Jump to content
Sign in to follow this  
Ismer

Homeopatia

Recommended Posts

Ismer

"Naukowcy i lekarze uważają homeopatię za nonsens ze względu na wysokie rozcieńczenie składnika aktywnego. Większość preparatów rozcieńcza się powyżej liczby Avogadro, czyli granicznego stężenia, przy którym można jeszcze odnaleźć cząsteczki substancji wyjściowej.

 

→ liczba (stała) Avogadro w fizyce to liczba atomów (cząstek) substancji w jednym molu tej substancji. Jest to stała wielkość, która w przybliżeniu wynosi 6,022×1023 dla dowolnej substancji. Tutaj użyto pojęcia liczba Avogadro w rozumieniu jednego atomu (cząsteczki) substancji rozcieńczonej w molu wody. Zatem określenie "powyżej liczby Avogadro" oznacza więcej niż jeden atom (cząsteczkę) substancji rozcieńczonej w jednym molu wody (t.j. 18 gramach, czyli czterech łyżeczkach wody). To niewyobrażalnie mało.

 

Każdy lek homeopatyczny o mocy 12C - innymi słowy, 1200 rozcieńczeń - lub więcej, wykracza poza liczbę Avogadro, co sugeruje, iż pozostała w nim tylko woda. W takim razie, stwierdzają sceptycy, jakikolwiek skutek homeopatii musi być wynikiem czynnika placebo lub "dobrego samopoczucia".

 

Jednakże homeopatia stawia na głowie konwencjonalną naukę i medycynę, twierdząc, iż większe rozcieńczenia posiadają większą moc - a zatem, im więcej rozcieńczeń, tym silniejszy powstaje lek. Konwencjonalna nauka nie posiada modelu, który mógłby wyjaśnić działanie homeopatii, a jednak metaanaliza 67 eksperymentów homeopatycznych wykazała, że w około 3/4 z nich rezultaty znacznie wykraczały poza efekt placebo, co dowodzi wysokiej mocy leku.

 

Pozytywne rezultaty zanotowano również przy użyciu wysokozaawansowanych technik pomiarowych, takich jak:

- kalorymetria, mierząca ilość ciepła wydzielanego przez próbkę

- spektroskopia, mierząca absorpcję i emisję promieniowania elektromagnetyczngeo przez substancję

- termoluminescencja, mierząca ilość światła wytwarzanego przez próbkę podczas ogrzewania.

 

Sukusja, czyli energiczne potrząsanie, jest równie ważna podczas tworzenia preparatów, jak bardzo wysokie ich rozcieńczenie.

W jednym z badań zmierzono nawet skuteczność terapii dwoma wysoko rozcieńczonymi preparatami, z których jeden poddawany był wstrząsaniu, a drugi nie, w porównaniu z placebo; stwierdzono wyższą liczbę skutecznych próbek wśród preparatów poddanych wstrząsaniu niż w dwóch pozostałych grupach."

 

źródło: internet

 

Cały artykuł jest tutaj:

Homeopatia - nie tylko woda

Share this post


Link to post
Share on other sites
czarnyMag1

"woda" jest lekarstwem na wszystko - ale trzeba w to wierzyć! Ta wiara musi być wiarą by sama woda stała się lekiem na wszystko. Osobiście dawno temu mówiłem do wody w superlatywach i podawałem ją swemu dziecku z sztucznym mlekiem które to dziecko było już na intensywnej bo nie chciało jeść - i...jadło a właściwie piło tę wodę a wyniki były zadziwiające nie mnie tylko współczesną medycynę. Ja tego nie rozumie ale tonący brzytwy się chwyta więc i ja się tego chwyciłem. Powiedział mi jeden homeopata, że woda + wiara osobista czyni cuda i...się stało!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...