Skocz do zawartości

Ona i on, czy coś z tego będzie (poprawny temat?)


Marei

Rekomendowane odpowiedzi

Rozłożyłam karty dla niej, ale chyba nie potrafię tego dobrze zinterpretować. Podchodze zbyt emocjonalnie do tej sytuacji, to raz, a dwa, widząc Pertro czuję spory niepokój.

 

Rozstalam się jakiś czas temu z partnerem i poznałam innego mężczyznę. Dość krótko po rozstaniu, więc nie przykladalam wagi do tej znajomości i próbowałam ją zakończyć. Pojawiało się jednak ciągle tak dużo dziwnych zbiegów okoliczności, ze postanowiłam zapytać kart, czy mamy szansę na związek i co z tego będzie.

 

Moja interpretacja jest mniej więcej taka:

1. W mowie- u mnie widzę tą odmowę, u niego bycie "przywódcą",

2. W myśli- tutaj bez wątpienia widać pożądanie.

3. Uczucia- tutaj pojawia się problem, bo o ile u niego Uruz to chyba dobra karta w sytuacji o miłość, o tyle Tiwaz w moim przypadku jest dla mnie nieco niejasna. Niby nie jest negatywna, ale?

4. Czyny- czego po nas oczekiwać. U mnie Fehu, mocna karta. Czuje z niej upór, ale może też i samorealizacje. U niego Mannaz. Czyli tolerancję dla mojego Fehu?

Do tego momentu wydaje mi się, że całkiem nieźle to wygląda, raczej pozytywnie. Ale dalej..

5. Co wnosimy do związku. I tutaj obie odwrócone karty, zdają się jakby zaprzeczać "sielance" z poprzednich czterech kart. U niego odwrócona Algiz. Mam problem z odwróconymi runami, ponieważ zawsze wrozylam prostymi i negatywne znaczenia same przychodziły. Teraz na "czucie" pasowałoby mi znaczenie prostych. A odwrocone? Depresja, trzymanie się przeszłości? U mnie Ehwaz może być niepewnością, brakiem zaufania i strachem przed zdradą? Ewentualnie licząc na to, że odwrócenie nie zmienia mocno tej karty, będę antydepresantem dla odwróconej Algiz?

6. Co naa łączy- Perthro. Karta, która na mnie bardzo mocno oddziałuje. Kiedyś ciągle pojawiala się moich rozkładach i nie potrafilam jej zinterpretować, a okazało się to po paru latach prawie że banalne ;) tutaj, nas połączyło. Przeznaczenie?

 

Teraz coś, na czym interpretacji zależy mi najbardziej.

7,8,9. Przyszłość.

 

7 - odwrócona Nauthiz. Nieszczęście? Nie wiem, tutaj może też być jakiś problem, który ostatecznie może okazać się nauczka.

8. Jera. Jeżeli uczucia są, to może symbolizować związek, a może tez cos innego?

9. Ansuz. Może uwolnienie od lęków poprzez rozmowę?

 

I zbierając wszystko razem, co to za związek z tego by wyszedł i czy miałby szansę by przetrwać?

 

6b0ca1d75d28946e746d66178e5456b7.jpg

 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ekspert

Nie mam doświadczenia z kartami, znaczy nie robię rozkładów i wogóle jeśli sięgam po runy to tylko na zadane pytanie je rzucam. Ale może spróbuję to rozkminić, tylko uzupełnij 1 i 2 pozycje - jakie karty tam są? na obrazku nie widać i kart wcale nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia z kartami, znaczy nie robię rozkładów i wogóle jeśli sięgam po runy to tylko na zadane pytanie je rzucam. Ale może spróbuję to rozkminić, tylko uzupełnij 1 i 2 pozycje - jakie karty tam są? na obrazku nie widać i kart wcale nie znam.

Przepraszam, faktycznie nie napisalam.

 

1- ona odwrócone Raidho, on proste Wunjo

2- ona Gebo, on Kenaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Marei to wyniki mojej rozkminy, korzystałam tu z konsultacji bo jak mówiłam nie ogarniam wróżb w kartach i sama korzystam mało z tej wyroczni, w sumie jedynie jako pojedyncze wskazówki są dla mnie, taka szybka rada.

 

1. W mowie

ona odwrócone Raidho

Wygląda to tak, jakby ona nie mówiła tego co myśli (albo co ma w sercu), więc on może być zdezorientowany co do kierunku, w którym zmierzasz, może nie jest jeszcze przekonany czy idziesz do niego czy nie - w przełożeniu na rodzaj pytania: nie wie czego może się po tobie spodziewać czy darzysz go uczuciem i w jakim stopniu.

on proste Wunjo

Tu bym powiedziała, że on mówi to co czuje i/ albo czego oczekuje od Ciebie, nie musi - przynajmniej na razie, na dziś - niczego ukrywać, jest teraz zadowolony, nawet jeśli za bardzo nie orientuje się w Twoich uczuciach w stosunku do swojej osoby.

