Jump to content

Numerologiczny kłopot


esketit
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Mam pytanie dotyczące numerologii. Możliwe że temat był już poruszany, jeśli tak to przepraszam.

Jeśli Anglik będzie chciał obliczyć wartość językową dla Polski, to obliczy ją z wyrazu 'Poland'. Polak zrobi to z ojczystym 'Polska'.

Wyniki wyjdą zupełnie inne.

 

Które obliczenie w takim razie będzie słuszne?

Edited by Ismer
połączenie postów.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

To ja zadam pytanie retoryczne: jakie elementy wchodzą w skład numerologicznej charakterystyki osoby?

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem. Liczy się samogłoski i spółgłoski, które oznaczają kolejno ekspresję wewnętrzną i zewnętrzną, które w takim wypadku będą inne. Niby liczy się to, co jest 'na papierze' czyli w dowodzie itd. Ale czy numerologicznie można obliczać tylko osoby?

//I jak się edytuje posty?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Esketit, chodzi mi o to, jakie elementy wchodzą w skład charakterystyki osoby, nie o sposób, w jaki to się robi. Zapytałam Cię o to dlatego, że nazwa kraju nie jest tym elementem.

Można oczywiście analizować nazwę kraju, z którego pochodzi lub w którym mieszka dana osoba, ale to nie wpływa na jej osobowość, aczkolwiek jak się kto uprze, to może badać czy wibracja jest jej sprzyjająca czy nie.

Współczesna numerologia ma to do siebie, że pojawiają się w niej koncepcje nie mające znaczenia dla oceny charakteru i wydarzeń, to takie numerologiczne bezdroża, które gmatwają analizę, sprowadzają ją na boczne tory.

Wprawdzie niektórzy próbują łączyć wszystko z wszystkim, czyli data + nazwa + miejsce urodzenia (a nawet godzina, co jest bzdurą totalną) + adres zamieszkania i ... z powaga stwierdzają, że to wszystko jest arcyważne.

 

Wracając do Twojego pytania: jeśli chodzi o samą analizę nazwy państwa, to po prostu każdy robi to we własnym języku, jakoś nie przejmując się, że wyniki będą zupełnie inne.

Ale jeśli już ktoś chciałby zająć się tym tematem na poważnie, to żeby osiągnąć jakieś wiarygodne wyniki, to powinien analizować daną nazwę w jej języku ojczystym i w swoim własnym. A jeszcze lepiej, gdyby robić to w każdym języku ;) I porównywać te wyniki - innej możliwości dowiedzenia się, co najlepiej działa nie ma. Tak właśnie metodę prób i błędów przyjęła twórczyni współczesnej numerologii, Juno Jordan. Jej instytut działał ćwierć wieku, ona sama z 80 lat, a więc przerobiono dziesiątki tysięcy numerogramów. I jak dla mnie tylko to jest najbardziej wiarygodne, co jest potwierdzone lub nie potwierdzone przez lata obserwacji i doświadczeń. A nazwa kraju / miasta nie ma tak bogatego zaplecza, to jest właściwie najwspółcześniejsza koncepcja, bardzo młoda i nie wiadomo, jak to gryźć ;)

 

Z kolei jeśli chodzi o oddziaływanie nazwy na osobę - to jeśli ta osoba przebywa w Polsce, to tym samym niejako podlega wibracji nazwy "Polska" a nie "Poland", bez względu na to, kto dokonuje analizy - Polak czy Anglik. Ta koncepcja wg. mnie jest logiczna.

 

PS.

opcja edycji postów wchodzi po 30 napisanych, więc nie masz jeszcze możliwości ich edytowania.

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

A jak wygląda to w języku rosyjskim? Liczy się z transkrypcji, np. Gorbachev?

Czy może jest jakiś osobny przelicznik do cyrylicy?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator
A jak wygląda to w języku rosyjskim? Liczy się z transkrypcji, np. Gorbachev?

Czy może jest jakiś osobny przelicznik do cyrylicy?

 

Myślę, że wg. powyższego - zależy kto rozpatruje i jaką sobie przyjmie koncepcję.

Dla mnie wydaje się logicznym, że przyjmuje się wartość liczbową wg. kolejności liter w danym alfabecie oraz w oryginalnym brzmieniu / zapisie. To jest ważne przy badaniu źródła, korzeni - czyli podstawy, z której "wyrosła" dana osoba.

Natomiast jeśli ta osoba przebywa w innym niż rodzime środowisku i jej nazwa funkcjonuje tam jako "Gorbachev" to trzeba przyjąć tą właśnie wibrację jako tą, która działa aktualnie. Nazwa jest elementem zmiennym, więc jej wibracja też jest zmienna. Na tej podstawie robi się także tzw. zmiany numerologiczne, poważne i niepoważne ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...