Jump to content

Nauka linkowania - czy zestaw ćwiczeń jest odpowiedni?


Kane
 Share

Recommended Posts

Witam!

 

 

Zacząłem się interesować magią energii i potrzebuję porady kogoś doświadczonego, mam nadzieję, że piszę w odpowiednim miejscu ^^

 

Sprawa tyczy się tego, że chciałbym się nauczyć linkowania i wysyłania dużej ilości energii od zera. Stworzyłem sobie zestaw ćwiczeń inspirowany wieloma źródłami i chcę się dowiedzieć, czy wszystko jest tam zamieszczone, bym nauczyć się tego. Tak jak wspomniałem wcześniej interesuje mnie wysyłanie bardzo dużej, silnej dawki energii na odległość poprzez link (od tego chciałbym zacząć).

 

Moj zestaw ćwiczeń wygląda tak:

 

 

- medytacja 2x dziennie po 15 minut

 

- 1. Usiądź, lub połóż się wygodnie na plecach. Teoretycznie lepiej byłoby w pozycji siedzącej, ale według mnie pozycja leżąca będzie lepsza na początek. Załóżmy więc, że będziesz leżeć. Wyprostuj nogi i ręce. Zwróć szczególną uwagę na wysokościowe położenie nóg i głowy (np. ja wolę mieć nogi wyżej głowy).

2. Rozluźnij się. Postaraj się uwolnić wszystkie mięśnie od napięć. By to zrobić wystarczy, że zwrócisz uwagę na daną część ciała, a natychmiastowo się rozluźni. Świadomość niesie rozluźnienie.

3. Wycisz myśli i skup się na swoim rozluźnionym już ciele. Zapomnij o tym co cię otacza i skup się wyłącznie „na sobie”. Powinno ci się udać poczuć, jak pulsuje w tobie krew. Pulsuje i daje znać jak przepełniona jest energią. (źródło: jakzostacmagiem.wordpress)

 

- 1. Usiądź lub połóż się w miejscu, gdzie nic nie będzie rozpraszać twojej uwagi przez przynajmniej pięć minut. Wycisz telefon. Jeśli wybrałeś/aś pozycję siedzącą pamiętaj, aby twoje plecy pozostawały cały czas wyprostowane, a ramiona rozluźnione. Ważne, aby zarówno twoje ręce jak i nogi się nie krzyżowały. Zdejmij okulary lub soczewki kontaktowe. Kiedy poczujesz się wygodnie, zamknij oczy.

2. Wyobraź sobie złocistą kulę ciepłego światła wokół twoich stóp. Nawet jeśli nie widzisz kuli podczas wizualizacji, równie skuteczna będzie sama świadomość, że ona się tam znajduje. Przeważnie jednak praktykującym udaje się ją stworzyć. Kula złotego, ciepłego światła zawsze przynosi spokój i rozluźnienie. Gdziekolwiek się pojawia, rozpuszcza jakiekolwiek napięcia. Pozwól sobie poczuć jej obecność i działanie, kiedy otacza twoje stopy.

3. Pozwól teraz kuli wznieść się w górę przez nogi do tułowia. Daj jej badać swoje ramiona aż po koniuszki palców, swój kark oraz głowę do momentu, w którym będziesz całkowicie wypełniony/a ciepłym, złocistym blaskiem zupełnej relaksacji i spokoju. Wszelkie napięcie powinno zniknąć. Nie spiesz się.

4. Poświęć kilka chwil na obserwację swojego ciała. Jeżeli w którejś jego części pojawi się napięcie, pozwól kuli światła je rozpuścić. Z każdym oddechem rozluźniaj się coraz bardziej.

5. Pozostań w osiągniętym stanie wyciszenia przez kilka chwil. Pamiętaj, że jest on osiągalny za każdym razem, gdy zapragniesz przeprowadzić rytuał relaksacyjny. Jeżeli miewasz problemy ze snem spróbuj go przed położeniem się do łóżka. Pozostawaj w harmonii ze sobą.

6. Jeśli poczujesz, że jesteś gotów/owa do wyjścia ze stanu głębokiej relaksacji, w którym przebywasz, weź trzy głębokie wdechy, czując przy każdym, jak świeża energia życiowa przepływa przez całe twoje ciało. Niech cię wypełnia. Stań się w pełni świadom/a otaczającego cię świata.

 

(źródło: jakzostacmagiem.wordpress)

 

- Ułóż luźno dwie dłonie blisko siebie tak, jak do modlitwy, ale nie składaj ich całkiem (zostaw między nimi miejsce na kulę, którą chcesz stworzyć). Skup w nich energię, a następnie powoli i stopniowo ją wypuść do wewnątrz przestrzeni między twymi dłońmi. Powinno dać się poczuć, jak energia z twoich dłoni przedostała się do wewnątrz stworzonej przez nie „klatki” (jeśli dobrze opanowałeś skupianie energii, dłonie nie muszą mieć ze sobą kontaktu fizycznego).

Gdy energia znajduje się już na miejscu, nadaj jej kształt. Poczuj jak według twojej woli formuje się w kulę. Z początku kula ta może przybierać nieco chmurkowaty kształt, ze względu na niską gęstość, ale w raz z praktyką nauczysz się zwiększyć jej gęstość tak, że będzie nieprzenikalna jak stal (oczywiście w przenośni). Zdolność zwiększenia gęstości przydać ci się może w przyszłości, przy budowaniu barier energetycznych.

