Skocz do zawartości

Zodiak w obliczu dalekiej podróży :)


Fortunea

Rekomendowane odpowiedzi

Propozycja podróży do dalekiego kraju

 

Baran

"A więc naprzód!" Choćby zaraz! wykrzyknie i pobiegnie się spakować, nie zwracając uwagi, że wyjazd jest dopiero za tydzień.

 

Byk

"A ile to będzie kosztować?" Chwileczkę, a co ja z tego będę miał? Czy to się aby na pewno opłaci?

 

Bliźnięta

"Nowy, nieznany kraj? Ależ oczywiście, że pojadę" i pogna przed siebie, żeby podzielić się wiadomością z pierwszą spotkaną osobą. W przeddzień wyjazdu zadzwoń i przypomnij mu, bo całkiem możliwe, że w natłoku przeróżnych zajęć całkiem o tym zapomniał.

 

Rak

"Ja zostaję w domu" - ale co się stanie z moją rodziną, gdy ja wyjadę, bo czasy takie niepewne, zresztą ostatnio na tej trasie zderzyły się pociągi, więc nie mogę ryzykować.

 

Lew

"Ale to ja będę kierował wyprawą!" Jeśli uzna, że kraj, do którego ma pojechać, zrobi wrażenie na znajomych to pojedzie i chociażby po to, aby po powrocie w nieskończoność opowiadać jakie tam miał powodzenie.

 

Panna

"No dobrze, ale muszę to przemyśleć." Następnego dnia: wiesz, jeśli trzeba, to ja tam pojadę, ale nie tym pociągiem o 8:25 z przesiadką w Paryżu, o wiele lepiej jest jechać tym o 13:50 z peronu 1, oj nie, pomyliłam się - o 13:56, ale ja to jeszcze dokładnie sprawdzę. Kupię zaraz przewodnik, trzeba też poddać się szczepieniom.

 

Waga

Na pewno się zgodzi, lecz sama nie będzie miała pewności, czy dobrze robi. Nie dziw się więc, gdy w oznaczonym dniu dniu nie stawi się na lotnisku, bo właśnie nie miała odwagi odmówić komuś innemu wyjazdu do Zakopanego. Albo: "Nie chce mi się, zresztą, w czym bym się pokazała"

 

Skorpion

"Hmm.. Mulatki mają piękne ciała." Jeśli cel podróży uzna za godnego siebie "przeciwnika" to pojedzie, aby sprawdzić samego siebie.

 

Strzelec

"Podejmiemy wszystkie oszczędności. Jak szaleć, to szaleć!" Większej przyjemności nie mógłbyś mu chyba sprawić. Takie podróże to jego żywioł.

 

Koziorożec

"A kto będzie za mnie pracował? Co nagle to po diable, muszę się dobrze zastanowić, zanim podejmę decyzję.

 

Wodnik

"Wspaniale! Ale szkoda że podróż samolotem jest taka prozaiczna" Wiadomość o zupełnie odmiennych warunkach tam panujących zupełnie go nie razi. Jest przecież pozbawiony uprzedzeń, lecz zarazem nadal będzie się zachowywał normalnie, w niczym nie zmieniając swych przyzwyczajeń.

 

Ryby

"Może spotkam tam swego guru?" Będzie się wahała. Odmówi ci, aż w końcu pojedzie, sama nie wiedząc dlaczego.

 

źródło: L. Weres "Homo Zodiacus" (wybrane fragmenty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...