 

2. W myśli

ona Gebo

No w myśli ona już inaczej myśli ;) znaczy rozmyślasz o miłości, o związku z nim i chciałabyś by to wypaliło.

on Kenaz

On myśli, że się dogadacie, że wyjaśni się na czym stoicie znaczy czy chcecie być razem czy nie, być może sam też docieka jakie jest właściwie jego uczucie do Ciebie i możliwe, że olśni go, iż nie jest to jedynie sama fizyczność. Tylko zależy co jeszcze, czy to miłość prawdziwa czy oczekiwania natury materialnej albo prowadzenia go za rączkę, z wygody nie z konieczności (bo dalej są runy Fehu u Ciebie i Algiz u niego)

 

3. Uczucia

ona Tiwaz

U niej to wygląda tak jakby zdecydowanie szła do związku, widać chęć pokonania wszystkich przeszkód i uczucia są wyższego lotu niż przy jego Uruz.

on Uruz

U niego uczucia się klują, Uruz jest runą prapoczątku od którego zaczyna się cały byt i ukorzenienia się energii.

To duży potencjał, siła i wytrwałość ale także bardziej prymitywna forma miłości, znaczy fizyczność jest siłą napędową, na tym etapie przynajmniej. Może to zmienić się w coś głębszego lub nie - to jest na razie etap teraźniejszości.

 

4. Czyny - czego po nas oczekiwać.

nie bardzo rozumiem w jakim kontekście to chcesz rozpatrywać, ja to widzę tak:

ona Fehu

będziesz się chciała dzielić z nim tym co masz najlepszego, a ogólnie to rozwój uczucia, im dłużej znajomość trwa tym bardziej jesteś nią zainteresowana i zaangażowana w jej pomyślny rozwój.

on Mannaz

chyba wykorzysta swój talent uwodzenia, by Cię zdobyć ;) ogólnie to przyjazne usposobienie, zrównoważenie, w sumie rozważne i mądre postępowanie, bym powiedziała, że mniej egzaltowane niż Twoje Fehu ;)

 

5. Co wnosimy do związku. obie odwrócone karty

ona odwrócona Ehwaz

żeby nie odwrócenie to bym powiedziała, że ona wnosi wzór idealnego partnerstwa, a tak to są w tym jakieś zakłócenia, trudności z porozumieniem się, ale też jest to trudny charakter - być może silny indywidualizm, także większy egoizm, w sensie nie dostrzegania potrzeb, oczekiwań partnera a stawianie swoich na pierwszym miejscu, znaczy taka nierównowaga w realizowaniu potrzeb jej i jego.

on odwrócona Algiz

trudno określić czy może to być nieelastyczność czy zbytnia elastyczność i w związku z tym np. zbytni upór, zawieszenie na swoich poglądach i nieustępliwość w jakichś ważnych kwestiach czy unikanie trudności i zwalanie większości obowiązków na Ciebie, jakby trud chronienia związku chciał przerzucić na Ciebie a w konsekwencji jest to zwalanie winy za niepowodzenia na drugą stronę, w dużej negacji nawet żerowanie na partnerze.

 

6. Co nas łączy Perthro.

Poza tym co sama odczuwasz bo masz już jakieś doświadczenie i przemyślenia w związku z tą runą w twoich związkach, to sama w sobie Perth mówi po prostu, że są to potencjalne możliwości na przyszłość. I że są to głęboko ukryte siły lub zamierzenia, jakaś tajemnica, które wylezą w trakcie, to "coś" wyjaśni się później.

Poza tym jakkolwiek by na to nie patrzeć, co by się nie pojawiło w postaci zdarzeń, to raczej ma przyczyny karmiczne chociaż nie zawsze z innych wcieleń, czasami jest to zwyczajnie "zwrot" uczynków (własnego postępowania) z tego życia, a w sumie to wszystko jest Przeznaczeniem czy tak czy siak.

 

7,8,9. Przyszłość.

