Jump to content

Koniunkcja Słońce - Merkury


Guest Bethany
 Share

Recommended Posts

Guest Bethany

Koniunkcja Słońca z Merkurym

 

Ten układ to jedna z poważniejszych spraw dla właściciela horoskopu. Jeśli ktoś ma koniunkcję Słońca z Merkurym, to w rozmowie, dyspucie z nim trudno jest o szersze horyzonty; zazwyczaj on sam już wie. Mówi się, że ma klapki na oczach.

 

Należy rozróżniać:

aplikacyjną koniunkcję Słońca orb 8o przed Merkurym

separacyjną koniunkcję

aspekt ścisły.

 

Wiele zależy od posadowienia, ale zazwyczaj wola bierze górę nad zdrowym rozsądkiem. Jeżeli inne sygnifikatory na to wskazują, to człowiek może dojść do celu dzięki uporczywej determinacji; wiele zależy od tego, jak w horoskopie radix przejawiają się aspekty oraz dyrekcyjne.

 

WłH jest zafiksowany na: tak to widzę, tak rozumiem i basta! Wiele zależy od znaku, bowiem znak zabarwia tło sytuacji. Wyobraźmy sobie np. koniunkcję Słońca, Marsa i Merkurego w Baranie w D.II: kurier wojskowy, pędzący na polu bitwy z rozkazem wodza. Takiego człowieka można by wystrzelić z armaty i na pewno doleciałby do celu. Oczywiście, wiele zależy też od pozostałych konfiguracji, ale tacy ludzie, nastawieni na jeden cel, mogą być ukierunkowani na wykonanie jakiegoś jednego, konkretnego zadania, co więcej, są w stanie wykonać to, czego inni nie są zdolni uczynić.

 

Pamiętajmy też, że koniunkcja Słońca z Merkurym jest związana z tzw. regułami sądzenia umysłu: przede wszystkim należy zbadać posadowienie Słońca, Księżyca i Merkurego, ich wzajemne aspekty pomiędzy sobą oraz z Ascendentem. Jeśli pomiędzy tymi sygnifikatorami nie ma żadnego radykalnego aspektu (koniunkcji, kwadratury, trygonu, opozycji, sekstylu), to właścicielowi horoskopu grozi choroba psychiczna, a jego umiejętność i zdolności wnioskowania są zaburzone. Konkretna dynamika horoskopu wskaże, w którym momencie życia nastąpi krytyczne ujawnienie problemu; jak zwykle, wiele zależy od znaków, domów i wieku właściciela horoskopu. Jeśli tylko jeden z tych sygnifikatorów nie odbiera radykalnych aspektów, oznacza to tendencję do zaburzeń; w takim przypadku należy stawiać na te sygnifikatory, które dają szansę równowagi; lepsze są tzw. aspekty negatywne, niż brak jakiegokolwiek aspektu.

 

Koniunkcja Słońca z Merkurym jest aspektem radykalnym, zazwyczaj nadmiernie radykalnym.

 

Leon Zawadzki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...