedzę tą nabywa się drogą praktyki.

Skąd mamy pewność, że tezy astrologii tradycyjnej czy humanistycznej są prawdziwe? - ano z doświadczenia; astrologia nie jest wytworem dnia dzisiejszego, to dziedzina potężnej, znanej od tysiącleci wiedzy a nie teorii i teoryjek. Tylko naprawdę trzeba mieć i tęgi umysł i równie tęgą praktykę, gdyż inaczej rzeczywiście można zagubić się w gąszczu informacji i bujać się gdzieś na obrzeżach. Wiele jest osób parających się astrologią, niewiele zaś tych, którzy umieją to robić, tak jak w każdym zresztą zawodzie - są nogi stołowe i są mistrzowie, a wśród mistrzów wirtuozów jest już bardzo niewielu.

Ja jestem zdania, że póki żyją ludzie na Ziemi póty żaden program nie dorówna ludzkiej interpretacji, w mniejszym stopniu może dotyczyć to horarnych, elekcyjnych czy mundalnych, ale i tam potrzeba iskierki choćby intuicji, gdyż właśnie wspomniany gąszcz informacji sprawia, że do programów były, są i będą wprowadzane błędy a co za tym idzie - były, są i będą błędne oceny "robione" przez program.

Nie da się wszystkiego załatwić programem, bo tutaj, na Ziemi - jak to na poligonie - błędy są chlebem powszednim i na nich właśnie opiera się nauka duszy w jej duchowej podróży. A póki człowiek popełnia błędy to będą je popełniać też i maszyny / programy stworzone przez człowieka.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było powiedziane, że to człowiek musi interpretować horoskop. Ja wskazałem jak ułatwiają to programy. Np. są programy które obliczają wszystko do horoskopów horarnych. I chciałem wskazać ile trwała interpretacja horoskopu kiedyś z efemerydami, a ile może trwać dziś interpretacja o wiele bardziej złożonych horoskopów, ale do opracowania nowych złożonych systemów, potrzeba czasu. Na podstawie badań można by utworzyć odpowiednie algorytmy.

 

Programy znacznie ułatwiają wyliczenie horoskopu. Ale nie ułatwiają ich interpretacji i na nic tu zdadzą się statystyki, szczególnie w h. natalnych. Reszcie mogą ułatwić opracowanie odpowiednich algorytmów, jednak nie podzielam twego entuzjazmu do statystyki, gdyż jak słusznie mówi Ismer - to ludzie, którzy popełniają błędy wprowadzają dane. A te błędy popełnia się na każdym etapie, począwszy od obserwacji (a ileż ich trzeba, by wyodrębnić jedną najlepszą metodę spośród używanych tysięcy reguł) a skończywszy na zwykłej pomyłce, tak jak to miało miejsce przy wprowadzaniu danych astronomicznych do Efemeryd.

Uważam też, że w żadnej technice program nie zastąpi intuicji, tej iskry, która wespół z logiką stanowi o trafności werdyktu. W horarnej też jest to potrzebne, aczkolwiek zgoda, że tu królują ścisłe zasady, więc czynnik ludzki (tzn. dany człowiek) jest mniejszej wagi. Jednak jest jest jeszcze takie coś, jak "nieprzewidywalne" - mam na myśli wyliczenie tzw. "dobrego momentu" i mimo wszystko się coś sypie, nie "spełnia się" bo... "nie pasuje" do człowieka. Takie rzeczy się zdarzają, np. mimo sprzyjającej chwili jednemu człowiekowi coś pójdzie a innemu nie (mówię o takiej samej sprawie, powiedzmy że jest to sprzedaż nieruchomości).

I wątpię, żeby dało się napisać super program bez błędów. Ale z drugiej strony uważam, że obserwacje, bez względu na cel (statystyka czy szlifowanie warsztatu) są jak najbardziej wskazane, bo nauki nigdy nie jest za wiele.

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...