Skocz do zawartości

Zima, las, droga.


Amethiste

Rekomendowane odpowiedzi

Śniła mi się piękna zima, przez las biegła droga, normalna, asfaltowa, czarna. Las był pokryty szronem, ja się przyglądałam drzewom z zachwytem powoli idąc tą drogą.

 

Co to może oznaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

 

Serce miej otwarte, zaufaj niewielu !

 

Wg. mnie sen może oznaczać taką „wędrówkę” przeż życie a zima to „ochłodzenie” uczuć albo i „samotność” lub i „odosobnienie”.

Powiem w sekrecie, że las może zachęcać do „wędrówki w głąb siebie” i takiego spojrzenia w siebie (prznajmniej tak bym to tłumaczył).

 

Pozdrawiam !

 

Zmierza tanecznyk krokiem w dal !

Jacek B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Bardzo zresztą ciekawą, bo przypuszczam że ten cytat z Szekspira będzie mnie prowadził przez życie w dalszej perspektywie. Przypuszczam że to było to, co potrzebowałam usłyszeć.

Moje wędrówki wgłąb siebie jako u introwertyka są dość częste, jednak dalej zastanawia mnie ta zima. Zawsze mnie zachwycały oszronione czy oprószone śniegiem drzewa w lesie. Nie czułam chłodu, tylko się przyglądałam. Zobaczymy jakie to przyniesie owoce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

las to symbol podświadomości - twój jest oszroniony - w uśpieniu czyli jak już idziemy literacko:

"czucie i wiara bardziej mówią do mnie niż mędrca szkiełko i oko" - to raczej nie jest twoja dewiza życiowa.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można wtedy założyć, że moja intuicja śpi? Owszem, używam jej zgodnie z jej kaprysami, ale własnie ze względu na nie wybieram racjonalizm cześciej. Jak się w sumie moźe to objawiać?

Fakt faktem, jestem z lasem dość związana, jednak nie śni mi się on przesadnie często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racjonalizm w twoim snie jest podkreślony tym po czym idziesz - asfaltowa droga - równa, gładka i nijak nie pasująca do lasu. Intuicji nie da się zepchnąć w stan nieużywania - to taki automat ale można działać wbrew "intuicyjnym obawom" kierując się racjonalnym umysłem który to często się myli w sprawach nie związanych z materią np.: w uczuciach.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...