Skocz do zawartości

Solariusz 2018/19


Gość Lianna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lianna

 

 

Wklejam już. Z tego, co obserwuję to solariusz działa mi tak gdzieś trzy miesiące przed urodzinami, czyli kwiecień.

 

Wydaje mi się, że początek roku solarnego taki sobie, ze względu na Ascendent w Skorpionie, z drugiej strony Jowisz jest w I domu, także może będzie ok. Ciekawa jestem bardzo koniunkcji Księżyc- Słońce w IX domu. Może jakaś podróż, albo coś z nauką związane. Druga połowa roku powinna być lepsza, ze względu że MC wypada w znaku Lwa.

Na MC solarnym ciekawie się dzieje, mamy tu Merkurego, Ceres i Wenus. Wenus solarna praktycznie na Wenus natalnej. Wenus o tyle ważna, że wypada w tym samym znaku, co natalnie.A Ceres solarna w koniunkcji z Księżycem.

Nie mam pojęcia, co może znaczyć Saturn w III, no ale gdzieś on musi być :P wypada na Dsc natalnym, to pewnie jakieś utrudnienia w relacjach z innymi.

Będę wdzięczna za spojrzenie :).

Edytowane przez Tullia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Lianna

Na razie, mogę napisać, że koniunkcja Wenus solarnej i natalnej- i to wypada w IV domu natalnym- dużo miłych spotkań w gronie rodzinnym :). Z kolei Mars u progu IV domu- mój Małż działający w domu, drobne przeróbki i remonty, troszkę nerwów tyż jest :P.

Zastanawiam się, czy koniunkcja Księżyc- Słońce w IX domu solarnym, to może być wyjazd zagranicę, ponieważ mamy w tym roku takie plany, może wypali :).

Neptun w V - być może opieka nad moim Podopiecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nice

Będę wdzięczna za spojrzenie :).

No opiszę swoje skojarzenia, mam nadzieję, że czymś pomogę :)

Wydaje mi się, że początek roku solarnego taki sobie, ze względu na Ascendent w Skorpionie

Możesz mniej ufać światu zewnętrznemu, pogrążyć się w głęboką samoanalizę, być bardziej przenikliwą co do ludzi i wydarzeń, do tego pochłoniętą ciężkimi, głębokimi emocjami, bardziej zainteresować się ezoteryką (+Pluton w 3 domu) i samorozwojem, czemu pomogą podkreślony 9 dom i Jowisz w pierwszym, trochę zamknąć się w sobie, co też jest podkreślone przez pusty 11 dom, Saturn, Pluton (opozycja Słońce) i Mars w 3 i Uran na dsc, co też może świadczyć o tym, że mogą się zdarzać konflikty i nie porozumienia, pogłębi się upartość, będzie prościej wykonywać plany co może sprawdzić się korzystnie jak pod kontem samorozwoju, tak i pod kontem wyjazdu, a co więcej, jak jesteś osobą twórczą, to prościej będzie realizować swoje projekty i pomysły (których też będzie dużo - Neptun w 5 domu, Wenus i Merkury w 10, do tego Wenus aspektuje natalną Wenus - co pomaga realizacji tych twórczych planów, tu także korzystnie działa ilość ziemi i wody i Lew na MC - czas na bycie artystom). W ogóle nie taki jest straszny Skorpion, jak go opisują, szczególnie, że go łagodzi Jowisz na asc, ja bym pod tym kontem bardziej uważałam na Koziorożca z tym stellumem, co w nim się utworzył, ale to też na początku roku. Ogólnie Jowisz w 1-m domu i Księżyc ze Słońcem w 9-m, mogą być pomocnymi pod kontem emigracji i wyjazdów (tylko warto uważać na drogę i kontakty z ludźmi), ale również pod kontem kształcenia się i rozwoju duchowego, utworzenia własnej filozofii, może zachcę się uczyć lub pomagać ludziom, również dobry czas jest na analizowanie swoich uczuć i zachowania, a również ich akceptacji (koniunkcja Księżyc-Słońce i natalnego Słońca), też jest dobry czas na samoekspresję (słońce i księżyc w 1-m domu natalnym + asc we Lwie).

Jakieś niespodzianki mogą być pod kontem partnerskim lub ty będziesz się zachowywać do niego dziwnie, na krawędzi geniusza.

______________

Ogólnie: trochę ciężko będzie na początku roku, są depresyjne objawy (jeszcze jeśli brać pod kontem tranzytów - wszystkim, kto ma cokolwiek w Raku jest teraz ciężko, również jak i Koziorożcom, Baranom i Wagom), zagłębienie w siebie, filozofii (a pod kontem Saturna i Plutona w 3 domu to też właśnie czas na takie zainteresowania), upartość, konflikty, później takie zdarzenia losowe, wyższa inspiracją - czas na twórczość, potem właśnie dobry czas na wyjazdy i samokształcenie, twórczą realizacji i ciekawe projekty w pracy, ogólnie pod kontem planet rok musi skończyć o wiele bardziej przyjemnie i miło, niż się zaczął, a do tego jeszcze i owocnie :) Też dobry czas dla ciebie, jak kobiety :)

_________________________

Na razie, mogę napisać, że koniunkcja Wenus solarnej i natalnej- i to wypada w IV domu natalnym- dużo miłych spotkań w gronie rodzinnym :)

Tak :)

Z kolei Mars u progu IV domu- mój Małż działający w domu, drobne przeróbki i remonty

Wenus tam temu też sprzyja - czyli pod kontem odnowienia i ozdobienia domu :)

Neptun w V - być może opieka nad moim Podopiecznym.

