Jump to content

Zodiak w obliczu dalekiej podróży :)


Fortunea
 Share

Recommended Posts

Propozycja podróży do dalekiego kraju

 

Baran

"A więc naprzód!" Choćby zaraz! wykrzyknie i pobiegnie się spakować, nie zwracając uwagi, że wyjazd jest dopiero za tydzień.

 

Byk

"A ile to będzie kosztować?" Chwileczkę, a co ja z tego będę miał? Czy to się aby na pewno opłaci?

 

Bliźnięta

"Nowy, nieznany kraj? Ależ oczywiście, że pojadę" i pogna przed siebie, żeby podzielić się wiadomością z pierwszą spotkaną osobą. W przeddzień wyjazdu zadzwoń i przypomnij mu, bo całkiem możliwe, że w natłoku przeróżnych zajęć całkiem o tym zapomniał.

 

Rak

"Ja zostaję w domu" - ale co się stanie z moją rodziną, gdy ja wyjadę, bo czasy takie niepewne, zresztą ostatnio na tej trasie zderzyły się pociągi, więc nie mogę ryzykować.

 

Lew

"Ale to ja będę kierował wyprawą!" Jeśli uzna, że kraj, do którego ma pojechać, zrobi wrażenie na znajomych to pojedzie i chociażby po to, aby po powrocie w nieskończoność opowiadać jakie tam miał powodzenie.

 

Panna

"No dobrze, ale muszę to przemyśleć." Następnego dnia: wiesz, jeśli trzeba, to ja tam pojadę, ale nie tym pociągiem o 8:25 z przesiadką w Paryżu, o wiele lepiej jest jechać tym o 13:50 z peronu 1, oj nie, pomyliłam się - o 13:56, ale ja to jeszcze dokładnie sprawdzę. Kupię zaraz przewodnik, trzeba też poddać się szczepieniom.

 

Waga

Na pewno się zgodzi, lecz sama nie będzie miała pewności, czy dobrze robi. Nie dziw się więc, gdy w oznaczonym dniu dniu nie stawi się na lotnisku, bo właśnie nie miała odwagi odmówić komuś innemu wyjazdu do Zakopanego. Albo: "Nie chce mi się, zresztą, w czym bym się pokazała"

 

Skorpion

"Hmm.. Mulatki mają piękne ciała." Jeśli cel podróży uzna za godnego siebie "przeciwnika" to pojedzie, aby sprawdzić samego siebie.

 

Strzelec

"Podejmiemy wszystkie oszczędności. Jak szaleć, to szaleć!" Większej przyjemności nie mógłbyś mu chyba sprawić. Takie podróże to jego żywioł.

 

Koziorożec

"A kto będzie za mnie pracował? Co nagle to po diable, muszę się dobrze zastanowić, zanim podejmę decyzję.

 

Wodnik

"Wspaniale! Ale szkoda że podróż samolotem jest taka prozaiczna" Wiadomość o zupełnie odmiennych warunkach tam panujących zupełnie go nie razi. Jest przecież pozbawiony uprzedzeń, lecz zarazem nadal będzie się zachowywał normalnie, w niczym nie zmieniając swych przyzwyczajeń.

 

Ryby

"Może spotkam tam swego guru?" Będzie się wahała. Odmówi ci, aż w końcu pojedzie, sama nie wiedząc dlaczego.

 

źródło: L. Weres "Homo Zodiacus" (wybrane fragmenty)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...