Skocz do zawartości

Karta z przełożenia


Gość User_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Karty z przełożenia ukazują ogólny zarys sytuacji i motyw przewodni pytania, czasem wskazówki/przestrogi dla osoby pytającej jak również dla osoby która robi czytanie. Zatem zarówno bardzo często ukazuje stan na daną chwilę. Nieraz są to informacje na zasadzie Przeszłość ---> Teraźniejszość ---> Przyszłość. 

Edytowane przez ameners
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Różnie podchodzą do tego tarociści, niektórzy patrzą na to jako na ogólny zarys historii, niektórzy zaś interpretują rozkład główny przez pryzmat przełożenia (czy interpretować bardziej pozytywnie, czy bardziej negatywnie).

Na you tubie tarocistki Agiatis widziałem, że jeśli w przełożeniu na środku wychodzi 7 buław to pytanie to już kiedyś padło do kart (pytający drąży temat, sprawdza u kilku wróżek), natomiast Kapłanka mówi, że osoba miała już kontakt z wróżką.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 buław również mi ukazuje iż ktoś zasięgał już informacji na ten temat ale nie koniecznie zawsze świadczy mi to o wróżbie. Natomiast II Kapłanka jako kolejny strażnik talii mówi mi iż przyszłość jest zakryta dla osoby pytającej albo pytający zna już odpowiedź lub się domyśla, również taka sugestia iż osoba miała kontakt z osobą ezoteryczną. :) 

 

Osobiście nie znam Tarocistki Agiatis, nie oglądam kanału na YT - ale widocznie podobna szkoła. :) 

Edytowane przez ameners
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę każdą kartę z WA lub MA można interpretować pod kontekstem przełożenia - czyli jako motyw przewodni. Przykładowo:

Buławy - mówią o działaniu lub o jego braku, pasjach, zainteresowaniach itd.,

Kielichy - mówią o uczuciach, o rodzinie, dzieciach o emocjach lub kogoś interesuje lub tematem jest związek uczuciowy,

Miecze - mówią o intelekcie, ktoś dużo myśli, kursy, szkolenia itd.

Monety - mówią o zasobach, pracy, współpracy a także nauka, szkolenia.

Warto interpretować numery blotek czy są aktywne bądź bierne... natomiast karty dworskie symbolizują osoby aktywne w życiu pytającego lub dana sytuacja jest właśnie pod wpływem takowej osoby.

Jeżeli chodzi o szczególne karty - to w zależności od pytania. Ważne jako Ty osoba czytająca i interpretator to czujesz. Więc wyłożę kilka co mi przyjdzie do głowy. 

0 Głupiec, I Mag, II Kapłanka - u mnie jako strażniki talii, jeżeli się pojawiają na lewej bądź prawej pozycji w przełożeniu to coś już jest z pytaniem nie tak. :) 

 

XV Diabeł - wskazuje mi na coś karmicznego, czasem kwestie zdrowotne m.in stany zapalne lub osoba pytający intensywnie myśli o danej sprawie, główkuje...

XVIII Księżyc - dużo lęków i obaw u osoby pytającej lub iluzoryczność pytania,

7 buław - ktoś już zasięgał informacji,

8 buław - osoba pytająca otrzyma wiadomość, czasem w dniu stawiania kart,

7 kielichów - szeroko pojętna iluzja, mylny obraz ma pytający lub wprowadza w Nas błąd, czasem iż osoba pytająca tak do końca nie jest świadoma przez pewne czynniki.

3, 4 mieczy - wskazania aby zwrócić uwagę na zdrowie, lecz 4 mówi mi o przeziębieniu iż na kilka dni możemy położyć się w łóżku, 3 zaś mówi mi o poważniejszych kwestiach zdrowotnych.

W Tarocie Snów - karta DŻ - Drzewo Życia - mówi o blokadach, czasem o odmowie odpowiedzi. 

 

Zatem na tą chwilę to tyle @Arbogast, warto abyś skupił się na własnej intuicji, to co Ci podpowiada w danej chwili... ponieważ to zależy od indywidualnego podejścia, żadna inna metoda nie jest lepsza od własnej, ja zawsze interpretuje karty z przełożenia po prawej i po lewej stronie ponieważ karta środkowa często pokazuje mi stan obecny. :) 

 

 

Edytowane przez ameners
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja mam takie spostrzeżenia:

Głupiec -  to pytanie jest błahe, niepoważne, nie ma większego znaczenia

Mag - pytający nie mówi prawdy, sprawdza, ma nieszczere intencje

Kapłanka - karty nie będę ze mną rozmawiać

Koło fortuny - interpretuj odwrotnie, odwraca znaczenie na negatyw, na drugą myśl

Wisielec - przyjrzyj się jeszcze raz, bo czegoś nie widzisz

Wieża - interpretuj negatywnie, nawet dobre karty patrz przez negatyw

Gwiazda - uważaj na wróżbę życzeniową, karty pokazują pragnienia osoby pytającej

Księżyc - źle widzisz, mamisz... wtedy zawsze dobieram 3 karty i dopytuje: o to nie chodzi, o to chodzi, wynik

Słońce - interpretuj pozytywnie (nawet negatywne karty nabierają pozytywne znaczenie)

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mimiszka, każdy ma swoje spojrzenie na każdą karcianą kwestię, więc jeśli Ty już coś sobie wypracowałaś, to nie pytaj nas, czy masz dobry tok myślenia. Masz dobry, bo jest twój i z nim pracujesz.

Ja traktuję karty z przełożenia jako ważne wskazówki - symbole określające "atmosferę" poszczególnych etapów czasu wróżby, biorę je pod uwagę jako czynnik wpływający na karty przypadające na kolejny etap, o ile oczywiście takie spojrzenie ma odniesienie do układu. Zwracam uwagę czy pojawią się w układzie i na którym miejscu. 

Inni traktują je jako symboliczne wskazówki określające poszczególne etapy wróżby (przeszłość-teraz-przyszłość). 

Chłopaki już się wypowiedzieli - i to też jest "dobry tok myślenia"; zresztą też używany i przeze mnie :) 

Oprócz tego - w kontakcie bezpośrednim oczywiście -  można zwrócić uwagę jak klient przekłada karty, bo z tego też można wyczytać coś, co się przyda do oceny układu, tzn. chodzi o "kondycję" pytającego. Tego dowiedziałam się z lektury klasyków i muszę powiedzieć, że coś w tym jest :yes:

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer podpiął ten temat
  • 2 miesiące temu...

Rzadko patrzę na karty z przełożenia - chyba że jest to większy rozkład - wtedy odczytuję je jako obecną sytuację.

Ale... od jakiegoś czasu patrzę na kartę, która zostaje mi na spodzie talii, już po wyciągnięciu kart do rozkładu. I tu ją odczytuję na zasadzie tła sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Dla mnie (oprócz tego co mówią przedmówcy) ważne jest, czy karta z przełożenia pojawi się w rozkładzie czy nie, wskazuje to na większą wagę sprawy, na coś na co należy zwrócić uwagę. Oczywiście, że nie zawsze się pokaże - raczej nie pokaże się w rozkładzie na 3 karty ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...