Teraz pora na nadanie jej intencji. By nadać energii intencję najważniejsze jest mocne pragnienie. Skoro już poruszyłem sprawę barier, to posłużę się ich przykładem. Powiedzmy, że chcesz zbudować barierę, która ma za zadanie cię chronić. Musisz, tak jak opisałem powyżej, skupić odpowiednią ilość energii w odpowiednim miejscu, nadać jej dużą gęstość, a następnie „prosić” ją by cię chroniła. Musisz stwierdzić silną potrzebę, a następnie bardzo mocno chcieć tego, by cię chroniła. Jest to bardzo ważne, bo gdybyś np. chciał/a z niej stworzyć miecz, to nie wystarczyłby ostry kształt. Bez nadania mu intencji cięcia czegoś/kogoś, ten miecz byłby tępy. Skup się zatem na tym, co chcesz osiągnąć, i wyobraź sobie, że twój cel urzeczywistnia się wewnątrz zgromadzonej przez ciebie energii. (zrodlo: jakzostacmagiem.wordpress)

 

-

 

Rozluźnij się, uspokój umysł, spójrz na świecę lub żarówkę. Umieść źródło światła naprzeciwko siebie w odległości kilkudziesięciu centymetrów i patrz się w nie wytężonym wzrokiem przez minutę lub dwie. Zamknij oczy i skup się na obrazie, jaki się wytworzy za twoimi zamkniętymi powiekami. Spróbuj utrzymać ten obraz tak długo, jak potrafisz. Użyj świadomości oddechu, aby utrzymywać umysł w stanie pustki, gdy to robisz. Spróbuj, aby ten obraz rósł, zamiast znikać. (źródło: witchcraft)

 

-

Usiądź, rozluźnij się, zamknij oczy, oczyść umysł. Zacznij ćwiczenie świadomości oddechu i wyobraź sobie, że powietrze, które wdychasz, jest w twoim ulubionym kolorze. Wyobraź sobie, że wydychane powietrze jest szaro-bure, pełne toksyn. To ćwiczenie oczyszczające, stymuluje czakry, aby pobierały energię na wdechu i pozbywały się negatywnej energii na wydechu. Uwaga: podczas tych wszystkich ćwiczeń staraj się nie napinać, one wszystkie dzieją się w umyśle. Na początku może ci się wydawać, że aby oczyścić umysł z myśli, musisz go napiąć niczym nadmuchaną piłkę, ale wkrótce odkryjesz, że prawdą jest coś przeciwnego. Gdy się przyzwyczaisz, oczyszczanie umysłu stanie się WYPOCZYNKIEM. (źródło: witchcraft)

 

-

 

Rozluźnij się i oczyść umysł przy pomocy świadomości oddechu. Wyobraź sobie, że schodzisz w dół po drabinie w ciemności. Nie wizualizuj drabiny, tylko poczuj, że to robisz. Na wydechu czuj, że posuwasz się szczebel lub dwa w dół, na wdechu się zatrzymuj. To, co jest ważne, to mentalny obraz schodzenia, spadania - to zmienia fale mózgowe z poziomu beta (jawa) na alfa (sen) lub theta (głęboki sen). Gdy osiągniesz stan alfa, będziesz w transie. (źródło: witchcraft)

 

- ćwiczenia sensorium techniką pomarańczy

 

- Ruch energii:

To ćwiczenie ma na celu udrożnienie ciała astralnego oraz panowanie nad ruchem energii wewnątrz tego ciała.

* Usiądź wygodnie na krześle lub połóż się. Wycisz się (medytacją).

* Zgromadź energię w prawej dłoni. Użyj woli. Jeżeli nic nie poczujesz użyj wizualizacji. Wyobraź sobie, że energią ma kolor, np.: fioletowy. Staraj się jednak używać tylko woli.

* Każ energii przepłynąć przez prawą rękę, przez barki aż do lewej ręki i do lewej dłoni. Powinieneś poczuć jakby przez ciało przepływała ciepła ciecz, możesz też czuć lekkie mrowienie.

* Każ energii przepłynąć w przeciwnym kierunku.

* Każ energii przepłynąć z prawej ręki, poprzez bark, kręgosłup do prawej nogi i na koniec do prawej stopy.

* Każ energii przepłynąć w stronę przeciwną.

* Od lewej dłoni do lewej stopy i na odwrót.

* Od prawej dłoni do lewej stopy i na odwrót

* od lewej dłoni do prawej stopy i na odwrót (źródło: tajemnicewampiryzmu.pun.pl)

 

Wyczucie ciała astralnego:

* Usiądź wygodnie lub połóż się. Zrelaksuj się i wycisz się.

* Skieruj swą uwagę w głąb ciała. Postaraj się poczuć ciało astralne wewnątrz fizycznego. W rzeczywistości najbardziej skrajna część ciała astralnego wystaje poza ciało fizyczne (mowa o aurz*. Ale w tym ćwiczeniu chodzi o wyczucie wnętrze ciała astralnego.

* Wyobraź sobie jego wygląd budując go od stóp do głowy. (źródło: tajemnicewampiryzmu.pun.pl)

 

 

To tyle, czy to wystarczy? Kiedy będę wiedział, że energetycznie będę na tyle silny, że będę mógł linkować? I ile mniej więcej czasu przy codziennym treningu można spodziewać się, że uda mi się dojść do jakiegoś poziomu? Pół roku?

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...