Jump to content

Andrea Bocelli


Lianna
 Share

Recommended Posts

  • Ekspert

9733a29ee9d8f831gen.png

 

Wybitny muzyk, śpiewak operowy, niewidomy od 12 roku życia. Na talent muzyczny wskazuje wiele rzeczy, na pewno Wenus na Ascendencie w koniunkcji z Merkurym ( głos), Księżyc w V domu jest w trygonie z tymi planetami. Merkury zresztą włada MC. Wenus władca domem II ( sposób zarabiania). Jowisz w II domu - no na pewno biedy nie jest :P.

Zapraszam do dyskusji.

  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Ja czytałam o nim u p. Antoniaka, więc nie będę się udzielać co do talentu, ale może by tak coś o osobowości? bo za słodki to on chyba nie był, Merkury wskazuje na wiele talentów, ale i na przykrą osobowość, złośliwość, upierdliwość - kwadrat z Saturnem, Księżyc w Koziorożcu też za specjalnie wesoły nie jest, a że ma kwadrat z Jowiszem to pogłębia melancholię i złośliwość i upór też - Skorpion przecież do tego Mars w Byku w kwadracie z Plutonem, razem to wzięte - może być dręczący, ciężki dla otoczenia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ekspert

Bardzo trafne spostrzeżenia :)

 

Dodam, że z tyloma planetami w Pannie - Słońce, Ascendent, Merkury, Wenus i Pluton to pewno jest mega czepialski, pedantyczny, zwraca uwagę na szczególiki, których inni nie dostrzegają, pesymista, lubi planować i wszystko kontrolować :P Kwadratura Słońce- Saturn - może dawać kompleksy i brak pewności siebie. Jeszcze z kwadraturą Merkury - Saturn potrafi solidnie skrytykować i pojechać po bandzie :P. Nadawał by się na surowego nauczyciela ;).

Co by nie tylko wady, Panny mają też sporo zalet - pracowity, odpowiedzialny, systematyczny, dobry organizator, lubi porządek. Z Wenus na Ascendencie potrafi zaczarować nie tylko głosem, haha.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Ekspert
Posted (edited)

Podbijam temat :)

Leciał ostatnio o nim film ;)

Lepszych układów na głos chyba nie mógł mieć, koniunkcja Wenus- Merkury, Merkury na Ascendencie w swoim znaku Panny.

Księżyc bardzo dużo aspektów ma, w tym z Wenus ( wrażliwość, uczuciowość, zmysł artystyczny). No i Luna w domu V - płodność twórcza, idealnie jak na muzyka :P.

Zastanawiam się, gdzie widać w kosmogramie jego problemy ze wzrokiem?

Znalazłam w necie coś takiego : Wg Astrologii Medycznej dr Konaszewskiej za nerwy wzrokowe i worek spojówkowy odpowiedzialny jest Neptun. U Bocellego Neptun jest pod władaniem Marsa i Plutona, a te jak widać ustawione są do siebie w bardzo niekorzystnym układzie (łączy je aplikacyjna kwadratura).

Saturn w domu IV wskazuje na pewne ograniczenia. Jakby nie było- od 12 roku życia choroba mu narzuciła pewien reżim, był jakby trochę  poniekąd więźniem we własnym domu.

Na uwagę w tym kosmogramie zwraca wielki trygon Słońce- Mars- Księżyc, co zapewne mu dodało wytrwałości.

Patrząc na jego Wenus w znaku Panny, wydawać by się mogło, że jest ona słaba. Jednak ona jest w 16 stopniu, tutaj jest mocna.

Edited by Lianna
  • Super 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ekspert
Posted (edited)

Mars jak widzimy praktycznie w domu VIII w 1 stopniu Koziorożca. Pluton w koniunkcji ze Słońcem solarnym. Uważam, że Saturn w 12 domu pokazuje tutaj długi pobyt w szpitalu. Mars natalny wypada w XII domu solariusza.

Z kolei Mars solarny był w kwadraturze ze Słońcem natalnym. Natomiast Pluton natalny w kwadraturze do Ascendentu solarnego.Także Saturn natalny był w kwadraturze do Słońca.

Patrząc dalej- kwinkunks Marsa natalnego do Marsa natalnego. Mimo wszystko to jest aspekt negatywny.

Sporo negatywnych aspektów malefików.

Edited by Lianna
  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...