Skocz do zawartości

Gdzie kupić unikatowe karty klasyczne


Lucia Lucia

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowa na Forum!

Kartami klasycznymi zajmuje sie od zawsze od kiedy pamiętam.

Moja nieżyjąca Babcia wróżyła .. w rodzinie

Ja uczyłam sie u Babci.

Karty klasyczne towarzysza mi zawsze w moim życiu.

Teraz wróciłam do kart .. Szukam kart podobnych do kart *Jednorożców *- ze złoconymi brzegami.

Patrzyłam w Niemczech , gdzie pracuje i mieszkam.

Będę wdzięczna za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Klasycznych to raczej takich nie ma, te karty mają różne wizerunki, ale nie złocone brzegi. Jeśli ci bardzo zależy to możesz zrobić sobie na zamówienie, ale to droga impreza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquilla dziekuje za odpowiedz .. a czy mogla bys mnie pokierowac , gdzie mogla bym zrobic takie karty ..

Jezeli mam z moimi kartami byc do konca mojego życia ... to impreza moze byc kosztowna ..

karty to jak przedluzenie mnie .. a na siebie nie szkoda funduszy .. jak na wahadełko .. czy inne magiczne przedmioty ..

Zamierzam zabrac sie za domowa produkcje świec .. do rytułów .. ..

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć jak to wygląda w Niemczech, ale w kraju to np. albo zamawiasz daną talię z dodatkiem złocenia w drukarni (no, to jest mega drogie) albo bawisz się w ksero. Tu jest trochę zachodu, bo trzeba wybrać jakąś pasującą talię i ją "pozłocić" na brzegach, odbić a potem wyciąć obrazki i je podkleić na czymś grubszym. Chyba że jest możliwość od razu je skserować na grubszej tekturce. Ale to raczej nie będzie zbyt ekskluzywne, jeśli nie ma się zdolności manualnych. Ew. można po skserowaniu dać komuś do obróbki, np. w introligatorni i nie zapomnieć o polakierowaniu. Ale przy lakierowaniu trzeba wiedzieć jaką wybrać tekturę i dać odpowiedni lakier, bo może się katon powyginać. To myślę że nie będzie też tania impreza no i wymaga więcej pracy.

Albo - jeśli masz zdolności plastyczne - tworzysz coś własnego i dajesz do druku, tyko jak mówię - przy jednej talii to duży koszt. Taką własną talię wydała B.Marcinkowska (wróżka Sara), ale ona ma drukarnię (czy też jej mąż) no i ona sprzedaje swoje wyroby. Ale rozejrzeć się warto, jeśli tak bardzo Ci zależy na takiej właśnie talii, może nadarzy się okazja - jak ktoś czegoś bardzo chce i robi w tym kierunku pierwszy krok - to jest już połowa sukcesu :)

 

Ja zrobiłam sobie własną talię runiczną, nie jest ona luksusowa, ale jest moja własna, taką jak chciałam mieć. Tylko że przy runach jest łatwo, bo znaki nie wymagają zdolności rysunkowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje !ja pracuje tylko w Niemczech .. Kreci mnie przeprowadzka do Afryki .. a nie pozostanie w Europie.

Amatorsko zajmuje sie grafika komputerowa .. Sama robie albo okolicznosciowe obrazk lub animowane gify i lub Blingee .. Natura nie poskapila mi talentu graficznego .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje !ja pracuje tylko w Niemczech .. Kreci mnie przeprowadzka do Afryki .. a nie pozostanie w Europie.

Amatorsko zajmuje sie grafika komputerowa .. Sama robie albo okolicznosciowe obrazk lub animowane gify i lub Blingee .. Natura nie poskapila mi talentu graficznego .. :)

 

To masz dużo łatwiej :) - możesz nie tylko zaprojektować własne karty ale też je wydrukować i ew. pozostaje wykończenie, lakierowanie moim zdaniem jest niezbędne, bo ten proces utrwala karty. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ejbert zmienił tytuł na Gdzie kupić unikatowe karty klasyczne
  • 1 rok później...
Gość Stilla

Szukałam w necie czegoś na temat tego jak symbole w kartach klasycznych i tarocie się zmieniały i rozproszyły mnie sklepy :smieszne: Trafiłam na karty firmy Bicycle (generalnie robią rzeczy dla pokerzystów i iluzjonistów), niektóre były bardzo ciekawe. Większość da się kupić w Polsce (ceny znośne). Wklejam tylko kilka, bo za dużo tych produktów mają:

TALLY-HO WINTER FAN BACK PLAYING CARDS

 

qbz151fj2sh61.jpg?width=960&crop=smart&a

 

 

BICYCLE® FYREBIRD PLAYING CARDS

 

fyrebird-bicycle-playing-cardsplayingcarddeckscom-28650154_grande.jpg?v=1610584034

 

BICYCLE STARGAZER CARDS

 

qxawvy1qmox41.jpg

 

 

BICYCLE® AURORA PLAYING CARDS

 

wpx_b89e78d27ab4c4e4e8b3f60734effcd1.jpg

 

 

BICYCLE® AVIARY PLAYING CARDS

 

aviary-bicycle-playing-cardsplayingcardd

 

BICYCLE® RAINBOW GILDED UNICORN

 

(są dwie wersje, jedna bez tęczowych krawędzi, zupełnie matowa i druga z brokatem)

_vyr_142BUNIC.jpg

 

bicycle-rainbow-gilded-unicorn-playing-cards-4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

A tutaj totalny hit, syrenkowe klasyki :smieszne: Są dwie wersje, jedna w czerwonym pudełku a druga w zielonym, różnią się kolorami. Zielona jest w morskich odcieniach, a czerwona w różowych. Karty 2-10 wyglądają normalnie.

 

BB00908_MermaidTeal_1-500x500.jpg

 

D1JX_4UWoAAYz7X.jpg:large

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...