Jump to content

Totalitaryzm, egzotyczna wyspa

WerkaDe
 Share

Recommended Posts

Witam. Śniło mi się, że z rodziną obserwowałam, jak do naszego domu włamuje się jakiś człowiek. Wujek zadzwonił na policję, ale nie dało się nic zrobić. Włamywacz okazał się reprezentantem rządu i zamontował w naszym domu jakieś urządzenie. Bardzo szybko w całym kraju zapanował totalitarny ustrój. Obywatele byli obserwowani, nie mogli wychodzić z domu, tylko ogladać tam propoagandę w telewizji. Do domów wtargnęło wojsko, by obserwować i pilnować ludzi. Pomimo konspiracji i stałej inwigilacji obywateli, ja byłam w stanie podróżować. Mój dziadek mieszkał z dala od rodziny, na opuszczonych peryferiach miasta, w zniszczonym dworku. Przychodziłam tam po pocztę, której dystrybucja była zakazana. Dziadek żył sam, w niechlujnych warunkach, był dezerterem. Pewnego razu pojechałam tam w nocy i dostałam list. Pojechałam pociągiem do przepięknego, nadmorskiego kurortu, gdzie ludziom żyło się dobrze, byli wolni. Wiedziałam, że w moim totalitarnym państwie będą mnie szukać i muszę tam wrócić przed 22:00, ale widok cudownej, lazurowej wody, palm i ludzi w strojach kąpielowych sprawił, że było mi wszystko jedno. Będę bardzo wdzięczna za interpretację :)

Witaj,

kiedy władza ma wymiar totalny, nasza równowaga zostaje zakłócona, marzymy wówczas o rajskiej wyspie.

We śnie ukazuje się odziedziczony po przodkach wzorzec zachowań- archetyp mędrca. Dziadek to duchowy przewodnik, który przekazuje Ci wiedzę Pewnego razu pojechałam tam w nocy i dostałam list.

Mój dziadek mieszkał z dala od rodziny, na opuszczonych peryferiach miasta, w zniszczonym dworku... był dezerterem

Powielają się wzorce, które żyją w nas z pokolenia na pokolenie. Pojechałam pociągiem do przepięknego, nadmorskiego kurortu, gdzie ludziom żyło się dobrze, byli wolni.

Każdemu potrzebna jest w życiu swoboda wyboru, wypełniania wolnego czasu według własnych upodobań.... ale widok cudownej, lazurowej wody, palm i ludzi w strojach kąpielowych sprawił, że było mi wszystko jedno.

Wolność, kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem.

Róże Europy

Pozdrawiam serdecznie