Skocz do zawartości

Miętoszenie czarnego kwiatu, odmawianie umieranie umierania, pocieszanie przyjaciela


mika43

Rekomendowane odpowiedzi

Sen krótki i zakręcony na maksa.

Najpierw śniło mi się, że trzymam w ręku czarny kwiat z materiału lub bibuły (albo kawałek materiału), który niby miał symbolizować śmierć. Dowiedziałam się, że nadeszła moja kolej i muszę umrzeć, bo pokłóciłam się z ojcem. Powiedziałam, że nie chcę jeszcze umierać, a z ojcem nie będę się więcej kłócić.

 

Potem niespodziewanie zaczęłam pocieszać jakiegoś faceta (nie widziałam twarzy, ale nijak nie potrafię go skojarzyć), objęłam go ramieniem, przytiuliłam i powiedziałam, że wszystko będzie dobrze, wszystko się ułoży...

 

Sen chodzi za mną cały dzień, choć nijak nie potrafię go ugryźć...

 

Proszę o pomoc...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie dreczy Cię poczucie winny z jakiegoś powodu ? Czarny kwiat reprezentuje Twňj zły czyn . Możesz też bardzo przejmujesz się by nikomu nie daj boże zaszkodzić. Chcesz by postrzegana jako dobra i uczciwa osoba. Męźczyzna w śnie reprezentuje Ciebie. Pragniesz być wciąż kochana, zaopiekowana i nieodtrącona gdy zrobisz coś złego bo tak naprawde bardzo żałujesz (niechcesz umierać).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, poczucie winy mnie nie męczy.

 

Wczoraj dowiedziałam się, że w tragicznych okolicznościach zmarł ojciec mojej bliskiej koleżanki. Przypuszczam, że to oznaczał ten sen. Zwłaszcza jeśli połączę go ze snem, w którym moja nieżyjąca Mama segregowała swoje swetry i stwierdziła, że jeden z nich, wełniany, robiony na drutach, już nie nadaje się do użytku (mnie się podobał), a sąsiadka i inne osoby szykowały się na wesele, na które ja nie byłam zaproszona - zajrzałam tam, ale nie znalazłam dla siebie miejsca. Może i lepiej :)

 

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę że to oto chodzi.

Twój sen dotyczy prawdopodobnie Ciebie ale bardzo ciężko skojarzyć znaczenie symboli tak jakby ktoś je zasłaniał.

Intryguje mnie ten kwiat i moim zdaniem w nim należy szukać klucza do znaczenia jakbyś go lepiej opisała i oczywiście w której ręce go trzymałaś?

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też bardzo zastanawia ten kwiat (czy coś podobnego do kwiatu), ale nie pamiętam, w której ręce go trzymałam, chyba to była prawa (jestem praworęczna), ale momentami mam wrażenie, że trzymałam go w lewej lub w obu (zgniatałam/miętosiłam ten kwiat). Nie mogę też zrozumieć, skąd to stwierdzenie, że przyszedł mój czas, a ja nie chcę umierać, skąd słowa (wypowiedziane przeze mnie), że nie będę kłóciła się z ojcem, bez względu na to, co będzie się działo postaram się w jakiś sposób szanować.

 

Mój ojciec żyje.

 

Dodam tylko, że kiedyś miałam sen, że mój ojciec zmarł, spadłą na niego cegła, był jego pogrzeb, w kolejce do spowiedzi stała kobieta z dawnych GS - kilka godzin później otrzymałam bardzo dobrą wiadomość (materialną), pamiętam, że Mama wtedy powiedziała do mnie "spadła ci cegła - to takie wtrącenie.

 

Potem ta impreza, na którą nie byłam zaproszona. Zajrzałam tam, przy stolikach siedzieli ludzie, ale nie znalazłam miejsca dla siebie, choć jakieś pojedyncze były.

 

No i moja nieżyjąca Mama - segregowała swetry, jeden odłożyła i powiedziała, że już nie będzie go nosić, bo jest znoszony, a ja stwierdziłam, że jest ładny i chciałabym go mieć, ale nie poprosiłam Jej o tym.