Tutaj rozpatruję jako waszą przyszłość w ew. związku, a nie przyszłość tej znajomości, bo też nie wiem co miałaś na myśli mówiąc "przyszłość"

7 odwrócona Nauthiz

Naudiz łatwa nie jest. Ale jej właściwość "cofająca czas" pozwala na wyciągnie wniosków, a więc można świadomie wpływać na przyszłość dzięki wyborom teraźniejszości podpartym nauką z przeszłości. Jeśli była "bieda" czyli niepomyślny los, zdarzenia to znaczy, że trzeba wyciągnąć z tego naukę i poprawić błędy. Wtedy jest możliwość że "zły los" się odwróci. Tu runa jest odwrócona, co może znaczyć, że że popełniasz wciąż te same błędy i że nauka będzie bolała. Doradza, by zacząć już teraz pracę nad sobą, kontrolować swoje zachowanie, nie ulegać negatywnym emocjom nawet wtedy, gdy doświadczasz tej ciemnej strony życia. Na wstępie jest lepsza niż na końcu (czytam linearnie), bo wskazuje, że przymus, tj, wypełnianie obowiązków i robienie tego co trzeba robić a nie tego co się chce, jest twoim zadaniem do odrobienia, ale jak je odrobisz to dalej powinno być już z górki.

 

Ważnym przesłaniem Naudiz jest to, że dzięki napotykanym trudnościom wyzwala ona w człowieku upór, siłę i wolę zdolne pokonać najtrudniejsze przeszkody, aczkolwiek przy odwróceniu Twoja wola może być osłabiona, możesz odczuwać brak sił do walki z przeciwnościami i w związku z tym zniechęcenie czy stany poddepresyjne.

 

Ale: dalej jest Jera, która wskazuje na stopniowy rozwój, zbierzesz swój plon, ona wskazuje na to, że jeśli będziesz pracować nad sobą w związku, nad swoim związkiem, jeśli wytrwasz gdy spadną na Ciebie trudności to zbierzesz dobry plon, powinna zapanować upragniona harmonia i spokój, cieszenie się sobą, pomyślność.

Ona również wskazuje, że trzeba włożyć w coś wysiłek, by móc potem zebrać dobre owoce, cieszyć się dostatkiem, jak również pomaga wyciągnąć wnioski z przeszłości i mówi, że "sprawiedliwości stanie się zadość".

 

9. Ansuz - przy pytaniu o przyszłość związku kojarzy mi się głównie z porozumieniem się, uczciwością, prawdą; jest to runa ułatwiająca zrozumienie (pojmowanie) każdego rodzaju wiedzy i docierających do kogoś informacji, więc możliwe, że ewentualne przejścia w tym związku mają za zadanie nauczenie Cię czegoś, możliwe, że "zdasz egzamin" i jeśli będziesz w dłuższym związku z tym mężczyzną, to po przejściach niebo nad wami powinno się wyklarować a jeśli wdepniesz w to tylko na krótko, to myślę, że ma to na celu przygotowanie Cię do innego, lepszego, pod warunkiem, że weźmiesz sobie do serca lekcje płynące z tej znajomości.

A w każdym wypadku Ansuz zachęca do rozmowy, do wyjaśniania wszelkich wątpliwości, nieporozumień, krzywych kluchów przez rozmowę, przez otwarte wyrażanie i komunikowanie swych potrzeb i oczekiwań, tak by druga strona nie musiała się domyślać "o co jej/ jemu znowu chodzi?"

 

Nie wiem co za związek by z tego wyszedł, czy miałby szansę przetrwać bo to zależy od was obojga, jakie macie charaktery i oczekiwania, jacy jesteście na co dzień, czy macie w sobie dość miłości i cierpliwości by tolerować swoje wady i słabości; dość siły, by znieść trudności jakie napotkacie na wspólnej drodze, czy jedno będzie wtedy dla drugiego wsparciem. Tu już musisz sama to wszystko ocenić, bo znasz swój charakter choćby w części, a ja nie mam takiej wiedzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie opisane! To co juz wiem, to się tutaj sprawdza, w tym co napisalas. Jestem Ci wdzięczna za poświęcony czas a także naukę dla mnie o rundach, bo pięknie wszystko wytłumaczyłas. Życzę Ci wszystkiego dobrego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Cieszę się że pomogłam :) ale podziękowanie nie mnie się należy, no runy nie są moją najmocniejszą strona. Mam nadzieję, że będziecie szczęśliwi, a bywa tak, że ważniejsza jest rada jak się obrócić od samej wróżby "co wyjdzie" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że pomogłam :) ale podziękowanie nie mnie się należy, no runy nie są moją najmocniejszą strona. Mam nadzieję, że będziecie szczęśliwi, a bywa tak, że ważniejsza jest rada jak się obrócić od samej wróżby "co wyjdzie" ;)

 

To dziękuję Wam :) rady dla mnie są ważne, coś w tym jest, co napisałas i mimo, ze wygląda na to, ta relacja nie będzie podtrzymywana, to jednak cała wróżba w połączeniu z faktami pomaga wyciągnąć wnioski z mojego zachowania oraz całej tej znajomości tak, by na przyszłość być lepiej sobie w związku poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...