Jump to content

Szkoła średnia


kuba50
 Share

Recommended Posts

Po raz kolejny śniła mi się moja dawna szkoła średnia. Sen w sumie podobny do pozostałych. Tym razem było to rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Niby nic, no tylko ja poprzedni spędziłem cały na wagarach, nie byłem chyba ani jednego dnia na lekcjach no i na pewno w dzienniku nie miałem żadnej oceny, więc dowodów na bycie uczniem nie ma. Do tego od koleżanki dochodzi do mnie informacja że dyrektorka 6 osób wyrzuciła wiec istnieje dość duże prawdopodobieństwo że w tej grupie znajduję się ja. Rozważam możliwość zdawania jakoś etapami poprzedniego roku w trakcie obecnego jednak nie wiem czy dam radę, zdaję sobie sprawę że będzie bardzo dużo pracy i nie mam pewności że nauczyciele się na taki wariant zgodzą. Masakra. Jak o tym wszystkim powiedzieć rodzicom. Ten sen z wagarami i szkołą mi się powtarza. Owszem byłem parę razy na wagarach ale cały rok, bez przesady :diabelek:

Kiedyś śniły mi się non stop logarytmy. Stoję przed tablicą i w ogóle tego nie kumam, cała klasa kuma a ja nie. Faktycznie nie rozumiałem tego. No więc po którymś takim śnie, w wieku 50 lat nauczyłem się pieprzonych logarytmów, okazało się ze nie są takie trudne. Od tego czasu już nigdy mi się nie śniły.

Co mam zrobić z tymi wagarami?

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Jakbym czytał swoje sny odnośnie studiów i sesji- jak można podchodzić do egzaminu jak nie było się ani razu na zajęciach a przecież były listy obecności na zajęciach?

Czytając twój sen nasuwa się kilka spostrzeżeń ( odnoszę się również do swoich doświadczeń) - pokornym uczniem to ty nie byłeś a i wyniki w nauce to raczej szału nie było.

Moim zdaniem pracowałeś raczej zrywami czyli jak już nie było mowy o przełożeniu to brałeś się do roboty i gdy się przyłożyłeś to wyniki były nad wyraz dobre. "zdolny ale leń" to kartka przypięta w pokoju nauczycielskim pod twoim zdjęciem.

W domu rodzice trzymali cię krótko i gonili do nauki mówiąc jakieś umoralniające teksty i to jest główna przyczyna twoich snów - rodzice zaprogramowali cię że do wszystkiego w życiu musisz dojść ciężką pracą a wiedza służy do tego aby ta ciężka praca była trochę lepsza np.: za biurkiem a nie z łopatą. twoje sny to po prostu nieprzepracowana trauma po wywieranej presji.

Dlaczego wyłażą takie rzeczy? Być może w pracy coś zrobiłeś na odwal lub przełożyłeś i wychodzi to w snach jak lęk z dzieciństwa - podświadomie spodziewasz się negatywnych konsekwencji.

Pozdrawiam:

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

Strzał w dziesiątkę z moja osobowością, dokładnie tak było. Brawo. No faktycznie spychotechniki u mnie ostatnio za dużo.

Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...