Jump to content

Totalitaryzm, egzotyczna wyspa


WerkaDe
 Share

Recommended Posts

Witam. Śniło mi się, że z rodziną obserwowałam, jak do naszego domu włamuje się jakiś człowiek. Wujek zadzwonił na policję, ale nie dało się nic zrobić. Włamywacz okazał się reprezentantem rządu i zamontował w naszym domu jakieś urządzenie. Bardzo szybko w całym kraju zapanował totalitarny ustrój. Obywatele byli obserwowani, nie mogli wychodzić z domu, tylko ogladać tam propoagandę w telewizji. Do domów wtargnęło wojsko, by obserwować i pilnować ludzi. Pomimo konspiracji i stałej inwigilacji obywateli, ja byłam w stanie podróżować. Mój dziadek mieszkał z dala od rodziny, na opuszczonych peryferiach miasta, w zniszczonym dworku. Przychodziłam tam po pocztę, której dystrybucja była zakazana. Dziadek żył sam, w niechlujnych warunkach, był dezerterem. Pewnego razu pojechałam tam w nocy i dostałam list. Pojechałam pociągiem do przepięknego, nadmorskiego kurortu, gdzie ludziom żyło się dobrze, byli wolni. Wiedziałam, że w moim totalitarnym państwie będą mnie szukać i muszę tam wrócić przed 22:00, ale widok cudownej, lazurowej wody, palm i ludzi w strojach kąpielowych sprawił, że było mi wszystko jedno. Będę bardzo wdzięczna za interpretację :)

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

kiedy władza ma wymiar totalny, nasza równowaga zostaje zakłócona, marzymy wówczas o rajskiej wyspie.

We śnie ukazuje się odziedziczony po przodkach wzorzec zachowań- archetyp mędrca. Dziadek to duchowy przewodnik, który przekazuje Ci wiedzę Pewnego razu pojechałam tam w nocy i dostałam list.

Mój dziadek mieszkał z dala od rodziny, na opuszczonych peryferiach miasta, w zniszczonym dworku... był dezerterem

Powielają się wzorce, które żyją w nas z pokolenia na pokolenie. Pojechałam pociągiem do przepięknego, nadmorskiego kurortu, gdzie ludziom żyło się dobrze, byli wolni.

Każdemu potrzebna jest w życiu swoboda wyboru, wypełniania wolnego czasu według własnych upodobań.... ale widok cudownej, lazurowej wody, palm i ludzi w strojach kąpielowych sprawił, że było mi wszystko jedno.

 

Wolność, kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem.

Róże Europy

 

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...