Skocz do zawartości
Fortunea

Nagroda Nobla dla Zodiaku :)

Rekomendowane odpowiedzi

Fortunea

Nagroda Nobla dla Zodiaku

 

Baran

"Do diabła, jestem zaskoczony! Nie spodziewałem się takiego rezultatu, gdy rozpoczynałem badania. Chodź, przyjacielu, musimy to uczcić, a potem pokazać się światu. Nie mogę się już doczekać chwili wręczenia!"

 

Byk

Mówi: "Nagroda się przyda, część przeznaczę na dobre wakacje, za część kupię wreszcie ten piękny, antyczny zegar, a część odłożę do banku na procent", po czym wychodzi do ogrodu i spokojnie podlewa kwiaty.

 

Bliźnięta

"Nagroda Nobla z fizyki? Ależ ja teraz pracuję nad strukturą DNA! Muszę zaraz zadzwonić do Krzysia, Marka, Zosi i cioci Jadzi i zapytać, czy już wiedzą i kiedy wpadną, by o tym porozmawiać" - szuka notesu z telefonem, nie może go znaleźć w bałaganie na stole, ale wreszcie przypomina sobie numery.

 

Rak

"Będę musiał chyba aż na tydzień zostawić rodzinę samą - jak sobie dadzą beze mnie radę? Czy mnie nie okradną, jak będę jechał z powrotem? Trzeba będzie od razu całą sumę w coś zainwestować - ale w co najlepiej? Kogo by się tu poradzić?ę Siedzi w fotelu i nie rusza się, przejęty przyszłymi kłopotami.

 

Lew

"No, nareszcie się na mnie poznali! Muszę szybko zaprosić przyjaciół, żeby im o tym powiedzieć" - staje przed lustrem, wypręża pierś i dumnie unosi głowę.

 

Panna

"Cieszę się, ale wewnętrznie nie jestem z tego zadowolona. Włożyłam w ten sukces wiele lat mrówczej pracy, ale nadszarpnęłam zdrowie, którego żadne pieniądze mi nie zwrócą."

 

Waga

"To nie tylko moja zasługa, ale i całego zespołu, który ze mną współpracował."

"Muszę teraz zawiadomić męża, chyba pojedzie razem ze mną. Z przystojnym mężem lepiej się będę czuła. Och, ale co ja na siebie włożę? Co za szczęście, że kupiłam niedawno te dwa kapelusze, świetnie pasują do moich kostiumów, tylko który wybrać?"

 

Skorpion

"Osiągnąłem to, co chciałem, chociaż wszyscy i wszystko sprzysięgło się przeciwko mnie."

 

Strzelec

''Wspaniale, cudownie, zorganizujemy wielką galę. Ach, jaki ten świat wspaniały! Muszę przygotować przemówienie, trzeba zacytować kogoś z wielkich filozofów, a zakończyć głęboką sentencją.".

 

Koziorożec

"Tyle trudu kosztował mnie ten sukces, ale nie mam zamiaru spoczywać na laurach. Szkoda że będę musiał przerwać pracę z powodu wyjazdu, muszę za to teraz więcej popracować, żeby nadrobić".

 

Wodnik

"Moje odkrycia należą do przyszłości, nie obchodzi mnie, jak przyjmą to współcześni"

Kiedy dzwoni dawny kolega ze studiów, mówi do słuchawki: "nie, niestety, nie bardzo potrafię ci pomóc w tych osobistych kłopotach, gdyż właśnie obmyślam, jak uszczęśliwić ludzkość". Odkłada słuchawkę niezadowolony, że ktoś zawraca mu głowę swoimi rodzinnymi sprawami.

 

Ryby

"Czuje przez skórę, że to, co osiągnęła, będzie zbawieniem dla całej ludzkości, choć ona tego jeszcze nie rozumie".

 

źródło: L. Weres "Homo Zodiacus" (wybrane fragmenty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×