Jump to content

Sprawy zawodowe ZWERYFIKOWANY


Gogita
 Share

Recommended Posts

Proszę o wróżbę dotyczącą pracy.

Zaproponowano mi inne niż dotychczas warunki, które mi nie pasują i odmówiłam ich przyjęcia. I teraz nie wiem, co ze mną zrobią, a mogą: wywalić mnie, zdjąć mi godziny lub zostawić jak jest.

Pytanie: jaka będzie decyzja szefowej?

 

i jeszcze jedno: jak jest ona do mnie teraz nastawiona: w miarę pozytywnie czy negatywnie, uważając mnie już za za persona non grata?

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

 

i jeszcze jedno: jak jest ona do mnie teraz nastawiona: w miarę pozytywnie czy negatywnie, uważając mnie już za za persona non grata?

 

Gogita, czy zweryfikujesz to pytanie? to są czyjeś myśli; jeśli ją zapytasz i Ci odpowie - to Twoje pytanie kwalifikuje się do tego działu, jeśli nie - to zapytaj o to na Usługach.

Podaj też swoje imię (i jak chcesz to datę urodzenia).

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ups! nie zapytam jej, za skarby świata z przyległościami :D

To proszę o wróżbę tylko na pierwsze pytanie (weryfka nie wiem kiedy, może w listopadzie już będę wiedziała, ale jak nie to zmieszczę się w 3 miesiącach)

Na imię mam Katarzyna.

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O, to masz na imię jak i ja:) to jak Kaśka Kaśce ci powróżę xd

 

Posłużyłam się wróżbą numerologiczną, wzorowaną na metodzie N.Czarmińskiej.

 

a więc tak:

- liczbą zdarzenia jest 8, co ogólnie wskazuje na trudności przed tobą i konieczność przemiany, ósemka wiąże się także z pieniędzmi i sprawami materialnymi oraz ze sprawiedliwością (na planie duchowym ze sprawiedliwą zapłatą za uczynki)

Na tym etapie powiedziałabym, że rozważana jest przez szefową opcja obcięcia ci godzin; ale jednocześnie rozważa jeszcze jakiś kompromis i myślę, że nie chce cię zwolnić (podliczby 12 i 66).

Ważny jest też tutaj charakter szefowej: jeśli jest ona osobą, ogólnie mówiąc, życzliwą to zrozumie cię i będzie chciała wypracować jakieś zadowalające obie strony rozwiązanie, jeśli jest piłą, to stracisz w jej oczach jako pracownik, może cię postrzegać jako kogoś nieużytecznego i nie będzie się szczypać z alternatywnymi rozwiązaniami - obetnie ci te godziny.

 

Rada: jeśli jest to możliwe - postaraj się zrekompensować swoją odmowę większym zaangażowaniem w to co teraz robisz, pokaż, że możesz zrobić więcej albo zaproponuj jakieś inne rozwiązanie sprawy.

 

Następnie

- tło sytuacji albo kierunek wskazywany przez odpowiedź na pytanie: liczba 7 (25 metodą, redukcja cała 16)

cisza, oczekiwanie (na decyzję?) czytam to jako namysł (z jej strony), a że to liczba introspekcji, myślenia i zmiany kierunku, ale nie sprzyja osiągnięciom materialnym dla siebie, to wnoszę z tego jak wyżej: ona skłania się by urwać ci te godziny., ale może być, że także opóźnia wydanie decyzji, jakby na coś jeszcze czekała.

 

Rada: ty główkuj, co możesz innego jej zaproponować; masz jeszcze trochę czasu na myślenie i przemyślenie swojej decyzji co do zaproponowanych warunków.

 

Rezultat: 6 (z 15)

liczba równowagi, na ogół zapowiada szczęśliwe rozwiązanie problemu, ale na zasadzie coś za coś (archetyp to równowaga dawania i brania), wskazuje na wybór i daje możliwość rozsądzenia stron, więc myślę, że szefowa twoja da ci jeszcze szansę zmiany decyzji, ale jeśli pozostaniesz przy swoim dotychczasowym stanowisku, to raczej licz się z obcięciem godzin.

 

Radą tej szóstki jest tutaj, abyś się jednak zastanowiła nad tymi warunkami, które ci postawiono, jeśli zależy ci na kasie. Jeśli nie zależy, to twoim zyskiem będzie większa swoboda działania (wolność osobista, więcej czasu dla rodziny, dla siebie, na swoje zainteresowania?) - trudno mi to sprecyzować, bo nie znam twoich uwarunkowań zawodowych i rodzinnych, ale kojarzy mi się to z dużą swobodą, często za dużą - liczba 15 (i taką, za którą trzeba zapłacić słoną cenę, zwłaszcza przy 8 jako liczbie zdarzenia i niematerialnej 7 jako tło.

 

Ale nie wydaje mi się, żeby cię wywaliła i to może być ta szczęśliwa opcja szóstki.

 • Like 2
 • Super 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Wahadełko (a tak coś mnie naszło):

wywalą Cię - nie (zdecydowana oscylacja)

zdejmą godziny - niezdecydowanie (mała oscylacja)

zostawią jak jest - niezdecydowanie (mała oscylacja, ale większa od zdjęcia godzin)

 

Wnoszę z tego, że co do tych dwóch opcji jeszcze nie wiadomo jak będzie.

 

Czy jest jeszcze jakiś inny wariant? może Ci dołożą roboty albo zmienią godziny pracy? bo to też może spowodować niezdecydowanie wahadła.

 • Like 2
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję kochane, podniosłyście mnie na duchu, bo miałam ponure myśli :przytul:

 

Czy jest jeszcze jakiś inny wariant? może Ci dołożą roboty albo zmienią godziny pracy? bo to też może spowodować niezdecydowanie wahadła.

 

Teoretycznie są inne warianty, ale nawet o tym nie myślałam. Godziny pracy właśnie chcieli mi zmienić, na to nie poszłam, bo baaardzo mi nie pasują.

Roboty dołożyć - tak, z tym się liczę, może o tym rozmyślają? w sumie dałoby się to zrobić, bo u nas w firmie (pewnie tak jak i w większości firm) dołożyć na wóz to chętnie, gorzej z zapłatą, więc ładują ile się da w ramach etatu.

 

Na razie cisza w temacie, nikt nic nie mówi... siedzę jak na węglach i czekam na decyzję; na dzień dzisiejszy rzeczywiście wygląda to tak, że chiefowa myśli, myśli i nic wymyślić nie może :kwasny:

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Weryfikacja: jest już nowy rok, nikt nic w mojej sprawie nie postanowił - zostało jak było, to znaczy pracuję na niezmienionych warunkach. Miałam okazję porozmawiać z chiefową i przedstawić jej swoje argumenty, wysłuchała i chyba zrozumiała, mi nic konkretnego nie odpowiedziała, więc nie wiem jak się do nich odniosła, ale po tej rozmowie... znaleziono inne rozwiązanie :jupi:

 • Like 2
 • Thanks! 2
Link to comment
Share on other sites

 • Ismer changed the title to Sprawy zawodowe ZWERYFIKOWANY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...