Skocz do zawartości

Sen o transporcie drzew


Rondek

Rekomendowane odpowiedzi

Przed zaśnięciem prosiłem moich duchowych opiekunów o przybliżenie mnie we śnie do wyższych wibracji, możliwość ujrzenia szerzej i więcej. O ogląd mojej sytuacji.

Pamiętam końcową część snu. Ktoś, może to byłem ja, towarzyszył wywożeniu z lasu specjalistycznym samochodem, pięknych, dorodnych pni drzew – to były sosny? A może świerki? Sceneria była radosna, rozświetlona słońcem. Ta osoba śpiewałą lub słyszała rozbrzmiewającą radosną piosenkę :

"Jak motyle, jak motyle,

wzlećmy jeszcze choć na chwilę

w górę, aż pod niebo, "

Nie pamiętam, czy budząc się widziałem jeszcze sen ale piosenka rozbrzmiewałą nadal,obudziłem się szczęśliwy.

 

Ten sen zawiera ważne symbole; pnie drzew - nie jedno drzewo, wesoło latające motyle w piosence, pojawia się również roświetlona sceneria, ogólna radość. Z drugiej strony jestem świadomy zbliżania się mojego czasu do punktu przejścia, czego absolutnie nie boję się, to ważne. Proszę nie obawiać się wyrażenia opinii, bez względu na własne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sen rzeczywiście ciekawy ale czy radosny?

Drzewo w śnie to symbol kontaktu z siłami wyższymi ( są połączeniem ziemi - korzenie z niebem - korona) ty w śnie swój las wyciąłeś i wywiozłeś. Można na to spojrzeć na kilka sposobów ale ty zapamiętałeś tylko pnie co może sugerować że straciłeś grunt pod nogami - odciąłeś się od rzeczywistości (pień nie ma korzenia).

Dochodzimy do drugiego symbolu motyla - to rzeczywiście symbol transformacji - przeobrażenia się ale (jest pewno ale jak zawsze) zacznijmy od genezy twego snu czyli od pytania do sił wyższych i jak zaczniemy interpretację twojego snu nakładając to pytanie to piosenka którą usłyszałeś jest echem pytania ale niestety bez odpowiedzi.

Zostaje nam jeszcze rozświetlona przestrzeń - jak się wytnie drzewa to pozostaje rozświetlona polana.

Reasumując przykro mi to stwierdzić ale chyba odpowiedź jaką dostałeś to nie ta na którą czekałeś.

Pozdrawiam:

Sławomir

Edytowane przez Slawomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Sławomir; dziękuję. Sprawa przedstawionej interpretacji ne jest spójna w całości ze snem. Po pierwsze, to nie były moje drzewa, tylko widziałem ich wywożenie. Ich archetypoqa symbolika mogła wskazywać równie dobrze na mnie jak i kogoś innego. Po drugie - czy w prośbach do opiekunów o pokazanie mi mojej sytuacji mozna założyć oczekiwaną odpowiedź? Ale dziękuję, jeden krok do przodu za nami. Łączę pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrozumieć jedną rzecz - twój sen to i "twoje drzewa"

A skoro nie oczekiwałeś odpowiedzi to po co pytanie.

Dodatkowo wspomnę że w przypadku takich pytań siły wyższe są nad wyraz złośliwe i obdarzone wyrafinowanym poczuciem humoru.

Chcesz wiedzieć coś o oświeceniu szukaj przykładów w starych opisach np.: 36 cadyków - trudno znaleźć ale warto ( lub inna nazwa tej samej przypowieści 36 sprawiedliwych) i przyjrzyj się życiu i śmierci niektórych osób ze współczesnej historii i gdy połączysz żydowską przypowieść z obrazem tych osób wiele da ci to do myślenia.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...