Jump to content

Jeleń, walka.


DzikaShoshanna
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Widzę, że nie jestem pierwsza z motywem jelenia we śnie, ale myślę, że można do snów podejść indywidualnie.

Śniło mi się, że jestem na spacerze w lesie. W pewnej chwili na drogę przede mną wyszedł jeleń. Największy byk jakiego widziałam. Ogromny, ciemnobrązowy, z rozłożystym porożem. Na jego pysku było sporo blizn, zadrapań, słowem - stary, silny okaz. Pomyślałam, że jest piękny i imponujący. Stał spokojnie przede mną, czułam przerażenie, az w końcu zszedł mi z drogi i mogłam iść dalej. Okazalo się, że zwierzę idzie tuż obok mnie, przez ściółkę. Czulam sie wtedy nieswojo. Nagle spomiędzy drzew wybiegł drugi jeleń, wyraźnie mniejszy i młodszy, rdzawy, o mniejszym porożu. Stary rzucił się w jego stronę i zczepiły się w walce - jak to jelenie, przepychanki na poroże. W pewnej chwili starszy byk chwycił młodego w poroże i grzmotnął nim o ziemię. Następnie zaczął go dźgać porożem i kopać kopytami aż zostala z niego krwawa miazga. Gdy przestał, znów wyprostowany stanął naprzeciw mnie, jakby dumny, i wbił we mnie spojrzenie. Wtedy się obudziłam...

 

Jeśli macie jakieś pytania, śmiało, bo w moim życiu ostatnio sporo się dzieje, może to pomogłoby w interpretacji...?

Link to comment
Share on other sites

Witaj ,

Największy byk jakiego widziałam. Ogromny, ciemnobrązowy, z rozłożystym porożem...Nagle spomiędzy drzew wybiegł drugi jeleń, wyraźnie mniejszy i młodszy, rdzawy, o mniejszym porożu... Wielkość poroża ma dla Ciebie znaczenie... słowem - stary, silny okaz. Pomyślałam, że jest piękny i imponujący. Stał spokojnie przede mną,... - to silna osoba, która nas kręci i podnieca...Stary rzucił się w jego stronę i zczepiły się w walce - jak to jelenie, przepychanki na poroże.W pewnej chwili starszy byk chwycił młodego w poroże i grzmotnął nim o ziemię. Następnie zaczął go dźgać porożem i kopać kopytami aż zostala z niego krwawa miazga. To relacja dwóch panów, w Twoim najbliższym otoczeniu, w którym imponuje Ci starszy mężczyzna.

 

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Zapytam jeszcze - jakie znaczenie ma to poroże?

I starszy mężczyzna by się zgadzał, bo aktualnie nie mogę wyzbyc się ze swojego życia mojego ex, który jest ode mnie sporo starszy. Czy ta relacja ma oznaczać rywalizację między nimi?

Link to comment
Share on other sites

Poroże to męski symbol seksualny.

 

Poroże, które co roku odrasta coraz okazalsze i grubsze, powiększając liczbę odnóg, wyobraża rosnącą potencję płciową samca.

 

Ex jeleń walczy zajadle, potrzebuje zewnętrznego dowartościowania, być może taki jest w życiu. Na jego pysku było sporo blizn, zadrapań, słowem - stary, silny okaz.

To wojownik, który zdobywa Cię dzięki namiętności seksualnej. Największy byk jakiego widziałam. Ogromny, ciemnobrązowy, z rozłożystym porożem.

 

Pokonał rywala, może zależy mu na odrodzeniu związku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Czy żubr, też stary, stojący mi na drodze miałby to samo znaczenie? Czy to inna kwestia i powinnam opisac sen by wyciągnąć z niego wnioski?

Link to comment
Share on other sites

Żubr to symbol potęgi, dominacji, siły. Jest łowieckim obiektem pożądania.

 

Każdy sen ma charakter indywidualny i tak też trzeba go rozpatrywać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...