Jump to content

Nagroda Nobla dla Zodiaku :)


Fortunea
 Share

Recommended Posts

Nagroda Nobla dla Zodiaku

 

Baran

"Do diabła, jestem zaskoczony! Nie spodziewałem się takiego rezultatu, gdy rozpoczynałem badania. Chodź, przyjacielu, musimy to uczcić, a potem pokazać się światu. Nie mogę się już doczekać chwili wręczenia!"

 

Byk

Mówi: "Nagroda się przyda, część przeznaczę na dobre wakacje, za część kupię wreszcie ten piękny, antyczny zegar, a część odłożę do banku na procent", po czym wychodzi do ogrodu i spokojnie podlewa kwiaty.

 

Bliźnięta

"Nagroda Nobla z fizyki? Ależ ja teraz pracuję nad strukturą DNA! Muszę zaraz zadzwonić do Krzysia, Marka, Zosi i cioci Jadzi i zapytać, czy już wiedzą i kiedy wpadną, by o tym porozmawiać" - szuka notesu z telefonem, nie może go znaleźć w bałaganie na stole, ale wreszcie przypomina sobie numery.

 

Rak

"Będę musiał chyba aż na tydzień zostawić rodzinę samą - jak sobie dadzą beze mnie radę? Czy mnie nie okradną, jak będę jechał z powrotem? Trzeba będzie od razu całą sumę w coś zainwestować - ale w co najlepiej? Kogo by się tu poradzić?ę Siedzi w fotelu i nie rusza się, przejęty przyszłymi kłopotami.

 

Lew

"No, nareszcie się na mnie poznali! Muszę szybko zaprosić przyjaciół, żeby im o tym powiedzieć" - staje przed lustrem, wypręża pierś i dumnie unosi głowę.

 

Panna

"Cieszę się, ale wewnętrznie nie jestem z tego zadowolona. Włożyłam w ten sukces wiele lat mrówczej pracy, ale nadszarpnęłam zdrowie, którego żadne pieniądze mi nie zwrócą."

 

Waga

"To nie tylko moja zasługa, ale i całego zespołu, który ze mną współpracował."

"Muszę teraz zawiadomić męża, chyba pojedzie razem ze mną. Z przystojnym mężem lepiej się będę czuła. Och, ale co ja na siebie włożę? Co za szczęście, że kupiłam niedawno te dwa kapelusze, świetnie pasują do moich kostiumów, tylko który wybrać?"

 

Skorpion

"Osiągnąłem to, co chciałem, chociaż wszyscy i wszystko sprzysięgło się przeciwko mnie."

 

Strzelec

''Wspaniale, cudownie, zorganizujemy wielką galę. Ach, jaki ten świat wspaniały! Muszę przygotować przemówienie, trzeba zacytować kogoś z wielkich filozofów, a zakończyć głęboką sentencją.".

 

Koziorożec

"Tyle trudu kosztował mnie ten sukces, ale nie mam zamiaru spoczywać na laurach. Szkoda że będę musiał przerwać pracę z powodu wyjazdu, muszę za to teraz więcej popracować, żeby nadrobić".

 

Wodnik

"Moje odkrycia należą do przyszłości, nie obchodzi mnie, jak przyjmą to współcześni"

Kiedy dzwoni dawny kolega ze studiów, mówi do słuchawki: "nie, niestety, nie bardzo potrafię ci pomóc w tych osobistych kłopotach, gdyż właśnie obmyślam, jak uszczęśliwić ludzkość". Odkłada słuchawkę niezadowolony, że ktoś zawraca mu głowę swoimi rodzinnymi sprawami.

 

Ryby

"Czuje przez skórę, że to, co osiągnęła, będzie zbawieniem dla całej ludzkości, choć ona tego jeszcze nie rozumie".

 

źródło: L. Weres "Homo Zodiacus" (wybrane fragmenty)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...