Jump to content

7 Aspekty Saturna


Guest Bethany
 Share

Recommended Posts

Guest Bethany

ASPEKTY SATURNA

 

Aspekty z Saturnem pokazują nam na jakich obszarach naszego życia charakteryzuje nas szczególnie poważne podejście. Ujawniają także łatwość, z jaką człowiek potrafi radzić sobie z ograniczeniami, np. stosując siłę i/lub władzę w możliwych do zaakceptowania granicach oraz kierując je właściwymi kanałami. W przypadku nadmiernego, niepotrzebnego ograniczania siebie albo też czując się nazbyt ograniczonym, by swobodnie wyrażać siebie należy najczęściej zrewidować narzucony sobie system dyscypliny.

 

Saturn - Słońce

Ciała te mają przeciwne charaktery. Słońce, którego działanie wyraża się poprzez autoekspresję, chęć ciągłego potwierdzania się, zmuszane jest tutaj do ciągłego dostosowywania się do Saturna, który symbolizuje sobą ciągłe narzucanie sobie jakiś ograniczeń. Harmonijne aspekty (trygon i sekstyl) wyrażają się najczęściej poprzez poważną, dojrzałą osobowość, która jest świadoma swoich obowiązków. Kolejna cecha to odpowiedzialność, która skłania do wypełniania obowiązków. Człowiek posiadający w swoim horoskopie tego typu aspekty jest również bardzo często cichy i skromny, nie potrafi przejawiać zbytniego entuzjazmu i brak mu wrodzonej przebojowości.

 

Nieharmonijne aspekty, do których należy tutaj również koniunkcja, wymagają od nas bardzo dużo cierpliwości i samozaparcia. Oznaczają najczęściej ciężki pierwszy okres życia. Brak sukcesów i bardzo powolne pięcie się do góry po szczeblach drabiny. Bardzo często daje to w późniejszych latach osobę bardzo obowiązkową i odpowiedzialną, może jednak dać także osobę zgorzkniałą, żyjącą w samotności i mającą pretensję do świata o złe potraktowanie w przeszłości.

 

Saturn - Księżyc

Aspekty harmonijne sprzyjają powstawaniu głębokiej i zdolnej do poważnej i odpowiedzialnej pracy osobowości. Towarzyszą jej również świetne umiejętności kierownicze i organizacyjne oraz duże poczucie godności osobistej. Wibracja ta może jednak niweczyć poczucie humoru, szczególnie wtedy gdy, godność osobista wydaje się być w niebezpieczeństwie. Występuje także tutaj bardzo często wysoki poziom realizmu oraz praktyczny pogląd na życie. Uczucia i emocje wydają się być chłodne i stałe. Osoby z tym aspektem potrafią być wierne i odpowiedzialne wobec ludzi, którzy ich otaczają.

 

Aspekty nieharmonijne mogą powodować pojawianie się zahamowań, nastrojów melancholijnych czy zamykania się w sobie. Osoba, która posiada tego typu aspekty ma bardzo często tendencję do tłumienia własnych uczuć, a także do odnoszenia się nieufnie do uczuć innych ludzi. Nie rozumie tej sfery ludzkiego świata i nie potrafi się w niej poruszać. Może to powodować albo agresję z jej strony wobec ludzi, którzy starają się okazywać jej uczucia albo zamykaniem się w sobie. Może to także powodować nabieranie stopniowego braku zaufania do samego siebie. Potrzebna jest tutaj bardzo cierpliwa praca nad samym sobą, wtedy możliwe jest osiągnięcie nawet dużych sukcesów.

 

Saturn - Merkury

Harmonijne tego typu aspekty skłaniają do głębokiego, logicznego i rozsądnego myślenia. Ktoś obdarzony takimi konfiguracjami potrafi myśleć w sposób bardzo krytyczny i konsekwentny. Występuje duża skłonność do tego, co może być praktycznie wykorzystane. W myśleniu i rozumowaniu gruntowny i powolny, ale też potrafi być myśleć taktycznie i zdroworozsądkowy. Szuka bardzo często potwierdzeń wiedzy, którą nabył.

