Jump to content

Bartosz


Marcin

Recommended Posts

 • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia :

 

Bartosz i Bartłomiej to w zasadzie jedno i to samo imię. Bartosz to staropolskie zdrobnienie od Bartłomieja, które jest używane także jako samodzielne imię. Drobna zmiana brzmienia powoduje jednak istotne skutki: imię Bartosz inaczej działa na swojego nosiciela i, wbrew pozorom, wcale nie skłania do beztroski i młodzieńczej nieodpowiedzialności. Przeciwnie: Bartosz to imię twardsze i surowsze od jowialnego Bartłomieja. Bartoszowie instynktownie czują się odpowiedzialni za innych (co ujawnia się już w przedszkolu), a w późniejszym życiu pociągają ich wysokie urzędy i rozwiązywanie spraw zbyt trudnych dla większości ich kolegów. Życie pojmują jako zadanie i obowiązek. Za to wspólną cechą Bartłomiejów i Bartoszów są ich wielkie zasoby energii, którą potrafią uruchomić w razie potrzeby.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Zabrakło mi w tej wypowiedzi odrobiny metafizyki i głębszych uczuć:smile: ale generalnie nie mogę zaprzeczyć... "odpowiedzialny za innych" to by wiele wyjaśniało... A tak na marginesie, nawet wielkie pokłady energii nie starczają na zachowanie optymistycznego podejścia do życia w obliczu zbliżającej sie matury :smile:

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Zgadzam sie z tym co tutaj napisales ale dodal bym ze Bartosze wbrew temu jak sie zachowuja i jakie wytwarzaja pozory obok siebie sa na prawde uczuciowi i wrazliwi.

 

 

THE AND

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • 1 month later...
 • 7 months later...
 • 1 month later...
 • 3 months later...
 • 1 year later...

Imieniny obchodzi: 21.04

Liczba imienia: 8

 

Pochodzenie imienia:

Staropolska skrócona forma imienia Bartłomiej. Imię to wywodzi się od słowa "bartnik".

 

Charakterystyka imienia:

Osoba niezwykła, godna zaufania, dobra, uczciwa oraz powszechnie szanowana za swoją pracowitość. Z przekonań osoba konserwatywna, kochająca rodzinę i ognisko domowe. To przywiązanie do własnego gniazda wpływa na całe środowisko, bowiem inne osoby idą za ich przykładem i czynią wiele na rzecz rodzinnych miejscowości.

 

Charakterystyka numerologiczna: OSIEM

Jest liczbą mocy, władzy, potęgi - i dążenia do niej. Ósemki w skrajnej postaci są owładnięte manią wielkości, żądzą posiadania, pieniędzy i władzy. Oczywiście większość nie przeżywa owych napięć aż tak silnie, niemniej liczba ta oznacza uwikłanie we wszelkie gry, których wynikiem jest sukces lub porażka, gdzie wygrywa się lub ginie. Ósemki dają się wciągnąć w takie gry o sukces. Są uparte i zawzięte. Potrafią myśleć tylko o jednym (na przykład o pieniądzach). W razie potrzeby zdolne do poświęceń, oczekują też i wymagają podobnych ofiar od innych. Budują swoją karierę ciężkim wysiłkiem, uporczywą pracą, długoletnimi staraniami. Jednakże u nich "chcieć" nie zawsze oznacza "mieć" i prócz sukcesów równie często doświadczają smaku porażki. Mają jednak w sobie wielkie rezerwy sil i w razie klęski potrafią zaczynać z uporem od początku.

 

Źródło: http://www.imienniczek.net/index.php?pokaz=imie&i=Bartosz&PHPSESSID=ecd8d8abff48819a9e54379c05f3aaa7

 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
 • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...