Jump to content

Całkowite zaćmienie Księżyca 2018


Ismer
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

Całkowite zaćmienie Księżyca i jego skutki

 

W astrologii zaćmienie Świateł nie jest dobrym zwiastunem, szczególnie w astrologii horarnej, elekcyjnej czy mundalnej. Od zawsze były one zwiastunem nieszczęść: w takich dniach unikało się np. koronacji króla, rozpoczynania wojen i ogólnie rozpoczynania wszelkich ważnych działań. W h. natalnym na ogół także nie są znakiem pozytywnym, wskazując na kłody pod nogami Włh, czy może inaczej: nasilając trudności, jakie musi on pokonać, oczywiście zgodnie z tematem zaćmionej planety i jej powiązań w jego horoskopie. Nie należy jednak przyjmować zaćmień jako fatalizmu, aczkolwiek teoria głosi, że o ile zaćmienie uszkadza ważne punktu horoskopu (jakiegokolwiek, czy to państwa, jego władcy /osoby najważniejszej w państwie czy h. natalnego) to tym samym zapowiada ciężkie przejścia.

 

Ogólnie o samym układzie w apogeum tego zaćmienia

 

Mars będzie w koniunkcji z zaćmionym Księżycem i opozycji do Słońca (i jednocześnie odpowiednio do Węzłów Księżycowych + ta zaćmiona koniunkcja ma także kwadrat z Wenus), w kwadraturze do pierwszodomowego Urana (który też jest w kwadracie do obu Świateł!) a więc z punktu widzenia astrologii teoretycznie będzie to już bardzo niekorzystne zjawisko.

Jednak Mars będzie jednocześnie w sekstylu do Ascendentu i Chirona przy nim, a Uran w trygonie do Saturna, a więc burza, która nadchodzi może zaowocować ustaleniem nowego porządku świata... tym bardziej iż to Saturn wespół z Uranem są jest władcami tego zaćmienia. Z pewnością będzie to proces wymagający długiego czasu, trudny, może nawet katastroficzny, ale zazwyczaj taka jest cena uleczenia, oczyszczenia. Poza tym Jowisz w Skorpionie tworzy trygon do Neptuna w Rybach, a więc również może zwiastować proces dalekosiężnej totalnej transformacji, nie tylko w świecie materii ale i ducha, chociaż może także dać wysoce idealistyczne wyobrażenia (marzenia, pragnienia, plany, projekty itd.) które w konfrontacji z rzeczywistością "tu i teraz" mogą wydawać się utopijne, ale one także mogą dać impuls do wyzwolenia się spod ucisku istniejącej władzy. To będzie trudny proces, bo z jednej strony pragnienie zmian, z drugiej narastający ucisk (zaćmienie Księżyca oznacza tryumf władzy nad ludem, a Słońce - sygnifikator władców - jest we własnym znaku).

Trudno jest ocenić jakie to zaćmienie przyniesie skutki dla naszego narodu, dla kraju, bo (jak zwykle) nie ma zgody, który horoskop jest horoskopem powstania Polski w ogóle (chrzest w 966 r ma kilka wersji) jak też i powstania III RP.

Poniżej więc zamieściłam tylko horoskop apogeum zaćmienia, a kto ma chęć niech przyłoży go do wybranego przez siebie momentu "powstania państwa polskiego", jak też może się przydać do przyłożenia go do własnego natalu :)

 

Generalnie czas wpływu zaćmień - w przełożeniu na konkretne wydarzenia - trwa tyle, ile trwało zaćmienie. Tyle że i tutaj nie ma zgodności co do tego czasu; jedni twierdzą, że zależy to od godzin a inni, że od minut; dla Słońca liczy się w latach, dla Księżyca w miesiącach; ale... wg. Ptolomeusza generalną regułą jest, że "skutek zaćmienia nie może trwać dłużej niż rok"...

O ile w przypadku Księżyca zaćmienie może trwać więcej niż godzinę (a to lipcowe jest rekordowe!), to już w przypadku Słońca nie ma mowy o godzinach. Możliwe jednak, że chodziło komuś o całkowity czas trwania, tzn. włącznie ze wszystkimi fazami. Tak czy inaczej jeśli chodzi o sam horoskop to ja, jeśli już sporządzam horoskop zaćmienia, to biorę pod uwagę jego apogeum nad danym obszarem. Jednak nie mam doświadczenia w temacie, szczególnie jeśli idzie o wnioski ;) bo mnie to niezbyt interesowało.

Więc jeśli ktoś ma coś do powiedzenia w tym temacie to proszę - dzielcie się wnioskami :)

 

5c69b7f742da4472.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...