 

Przy nieharmonijnych aspektach mogą pojawić się tendencje do zbyt dużego popadania w ponure czy nawet pesymistyczne myśli. Osoba z taką konfiguracją może zbyt długo myśleć w ten właśnie sposób o wszelkiego rodzaju rzeczach. Może także mieć skłonności do zbytniej surowości. Groźne jest także tutaj pojawienie się czegoś w rodzaju ociężałości umysłowej i trudności w jasnym wyrażaniu swoich myśli.

 

Saturn - Wenus

Harmonijne oddziaływania przyczyniają się do tego, iż osoba taka stara się być troskliwa, odpowiedzialna, wierna i stała, i to zarówno w przyjaźni, jak i w związku partnerskim. W sprawach miłości stara się zachowywać trzeźwość i powagę. Aspekt tego rodzaju nie sprzyja ogólnie namiętności, entuzjazmowi, a przede wszystkim miłości od pierwszego wejrzenia. Tutaj wszystko musi odbywać się stopniowo. Najczęściej poszukuje się dojrzałego i lojalnego partnera. Osoba z takim układem najczęściej woli odczekać swoje w samotności, niż wdawać się w związek, gdzie nie będzie miała gwarancji tego, iż partner spełni jej wysokie co do jakości związku wymagania.

 

Nieharmonijne aspekty mogą stanowić duży problem. Człowiek najczęściej ma duże problemy w kontaktach z innymi ludźmi, nawet mu najbliższymi. Jest nieśmiały, nie potrafi nawiązywać bliższych kontaktów. W skrajnym przypadku ma ciągłe poczucie osamotnienia, czuje się nielubianym czy nawet niekochanym. Sprawia wrażenie nieufnego, niezbyt miłego; trudno z nim nawiązać nawet krótkotrwały kontakt. Mimo iż sam potrzebuje odczuwać bliskość drugiej osoby, nie potrafi dopuścić jej do siebie i otworzyć się na nią.

 

Saturn - Mars

Przy harmonijnych aspektach osoba potrafi bardzo cierpliwie i konsekwentnie dążyć do celu. Wyznaczać go sobie i uporczywie bez względu na trudności spełniać go. Aspekt ten skłania do samozaparcia, podejmowania trudnych decyzji, a także do zdyscyplinowanego życia. Osoba z tym aspektem jest godna zaufania, zdecydowana w tym co robi i bardzo sumienna. Trudności jakie występują w czasie realizacji danego celu dodatkowo ją motywują i dodają energii. Zawsze potrafi wziąć się w garść, przeczekać trudniejszy okres i znowu zacząć działać.

 

Nieharmonijne aspekty powodują, że Saturn działa hamująco na energię Marsa. Osoby potrafią zachowywać w sposób rozkapryszony czy niekonsekwentny. Ich zapał co do działania jest najczęściej nagły, gwałtowny i może się zmienić w każdej chwili. Czasami występują u nich okresy lenistwa, a czasami nagle zrywy energii. Energia ta potrafi być ujawniana w sposób bardzo agresywny, bardzo brutalny i bez pardonu. Może pojawić się tutaj strach przed niepowodzeniem i brakiem odpowiednich umiejętności.

 

Saturn - Jowisz

Przy harmonijnych aspektach aspekt ten jest uważany za bardzo szczęśliwy. Sprzyja z jednej strony wyznaczaniu sobie realnych celów i poważnemu dążeniu do nich, a z drugiej ekspansywności, i zawsze potrzebnemu przy osiąganiu ich, optymizmowi. Dana osoba będzie umiała wytyczać sobie dalekosiężne plany, a także systematycznie je realizować krok po kroku, etap po etapie, bez zbędnego pośpiechu. Jednak należy pamiętać też o tym, ze Jowisz i Saturn są to już dalekie planety i aby osiągnąć rzeczywisty sukces, muszą być wspomagane przez planety osobiste.

 

Nieharmonijne aspekty mogą powodować ciągłe rozdarcie wewnętrzne, które w konsekwencji prowadzi najczęściej do rozczarowań życiem. Osoba z tym aspektem nie umie osiągać celu jaki sobie wyznacza, a jeśli go osiągnie nie potrafi najczęściej go utrzymać. Robi to też prawie zawsze za cenę znacznego wyrzeczenia się. Aspekt ten nie zaprzecza osiągnięciu sukcesu w ogóle, ale wymaga najczęściej życia w trudzie, samodyscyplinie, niewygodzie i samozaparciu. Towarzyszy mu też ciągły wewnętrzny niepokój i w głębi duszy niezadowolenie.

