Jump to content

Motyl, szerszeń, pająk


viva201
 Share

Recommended Posts

Witam śnił mi się ogromny motyl. Paź królowej. Pod nim, pod skrzydłami był szerszeń, i pająk. Wszystkie owady unosiły się w powietrzu, i miały barwę starego złota i czerni. Widoczny był na nich meszek. Były jakby takie przypruszone. Czułam do nich respekt. I lekki strach...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Nice

Witam :)

Symbolika tego snu jest bardzo ciekawa i głęboka, ale dużo też zależy od osobistej reakcji na insekty :)

Mitologicznie motyl reprezentuje dusze człowieka (szczególnie jego metamorfozy), pająk - śmierć i odrodzenie, plotki, intrygi, coś, co możemy w sobie nie akceptować, szerszeń, jak rodzaj osy, może być połączeniem między światem spirytualnym, a człowiekiem, także można skojarzyć, że ty czujesz ciąg do poznania siebie, do kontaktu z wewnętrznym światem, może właśnie podświadomość mówi, że przyszedł czas zagłębić się w sobie.

Lekkie przyprószenie - to może zwykle ludzkie iluzji odnośnie samego siebie, rzadko komu udaję się spostrzec swoją czystą, prawdziwą postać. Możesz również się bać takiej przygody i coś w sobie nie akceptować. (stąd jeszcze tu lekki strach).

Ogólnie insekty - to coś pryncypialnie obce, niezwyczajne we własnym świecie, może reakcja na wewnętrzną nieakceptowanie jakiegoś zjawiska, albo stłumione w sobie obrzydzenie czymś.

Dużo zależy od tego, jaką reakcję masz na insekty (ja, na przykład ich się boję i brzydzę, także dla siebie zwykle wiem, że jak widzę insekty, to mam podświadomy strach przed złymi zdarzeniami, intrygami, nieszczerością - ale moje spostrzeżenie jest bardzo indywidualne, i może działać tylko u mnie.)

Jednak ponieważ nigdzie nie wspomniałaś o fobii, bądź obrzydzeniu, myślę, że to jednak prawie poetycka i głęboka aluzja na świat wewnętrzny i/albo duchowy, do którego jest mocny ciąg, ale który nie da się poznać w jego czystym, rzeczywistym aspekcie :)

___________

Pozdrawiam i życzę dużo poezji w snach i na jawie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...