Jump to content
marta311274

Kryształ górski & Kamień księżycowy

Recommended Posts

marta311274

Hej

Zakupiłam te oto kamienie ale przyznam szczerze, że mam wątpliwości. Zakupu dokonałam na allegro, brak opisu poszczególnych kamieni dlatego też szukam podpowiedzi. Pomożecie? Moim zdaniem 1 zdjęcie przestawia kryształ, 2 to kamień księżycowy.

w_2672.jpg

https://img-ovh-cloud.zszywka.pl/1/0695/w_2673.jpg

https://img-ovh-cloud.zszywka.pl/1/0695/w_2674.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mana

Nie jestem wielkim znawcą (znawczynią?), ale mam kryształ górski i ten bez zawieszki przypomina go. Jak poczekasz dłużej może ktoś bardziej rozeznany w temacie się odezwie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
marta311274

Yumeko, dziękuję za odpowiedź :) Dopiero zaczęłam przygodę z kamieniami. Kamień księżycowy w moim mniemaniu powinien posiadać poświatę perłową. 1 z kamieni jest przezroczysty co by wskazywało na kryształ, 2 jak widać na zdjęciu, jest w odcieniu złamanej bieli (mleczny). Myślałam, że każdy z kamieni będzie opisany a tu klops. Może ktoś odpowie i rozwieje moje wątpliwości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mrófka

z tego co wiem to kryształy górskie nie muszą być przezroczyste, są bardzo różne, ale ten wygląda na to że jest kwarcem. Ten drugi może być wszystkim ;) to znaczy może być kwarcem jak i księżycowym, ze zdjęcia nie da się tego określić.

Marta, a kto sprzedaje kamienie bez opisu? czy sprzedawca nie wie co sprzedaje czy olał opis?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Otoczaki trudno jest zidentyfikować ze zdjęcia. Myślę, że ten bez zawieszki to kwarc, ale ten drugi rzeczywiście może być kwarcem leciutko zadymionym lub np. ortoklazem (to też grupa skaleni, jak "właściwy" kamień księżycowy)

Tu masz przykładowe foto takiego ortoklazu: https://tr.wikipedia.org/wiki/Ortoklaz

 

Jeśli chodzi o poświatę kk, to może ona być perłowa albo migotliwa (iryzująca), tyle, że że za ten "właściwy" kamień księżycowy uznaje się odmiany iryzujące, takie jak na foto zamieszczonym u nas w temacie o tym kamieniu.

 

Można też to sprawdzić po twardości, kwarc jest twardszy od skalenia. Przy normalnym nacisku (tzn. nie muśnięciem piórka ale i nie na siłę) skaleń da się zarysować stalą narzędziową (np. pilnik, nożyczki, igła) a kwarc nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...