Może być :) I inspiracja twórcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

Bardzo Ci dziekuję Willow :).

Samorozwój- jak najbardziej się zgadza. Od jakiegoś czasu bardzo ciągnie mnie do jogi, zarówno pozycji, medytacji, jak i samej filozofii, to mi bardzo pomaga :). Pluton tak jak pisałaś w III solarnym wypada z kolei w VIII solarnym- pasuje na przemianę duchową. Pluton potrafi mocno dowalić, ale z drugiej siły daje też dużo siły. Człowiek się odradza, jak Feniks z popiołów :).

Merkury na MC solara i wypadający w III domu natalnym - też wydaje mi się dobrym układem na wszelką naukę/poszerzanie horyzontów.

No Uran na Descendencie to mogą być jakieś zmiany w związkach ogólnie. Tym bardziej, że wypada w XI natalnym, a to też jest dom przyjaciół. Zobaczymy, na pewno to zweryfikuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ThePhoenix

Asc w skorpiona może oznaczać że będziesz bardzo głęboka analizowała sprawy pracy/zdrowia jako że włada twoim 6 domem, może będziesz chciała coś zmienić w tym kierunku. Saturna i Plutona też mam w swoim tegorocznym solarnym i jedynie co mnie frustruje to robienie prawa jazdy ale to tylko w moim osobistym odczuciu, co też automatycznie wskazuje na zmianę transportu, pluton dom3.Ten księżyc faktycznie może wskazywać na podróż z kimś bliskim ale uważajcie na tego Saturna i dajcie sobie mnóstwo czasu by się nie spóźnić na samolot. I również zainteresowałam się jogą w tym roku tak jak ty. Uran w 7 domu może oznaczać kłótnie ni stąd ni zowąd z kimś z kim się nie spodziewasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No właśnie widziałam Twój solariusz, trochę podobny do mojego ;).

Mogę powiedzieć, że w tym roku odpuściliśmy sobie wakacje, ze względu na konieczność bywania na weselach, chrzcinach, co kosztuje niestety i remont kuchni.

Jakaś lampka mi się włączyła, że trzeba zadbać o siebie, może to koniunkcja Wenus i Ceres w Pannie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na pewno bardziej dbam o porządek wokół siebie i staram się ładnie wyglądać, haha. Sądzę, że to koniunkcja Wenus solarnej do natalnej.

A Mars blisko osi solarnego IC, jeśli mam nerwy to tylko w domu :P związane są głównie z remontami, o czym pisałam wyżej ;)

Jeszcze jedno zauważyłam odkąd analizuję swoje solariusze, jeśli mam Jowisza na Ascendencie, czy to wypada na natalym, czy solariuszowym, to mam zdecydowanie bardziej wzmożoną chęć na słodycze. To masakra jakaś jest :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Lianna

Czas na małe podsumowanie, bo zaraz połowa solara mija  :)

 

Początkowo z nastrojami średnio, jak to z Ascendentem w Skorpionie, a tu jeszcze dodatkowo Księżyc w kapryśnym znaku Raka. Podkreślony dom III i IX- sporo czasu poświęcam faktycznie ezoteryce, zarówno astrologia, Tarot, jak i joga i medytacja ;). Jako że mąż mnie wkurza robiąc remonty- Mars praktycznie na IC solarnym :P Odnośnie nauki jeszcze- coś zapałałam ostatnio miłością do języka włoskiego i chcę się go uczyć, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu :).

Mam ochotę też na jakieś zmiany w wyglądzie, chodzi mi po głowie tatuaż :szok:

Odnośnie relacji z innymi- pożegnałam kilka osób z grona znajomych i jakoś mi lżej- może to ten Uran na Descendencie takie przetasowania robi.

No i jak chodzi o dom, to bardziej dbam o otoczenie, wystrój, też planuje jakieś zmiany/drobne remonty itd. Tyle chyba mi się kojarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Lianna

Może ktoś w wolnej chwili obiektywnym okiem popatrzeć, czy tu widać ciążę, ja nie mam dystansu, ale spróbuję wymienić wskaźniki na tak :

 

1. Ascendent wypada w wodnym znaku Skorpiona w V domu natalnym.

2. Księżyc solarny w znaku Raka w koniunkcji ze Słońcem, które jest władcą MC solariuszowego.

3. Neptun w V domu solarnym- MC natalne.

4. Jowisz w I domu solarnym; V/VI dom natalny.

5. Koniunkcja Wenus i Ceres solarnej ( MC solarne)  do Wenus i Księżyca w Pannie w domu IV natalnym.

6. Ceres natalna ( Wodnik) na MC natalnym.

7. Trygon Księżyca w Raku solarnego do Jowisza w Skorpionie w I domu solariusza.

8. Trygon Księżyca do Neptuna w Rybacch w V domu solariusza.

9. Koniunkcja Księżyca solarnego w Raku do natalnego Merkurego w Raku ( władca natalnego Ascendentu).

 

Jako przeszkoda- opozycje Saturn- Pluton do koniunkcji Słońce- Księżyc.

Edytowane przez Tullia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...