Jump to content

Seler

Recommended Posts

• 2 years later...
  • Moderator
W dniu 18.05.2018 o 14:13, Ismer napisał:

Sok i surówki z korzenia selera Radix Apii polecane są przy reumatyzmie, artretyzmie, skąpomoczu, nieżytach dróg oddechowych, katarze i osłabieniu.

Surówka i sok z korzenia selera działaja odtruwająco i moczopędnie, ale słabiej niż owoc, mają natomiast silniejsze właściwości odżywcze.

Świeżo wyciśnięty sok z selera można kupić gotowy w zestawie z sokiem z marchewki i jak dla mnie jest to jedyna forma spożycia surowego selera. Czytałem o przeciwartretycznych i przeciwerumatycznych właściwościach selera już dawno, próbowałem to jeść, ale na próbach się skończyło. Potem odkryłem to połączenie i jakoś poszło i chociaż nie jestem zwolennikiem gotowców, ale też nie jestem zwolennikiem tarcia tych warzyw i wyciskania soku, za dużo zachodu a za mało obserwowalnych korzyści. Nie mam artretyzmu, więc tu nie mogę nic konkretnego powiedzieć, natomiast na mój reumatyzm to nie działa, musiałbym chyba hektolitry wypić. Przypuszczam jednak, że jest to dobry środek zapobiegający i hamujący, bo jak już ktoś ma zmiany, to one się nie cofną, ale postęp choroby można zahamować - seler ma właściwości zapobiegające tworzeniu się nowych kryształków a także wypłukiwania ze stawów tych drobnych, świeżo utworzonych. 

• Like 1
  • Cool 1
  • W punkt 1
  • Super 1
  • Thanks! 2