Jump to content

Neptun w horoskopie


Widja
 Share

Recommended Posts

Neptun, planeta transsaturniczna, pokoleniowa, odkryta w 1846 r.

Ale: rysunki Galileusza wskazują, że to on jako pierwszy obserwował Neptuna 28 grudnia 1612 roku i ponownie 27 stycznia 1613 roku, gdy znajdował się on bardzo blisko Jowisza [w koniunkcji], lecz uznawał go za gwiazdę stałą; z tego powodu Galileusz nie jest uważany za odkrywcę Neptuna.

Zaś historia odkrycia planety jest pełna zamieszania, niejasności i... oszustw xd.

 

Obrót wokół Słońca: ok 165 lat, w jednym znaku przebywa ok. 14 lat.

Uważany jest za wyższą oktawę Wenus.

 

Władztwo: Ryby

Wywyższenie: Rak

Wygnanie: Panna

Upadek: Koziorożec

 

Archetyp: artyzm, mistyk, wizjoner, męczennik

Cień: pomyleniec, alkoholik, nałogowiec

 

Zasada: Neptun symbolizuje "bezgranicze" - jest swoistą kosmiczną anteną pozwalającą odbierać subtelne i pozazmysłowe informacje / "przekazy", przewidywać [przypuszczać] ukryte zależności, przyszłe trendy, czy kierunki dalszego rozwoju.

Symbolizuje także tęsknotę za przezwyciężeniem codzienności i ujrzeniem Najwyższego; przy czym zasadnicze dążenia dążenia Neptuna dotyczą spirytualizmu, nagminnie mylonego ze spirytualiami oraz innymi środkami odurzającymi. Przepuszczalność będąca wynikiem jego oddziaływania prowadzi często do nadwrażliwości i osłabienia organizmu.

 

Cel: dążenie do przekraczania granic tego co widzialne, rzeczywiste, stopienia się Ja w My [Ja - Bóg], jedność z Bogiem, unifikacja]; odnalezienie duchowości, prawdy, dążenie by zostać "odnalezionym" , dotkniętym i ostatecznie wyzwolonym przez boski pierwiastek a także do bycia żywym świadectwem działania Boga w świecie.

 

Mocne strony: człowiek medialny

Silne dążenia duchowe. Głębokie przeświadczenie, że wszystko jest manifestacją boskiej siły, należy to jedynie dostrzec; to przeświadczenie często jest wyrosłe na bazie osobistych doświadczeń [natury materialnej i niematerialnej].

Duża wrażliwość i sensytywność, możliwości wizjonerskie. Silne pragnienie doświadczeń mistycznych.

Postawa empatyczna, nacechowana niemal bezgranicznym współczuciem. Idealizm, miękkość, zdolność do poświęceń. Bogactwo wyobraźni, wielość obrazów tworzonych przez psychikę. Człowiek pełen zaufania do siły wyższej, która [w jego mniemaniu] prowadzi go przez życie i chroni.

 

Słabości: człowiek odurzony

Podatny na uwodzenie / pokuszenie; łatwo ulegający nałogom (zwł. środkom odurzającym), podszeptom, manipulacjom, omamiony

Pchany w niebezpiecznym kierunku, przez jakąś "wewnętrzną siłę", często nierozpoznaną i/ lub zlekceważoną. może zostać porwany (uniesiony) przez zbiorowe prądy od okresowych mód bo brutalne przejawy masowej histerii.

Łatwo wchodzi w rolę ofiary i cierpiętnika albo uwodziciela, oszusta, intryganta, kłamcy.

Labilny, nieuchwytny, nieobliczalny, destrukcyjny, plugawy, nieprzyzwoity.

Ma wielkie trudności z wytyczeniem własnych granic, posunięte nawet do całkowitej identyfikacji z innym człowiekiem. Niezdolny do wzięcia odpowiedzialności za własne życie; osoba bez charakteru, dająca się porwać prądowi. Pomieszanie, brak orientacji, oszukiwanie siebie i innych, zwątpienie i melancholia.

 

Reprezentanci zasady neptunicznej: ludzie natchnieni, artyści: poeci, pisarze, aktorzy, muzycy, w ogóle ludzie wszelkiej sztuki, których dzieła są niepospolite, wysublimowane. Księża,kaznodzieje, mistycy, okultyści, psychologowie i psychiatrzy, chemicy, pielęgniarze, lekarze, szcz. stosujący metody "niemierzalne", subtelne jak np. homeopaci, muzykoterapeuci itp. prognostycy, badacze światów niepostrzeganych zmysłami. Osoby, uzależnione, zaniedbane, pasożytnicze, uczepione czegoś, chwiejne, oszuści (także ezoteryczni), kryminaliści.

 

Korespondencje w organizmie: szyszynka

 

Odpowiedniki mitologiczne: Posejdon (grecki), Neptun (rzymski) - bóg morza, trzęsień ziemi i urodzaju.

 

źródło: "klucze do astrologii" H.Banzhaf i A.Haebler.

  • Like 2
  • Cool 2
  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...