 

Następnie to pocieszanie jakiegoś faceta - nie znam go. A na deser spacer za rękę z facetem, którego kiedyś znałam, były jakieś relacje, ale ogólnie nic z tego nie wyszło. We śnie trzymał mnie za prawą rękę, głównie za palec wskazujący i środkowy, szliśmy gdzieś. Pomyślałam wtedy, że chce dominować w związku, bo jego ręka była na górze. Za nami szła jego córka, była w wieku 8-9 lat, tyle miała wtedy, gdy mieliśmy ze sobą kontakt.

 

 

Może jeszcze nadmienię, że wczoraj śniło mi się, że szłam szosą z jakąś osobą (nie pamiętam kto to był, chyba facet), naprzeciwko jechał samochód. Szłam jakby bliżej środka drogi, dlatego zeszłam na bok, obok tej drugiej osoby. Wtedy zauważyłam, że idziemy prawą stroną, czyli niewłaściwie jeśli chodzi o pieszych.

 

Jeśli przyjdzie Ci coś, Sławku, do głowy, daj proszę znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego nieszczęsnego kwiatu - kwiat to symbol czegoś ulotnego w dziedzinie materii zaś ręce to nasze narzędzia pracy składając to razem to tka jakby coś miało ci uciec ze względu na twoje wahanie - to właśnie symbolizuje to miętoszenie.

Niepokój mój budzi tylko kolor tego kwiatu niby czerń to pokreślenie symbolu materii i oby tak było ale mam wrażenie że jest drugie dno tego symbolu i jak przeniesiemy to na twoje problemy zdrowotne to chodzi mi po głowie całkiem inna interpretacja tego symbolu - kwiat to coś ulotnego - obumierającego zaś jego kolor żywcem przypomina skrzep krwi i jak dodamy do tego miętoszenie w dłoni to może być symbol przykurczu wywołanego wylewem, udarem itp.

Teraz skoczymy na koniec twojego snu wiek córki wskazuje na to kiedy mógł powstać problem czyli 8-9 lat temu idzie za tobą czyli problem się od tego czasu ciągnie. Co do niego nie bardzo mam pomysł być może jest to również symbol czasowy pokazujący kiedy problem się pojawił i to może symbolizować to trzymanie za palec wskazujący tak jakby on ci coś pokazywał na cos chce ci zwrócić uwagę (oczywiście nie osobowo On tylko twoja podświadomość, On jest tylko "meblem" - symbolem).

Zaniepokoił mnie najbardziej symbol twojej matki znowu robi porządki - przypomnij sobie że gdy robiła porządki w garażu po zalaniu brudną wodą to skończyło się niezbyt dobrze. Co twoja podświadomość chce ci przekazać ale nie bardzo wiem co może zakończenie czegoś ale czego?

Schodzenie z drogi to symbol ugięcia się na skutek przeciwności losu albo biorąc pod uwagę niewłaściwa stronę drogi jakieś zachwianie może nawet zdrowotne.

Piszę trochę dziwnie ale jest to dziwny sen jakby ktoś zakrył mi jego znaczenie - nie mam do niego wglądu i raczej zgaduje niż interpretuje. Miewałem takie sny ale tyczyły się one sytuacji z mojego życia. Znaczenie poznawałem gdy się wypełniły - niestety. Tylko sny osób proszących o interpretację rzadko się spotyka takie "zakryte" bo gdy ktoś prosi o interpretację przeważnie odsłania ścieżkę do podświadomości zbiorowej gdzie bez problemu można znaleźć znaczenie nawet te którą nie zawsze ktoś chce poznać.

Na dziś tyle:

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Sławku,

faktycznie mam problemy zdrowotne, w tym zmiany naczyniowe i zwężone tętnice szyjne, więc o udar w moim przypadku nietrudno. Muszę zrobić podstawowe badania. Cholesterol ostatnio miałam idealny (w połowie normy), ale to było jakieś 2 lata temu, dużo mogło się zmienić.

Póki co będę czekać, w razie czego dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...