Skocz do zawartości

Audrey Hepburn


Gość Lianna

Rekomendowane odpowiedzi

b6824cab0cb9bb7fmed.png

 

Wiemy, o kogo chodzi. Mało się dzieje na astrologii, więc wrzucam kosmogram tej ciekawej kobiety :) Co widzicie?

Jej altruizm, chęć pomagania innym- Księżyc we wrażliwych Rybach. Była ikoną stylu, ciekawe w sumie, Wenus w Baranie, co prawda w I domu, ale w samej końcówce.

Miała trzech mężów- widzimy kwadraturę Wenus- Mars, ponadto Neptun na Descendencie też może dawać rozczarowania w miłości, z drugiej strony to też chęć niesienia pomocy innym.

Sukces- koniunkcja Słońce- Jowisz, Merkury w swoim znaku - Bliźnięta, mocno aspektowany, dobry na zawód, "gdzie się gada":P.

Wygląd- Ascendent we Wodniku, Wenus w Baranie może kojarzyć się ze szczupłością raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chce mi się do tego napisać, ale że nie jestem z pochodzenia Polką, polskich autorów-astrologów ominęłam, i boję się, że będzie rozbieg w interpretacji, wszyscy jak najmniej się zdziwią temu, co piszę, i do orbisów mniejszych się przyzwyczaiłam :redface: Ale cóż...

 

Wygląd- Ascendent we Wodniku, Wenus w Baranie może kojarzyć się ze szczupłością raczej.

Ciekawy, świeży wygląd, coś nowego w historii mody, ciężko ją nie zauważyć:)

Wenus w Baranie również ma Marilyn Monroe ;) też dodaję tendencji do nieszczęśliwych miłości, bo daję przewagę pasji, porywczość, a do tego tendencja do poglądów idealistycznych w obiec ludzi, szczególnie partnerów, iluzji przez Neptun w koniunkcji z dsc, kwardraturze Marsa i Wenus (kobieta nie dogaduję się z mężczyzną, i świecie wewnętrznym też) w Raku - tendencja do poszukiwania w mężczyznach duszy spokrewnionej, bliskości, komfortu), w 6 domu - mężczyzny w pracy, może jacyś gorsi niż ona, a do tego bardzo energetyczne przyłożenie się do pracy, ważne były kwestii zdrowia. Ciekawe, że lączy Mars i Jowisz sextil - możliwość rozwoju i sławy w obszarze Marsowym, a nad to szlachetność i widzi mi się nie przyjęcie agresji (Mars slaby po znaku, i Słoneczny znak pozbawia Marsa sily i energii.

Była ikoną stylu, ciekawe w sumie, Wenus w Baranie, co prawda w I domu, ale w samej końcówce.

Przez 1sz dom Wenus wpływa na jej osobowość, z 2 kobiecymi planetami w 1 domu nie można nie być wzorem kobiecości :)

Do tego węzeł księżyca (kierunek rozwoju duszy) w koniunkcji z Jowiszem w Byku w drugiem domu, stąd sława i sukces w strefę typowo kierowanej przez Wenus, do tego Słońce w Byku - życie toczy się w okolicznościach piękności, estetyki, sztuki.

Jej altruizm, chęć pomagania innym- Księżyc we wrażliwych Rybach.

Jeszcze myślę, że na to księżyc na asc mógł wpływać, do tego Byki z wysokim rozwojem osobistym też bardzo cieple i wrażliwe ludzi. MC w Strzelcu też kojarzy się z wolontariuszem i pomocą innym - mogło być celem życia w pewnym sensie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Marilyn Monroe też Wenus w Baranie, ale u niej inne aspekty, ma sekstyl z Jowiszem, który "daje kształty" powiedzmy. U Audrey jest kwadratura Wenus- Mars, trygon Wenus- Saturn, trygon z Neptunem i kwadratura z Plutonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Audrey jest kwadratura Wenus- Mars, trygon Wenus- Saturn, trygon z Neptunem i kwadratura z Plutonem.

Przez planety wyższe może być coś takiego poetycki-tajemniczego-mitycznego, co też przyciąga w jej postaci, szczególnie przez trygon z Neptunem, ale mam wrażenie, że aspekty jej Wenus bardziej tłumaczą jej życie emocjonalne, stosunki z mężczyznami, talent i powołanie do sztuki (przez aspekt z Neptunem - talent do grania roli, wprowadzenia w iluzji, co ważne dla aktorki, do muzyki, przez trygon z Saturnem upartość, dyscyplina, koncentrację, dobrą dla nauczania się roli, nawet pewne wyrafinowanie stylu i emocji (jednak trygon nieprawdziwy, czyli nie łączy znaki jednego żywiołu, a znaczy jego wpływ jest słabszy i przez ten fakt nie chce mi się też łączyć te trzy planety w wielki trygon, chociaż matematycznie on tu istnieje), jednak nie wiem do czego odnieść kwadraturę z Plutonem - jakaś wyraźna rola (złego) losu w miłości (albo i w sztuce, emocjach), wlekąca za sobą mocne zmiany w poglądach i życiu, nieszczęśliwa miłość, może pociąg (i jednocześnie strach) do śmierci, tajemnic - Pluton jeszcze i w 5 domu stoi, czyli akcent na rolach, sztuce i spektaklach miłosnych, do tego jeszcze aspekt (a jeszcze i księżyc) łączy 5 i 1 domy; dziwię się, że nie miała jakichś fatalne-dramatycznych roli czarodziejek, na przykład. Albo miała? Trzeba poczytać uważniej jej biografie), niż jej wygląd :)

