Jump to content

9 Aspekty Plutona


Guest Bethany
 Share

Recommended Posts

Guest Bethany

Aspekty Plutona

 

Pluton w aspektach które tworzy intensyfikuje i energetyzuje. Dodaje głębi i gruntowności. Wszczepia dążenie, by eliminować wszelkie stare i niepotrzebne modele, nawyki i działania. Użycza zdolności do przeobrażenia siebie dzięki użyciu siły woli i umysłu. W ekspresji pozytywnej ujawnia wielką samodyscyplinę oraz zdolność do dokonywania reform wewnętrznych i zewnętrznych. W ekspresji negatywnej wyraża bezlitosną postawę, iż siła stanowi prawo”.

 

Słońce – Pluton

Aspekty Słońca i Plutona najczęściej dają nam tendencje do głębokiego wglądu w otaczający nas świat, powagę i bardzo dużą wytrwałość. Osoba, która go posiada może sprawiać wrażenie zimnej czy niedostępnej, ale również tajemniczej i posiadającej dużą moc psychiczną. Dlatego zdarza się, że wzbudza lęk samym swoim sposobem bycia i sposobem wyrażania się i często nie zdaje sobie z tego sprawy.

 

Nieharmonijne aspekty mogą powodować pojawienie się tendencji do zbytniego kontrolowania i wykorzystywania innych. Może pojawić się także obsesja na punkcje władzy. Zdarza się, że taka osoba prezentuje postawę „wszystko albo nic”. Nie zadowalają ją półśrodki i zawsze chce docierać do samego sedna sprawy. Przy tego typu wibracjach może to prowadzić do stopniowej autodestrukcji.

 

Księżyc - Pluton

Przy tego typu aspektach uczucia stają bardzo głębokie. Osoba nie uznaje na tym polu połśrodków. W świecie emocji istnieje najczęściej zasada wszystko albo nic. Mogą tu pojawiać się problemy z nawiązaniem przyjaźni czy luźnych znajomości, bowiem osoba taka ma bardzo często tendencje do natychmiastowego silnego angażowania się w każdą sytuację jaką tylko napotyka na swej drodze. Musi uczyć się życia na podstawie praktycznych przypadków. Dużo zależy oczywiście tutaj od położenia tego aspektu w horoskopie, a szczególnie znaku Księżyca.

 

Przy pozytywnych aspektach pojawia się potrzeba wewnętrznej przemiany; podążania za tym co tajemnicze, zagadkowe, określane mianem tabu. Pragnie poznać lepiej siebie, a także motywy i popędy kierujące postępowaniami innych.

 

Negatywne aspekty mogą powodować skłonności do uzależniania od siebie innych osób, szczególnie ty na których nam zależy. Proces ten odbywa się stopniowo i jest bardzo często prowadzony zupełnie nieświadomie przez daną osobę.

 

Merkury – Pluton

Aspekty harmonijne sprzyjają pojawieniu się u osób z tego typu konfiguracjami czegoś w rodzaju daru obserwacji i przy okazji analitycznego, krytycznego i przenikliwego umysłu. Taka osoba ma najczęściej chęć i duże umiejętności do przekonywania innych co do swoich własnych racji, opinii i poglądów. Jej dar obserwacji sprzyja także potrzebie, aby wszystko sprawdzić i zbadać i to bez względu na to, na ile jest to wiarygodne i na ile odkrycie całej prawdy będzie wiązało się z przykrymi dla wszystkich konsekwencjami.

 

Minusy tej konfiguracji to możliwość pojawienia się kompulsywnej wręcz potrzeby mówienia i informowania innych ludzi, i to o rzeczach nie zawsze miłych czy przyjemnych. Przy tendencjach osób z tego typu aspektami do odkrywania tematów typu tabu, mogą one później chcieć dzielić się swymi odkryciami z innymi, a takie informacje najczęściej wywołują skrajne reakcje wśród odbiorców. Najczęściej też posiadacz tego typu aspektu nie za bardzo liczy się ze słowami, delikatność i subtelność to nie jego działka. Potrafi być naprawdę brutalnie szczery i nie sprawia mu to żadnego problemu. Nie liczy się z uczuciami innych osób.

 

Wenus – Pluton

Osoby z tego typu aspektami najczęściej potrafią kochać albo na umór albo w ogóle. Ce****ą je bardzo skrajne postawy w kontaktach z innymi ludźmi. Związek traktują jako coś w rodzaju nierozerwalnego paktu lub więzi karmicznej. Wszystko co jest z nim związane przeżywają bardzo namiętnie, głęboko i intensywnie. Nigdy nie traktują płytko czy powierzchownie jakiejkolwiek przyjaźni. Charakteryzuje je najczęściej nieodparty urok i erotyczny magnetyzm.