 

Saturn – Uran

Ma tu miejsce zachowanie równowaga między wolnością indywidualną a prawami regulującymi dobro ogółu. Rozwijanie optymalnej wolności w ustawowych i ustalonych nieformalnie regułach postępowania. Umiejętność łączenia tradycyjnych wartości i struktury z nowoczesnymi procesami i normami. Aspekt ten też sprzyja umiejętności łączenia ze sobą zdrowego rozsądku z inicjatywą i siłą woli.

 

Przy nieharmonijnym oddziaływaniu tego aspektu może pojawić się konflikt między wolnością a normami społecznymi, między starym a nowym. Raz może się sam ograniczać, a za chwilę przebrać wszelkie miary, zrywając ze wszelkiego rodzaju normami. Przechodzenie od ponurych i drażliwych stanów do postawy lekkomyślnej i wyzywającej.

 

Saturn – Neptun

Może to być najbardziej wartościowa kombinacja, wskazująca zdolności do ciężkiej pracy, skrupulatne zwracanie uwagi na szczegóły, umiejętność przewidywania oraz to, co można nazwać zdolnościami taktycznymi lub umiejętnością planowania i porządkowania spraw. Ponadto zapowiada znaczną dozę zdrowego rozsądku, spryt oraz umiejętność dbania o swoje własne sprawy.

 

Nieharmonijne aspekty mogą oznaczać wahanie się między oderwaniem się od świata, brakiem ambicji i niechęcią do kłopotania się odpowiedzialnością, a między przebiegłością i podstępnością kogoś kto chce wygrać za wszelką cenę i wszelkimi środkami. Te dwie planety są tak różne, że charakter danej osoby będzie również podzielony, wykazując bardzo sprzeczne strony w różnym czasie lub w związku z różnymi sprawami.

 

Saturn – Pluton

Dążenie do całkowitego odrodzenia i przemiany, co może prowadzić do większego poczucia wewnętrznego bezpieczeństwa; pragnienie, by wytrwale pracować nad pozostawieniem upiorów przeszłości za sobą. Przekroczenie starych struktur na rzecz głębszej prawdy. Gotowość cierpliwego przejścia przez kryzys oraz transformujące doświadczenia.

 

Strach przed utratą kontroli nad samym sobą. Ciągłe obstawanie przy tym co stare i przestarzałe lub też tendencje do niszczenia wszystkiego co ma jakikolwiek związek z tradycją. Problemy z autorytetami.

 

Saturn – Ascendent

Harmonijne aspekty powodują, że ktoś taki jest praktycznie zawsze spokojny, grzeczny i uprzejmy. Ma także tendencje do formalizmu. Potrafi wyraźnie wyznaczyć swoje granice i respektować granice wyznaczone przez innych. Osoba najczęściej poważna, godna zaufania, opanowana i wytrwała.

 

Przy nieharmonijnych aspektach występują najczęściej tendencje do powściągliwości, bycia spiętym i bojaźliwym. Taką osobę charakteryzuje też ciągły pesymizm i właśnie tym stwarza sam sobie ciągle problemy.

 

Saturn – Medium Coeli

Harmonijne aspekty sprzyjają powolnemu, ale bardzo wytrwałemu pięciu się po szczeblach kariery. Także niesłychana wytrzymałość, nawet w bardzo trudnych okresach. Pragnienie, aby wszystko osiągać samodzielnie.

 

Przy nieharmonijnych aspektach występują bardzo często zahamowania w sferze zawodowej oraz blokady i przeszkody w realizacji własnych celów. Ogromne wątpliwości i poczucie niedowartościowania w obliczu własnych osiągnięć zawodowych. Nie potrafi przyjąć pomoc innych. Woli pozostawać na drugim planie.

 

http://www.astrocafe.pl

Link to comment
Share on other sites

  • Ismer featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...