Co jest wspólnego z Monroe, to właśnie taka "zauważalność", aktorki rzucają się do oczu. Do tej zauważalności w przypadku Audrey łącza się Uran w 1 domu i asc w Wodniku co daję jej świeżość, dynamikę, coś nowego, nieoczekiwanego w jej postaci. Z wyraźnym Bykiem i Księżycem w Rybach na asc, to taka typowo piękna kobieca twarz z połączeniem kształtów i energetyki nastolatka, a to tworzy niesamowitą charyzmę :)

___________________

Dziwi mnie również brak planet w Wadzę w jej przypadku, ale może ten archetyp się przejawia przez mocno aspektowaną Wenus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Lianna

Tak się zastanawiam, jak wiadomo Audrey bardzo pomagała innym, gdzie widać ten altruizm w kosmogramie? No na pewno Księżyc w Rybach jest empatyczny i wrażliwy na potrzeby innych :). No i miała przecież Ascendent też w tym samym znaku. Poza tym, tak jak pisałam wyżej- Neptun praktycznie ściśle na Descendencie też może dawać chęć niesienia pomocy.

Podobno działalność charytatywna to dom XI, także i niej akurat ten dom pusty, ale próg w Koziorożcu, a Saturn na MC - coś na zasadzie misji do spełnienia. Chyba, że zanadto kombinuję :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nice

jak wiadomo Audrey bardzo pomagała innym, gdzie widać ten altruizm w kosmogramie?

Ogólnie nawet wskazówek jest dużo :) Oprócz samego potencjału, który wyraźnie widać przez jej pierwszy dom (asc pod tym kątem jest bardzo ważny), zaznaczone Ryby, MC w Strzelcu, Jowisz w połączeniu z Północnym Węzłem i, jeśli brać orbis szerzej, Słońcu, i to, że Byki ogólnie też mają wielkie serduszka przez te planety, które czują się w tym znaku najlepiej (czyli Wenus i Księżyc), tu wielkie znaczenie okazuję jej własny rozwój, bo to nie planety rządzą postępkami człowieka, a on rządzi swoim potencjałem, szczególnie pod kontem rozwoju - bo im on większy - tym więcej w nim własnej woli i odpowiedzialności i mniej rządzenia losu. Audrey miała w sobie ten potencjał, ale przejawiła go przez własna wole i duch, właśnie to spowodowało, że zamiast przewagi relacji/emocji/pieniędzy i piękna w jej życiu, a do tego ciężkiego charakteru i chcenia rządzić (co mogło by się przejawić u mniej rozwiniętej osoby), w niej przejawili się najlepsze cechy zaznaczonych u niej znaków.

____________________

Mnie szczególnie zachwyca jak ta przejawia się u znaków ognistych i ziemnych - przy niskim rozwoju to lub ciężcy i uwielbiające lśnić i rządzić (przy ogniu) lub też ciężcy, skupieni na materialnym, powolni i strasznie ograniczeni ludzi (przy ziemie). Ale rozwinięci ludzi tych samych znaków są czymś zupełnie innym - czuć w nich sile ducha, że dużo potrafią, pasję, twórczość, ciepło i zdolności duchowe (u ognia), inteligencję, brak materializmu, odpowiedzialność, i skuteczność (u ziemi), Znaki wodne i powietrzne dlaczegoś tak mocno się nie różnią, tylko może Skorpiony (wiadomo, że prymitywny Skorpion - to dramat, o którym nie chcę się mówić, a zaawansowany - czuły, głęboki, pasjonata i dobry psycholog) i Wagi (prymitywni - intryganci i uzależnieni i od zdania społeczności, zaawansowani - dobre dyplomaci, niezależni i twórczy, przez nich przemawia prawda). U innych mniej widać, ale też się zdarza :)

Czyli za altruizm u Audrey są odpowiedzialne nie planety i żywioły, a właśnie ona - bo ona w taki sposób zastosowała swój potencjał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiedziałem, że Hepburn miała Neptuna na DSC, nie zapamiętałem tego. Istotne info, do mojej tezy: "nieharmonijny Neptun na osi = 90% prawdopodobieństwa w wybrzydzaniu na partnerstwo i ciągłą tęsknotą za czymś doskonałym".

 

Na dogrywkę Wenus i Mars w upadkach skrzyżowane, na czym bardziej chyba korzysta Mars, bo Wenus w jego domicylu, bo na DSC gwiazda o naturze jowiszowo - marsowej i jeszcze Mars w domu swojej radości. Pracuś, może i by była sportsmenką? Zaglądam do Cioci Wikipedii. Nie, sportem się nie zajęła ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuś, może i by była sportsmenką? Zaglądam do Cioci Wikipedii. Nie, sportem się nie zajęła ;-)

Czytałam gdzieś, że ona tańczyła i uczyła innych tańczyć, niestety, nie pamiętam źródła tej informacji, ale warto przeszukać (jak znajdę, napiszę :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna
Pracuś, może i by była sportsmenką? Zaglądam do Cioci Wikipedii. Nie, sportem się nie zajęła ;-)

Czytałam gdzieś, że ona tańczyła i uczyła innych tańczyć, niestety, nie pamiętam źródła tej informacji, ale warto przeszukać (jak znajdę, napiszę :))

 

Tak, tańczyła, chodziła też na lekcje baletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...