 

Negatywne oddziaływania między tymi dwoma planetami mogą prowadzić do mniej lub bardziej uświadamianej sobie walki o władzę, o panowanie w każdym niemal związku. Może pojawiać się wewnętrzny przymus manipulowania partnerem, kontrolowania go, a także ogólnego uzależnienia go od siebie. Aspekt ten może także prowadzić do występowania złośliwości, zazdrości czy przebiegłości w codziennym zachowaniu się, szczególnie wobec osób, których po prostu się nie lubi. Mogą się również pojawić tu dziwne pomysły co do życia erotyczno-seksualnego.

 

Mars – Pluton

Harmonijne aspekty wskazują na występowanie u takiej osoby potężnych, zazwyczaj ukrytych, gdzieś we wnętrzu energii. Najczęściej nie zdaje ona sobie sama z tego sprawy, że posiada tak ogromne ilości energii. Zaczyna to być dopiero widać w trakcie realizowania przedsięwzięcia, które wymaga bardzo dużego wysiłku. Kiedy inni już dawno odpadli, posiadacz tego aspektu wciąż jeszcze potrafi pracować i realizować zamierzony cel i być przy tym bardzo skutecznym. Posiada też przy tym dużą moc i charyzmę. Poprzez swój styl działania umie oddziaływać na innych i dodawać im nieświadomie energii. Dąży do samego końca i jest przy tym bardzo silnie zdeterminowany.

 

Nieharmonijne aspekty mogą oznaczać tendencje do bezwzględnego i bezwarunkowego forsowania swojej własnej woli. Taka osoba chce, aby inni podążali za nią i dostosowywali się do jej stylu działania. Jeśli tego nie zrobią potrafi być ostra, mściwa i złośliwa. Często z powodów społecznych stara hamować swoje popędy i zamyka się w sobie. Pamięta o doznanych urazach, ale nie zawsze przekłada to na czyny.

 

Jowisz – Pluton

Pozytywnie aspekty sprzyjają bardzo silnej woli, także umiejętności psychicznej i duchowej przemiany, transformacji i jednocześnie odnowy. Taki ktoś ma najczęściej w sobie niezachwiane przekonania co do samego siebie i wielką siłę perswazji. Ma też przy okazji duże wyczucie do tego co tajemnicze i głębokie. Ciągnie go podświadomie do tego typu spraw, a on bardzo umiejętnie bada je i rozwiązuje wszelkiego rodzaju problemy.

 

Przy nieharmonijnych aspektach osoba taka ma tendencje jednocześnie do zbytniego przeceniania i nadużywania władzy. Przejawia dużą chęć zawładnięcia innymi i to całkowitego – wręcz chce i potrzebuje zawładnąć ich duszami, opanować ich psychicznie. Potrafi być też przy tym fanatyczny i arogancki.

 

Saturn – Pluton

Dążenie do całkowitego odrodzenia i przemiany, co może prowadzić do większego poczucia wewnętrznego bezpieczeństwa; pragnienie, by wytrwale pracować nad pozostawieniem upiorów przeszłości za sobą. Przekroczenie starych struktur na rzecz głębszej prawdy. Gotowość cierpliwego przejścia przez kryzys oraz transformujące doświadczenia.

 

Strach przed utratą kontroli nad samym sobą. Ciągłe obstawanie przy tym co stare i przestarzałe lub też tendencje do niszczenia wszystkiego co ma jakikolwiek związek z tradycją. Problemy z autorytetami.

 

Pluton – Ascendent

Osoba posiadająca harmonijne aspekty jest w stanie zmobilizować potężne siły psychiczne i z ich pomocą sterować ludźmi. Jest obdarzona najczęściej bardzo dużą charyzmą. Posiada zdolność postawienia w każdej sytuacji na swoim i bardzo dużą konsekwencją.

 

Przy nieharmonijnych aspektach taka osoba może sprawiać wrażenie mrocznej, nieodgadnionej, czasami przytłumionej i przygnębionej. Trudno jej nawiązać kontakt, zapanować nad dążeniem do zdobycia władzy i chęcią panowania nad swoim otoczeniem. Dlatego może przejawiać zbyt dużą chęć do kontrolowania i nadużywania władzy.

 

Pluton – Medium Coeli

Aby osiągnąć swoje cele życiowe lub wymarzoną pozycję zawodową potrafi uruchomić potężne pokłady psychicznych energii. Jest gotowa do porzucenia starych pozycji i rozpoczęcia czegoś zupełnie nowego. Posiada w sobie predyspozycje kierownicze.

 

Przy nieharmonijnych aspektach droga i cele życiowe bardzo często prowadzą do walki o władzę. Prowadzi ona często do jej utraty, a przy tym poczucia bezsilności. Możliwe używanie swojej wewnętrznej energii do panowania lub nawet zniewalania innych, także kontrolowania ich.

 

astrocafe.pl

Link to comment
Share on other sites

  • Ismer featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...