Jump to content

4 Aspekty Wenus


Guest Bethany
 Share

Recommended Posts

Guest Bethany

ASPEKTY WENUS

Aspekty z Wenus wpływają przede wszystkim na umiejętności uczestniczenia w związkach z innymi ludźmi. Mówią zarówno o jakości luźnych i mało znaczących znajomości, jak i o bardzo bliskich układach partnerskich. Dużo można z nich odczytać na temat tego, na ile dana osoba jest w stanie spełnić się emocjonalnie ogólnie w danym związku. Aspekty tej planety wyraźnie ukazują, jak łatwo człowiek jest w stanie dawać i przyjmować uczucie. Ponadto aspekty Wenus informują o tym, jak czy dana osoba potrafi wyrażać zadowolenie oraz w jaki sposób może zaspokoić swoją potrzebę przyjemności.

 

Wenus - Słońce

Oba te ciała nie dzieli nigdy więcej niż 28st, także z ważniejszych aspektów, możliwa jest między nimi tylko koniunkcja. Przy koniunkcji człowiek jest najczęściej nastawiony życzliwie do otoczenia, aspekt ten sprzyja bardzo ogólnie zadowoleniu z życia. Może też wskazywać na potrzebę harmonii i osiągania przyjemności.

 

Wenus - Księżyc

Aspekty harmonijne mogą świadczyć, iż taka osoba będzie zachowywać się w sposób zrównoważony, postrzegając wszystko w we właściwych proporcjach. Umie bardzo dobrze, w pozytywnym tego słowa znaczeniu wykorzystać swoje uczucia i emocje w relacjach z innymi ludźmi. Nigdy nie będzie jej zamiarem wywołanie jakiegokolwiek konfliktu, a nawet małej kłótni czy sporu, zawsze będzie starała się być dla innych miła i uprzejma.

 

Nieharmonijne połączenie tych dwóch elementów oznacza najczęściej niezgodność między potrzebą emocjonalnego bezpieczeństwa, a potrzebą miłości, czułości ze strony drugiego człowieka. Osoba z tego typu aspektem może mieć cały czas wrażenie, że tych dwóch potrzeb nie można ze sobą jednocześnie połączyć bez poczucia niepełnego zaspokojenia jednego z nich. Ma tendencje do bycia przy tym wszystkim niezrównoważoną emocjonalnie. Sprawia wrażenie nadwrażliwej i pełnej zahamowań osoby. Trudno wtedy o udany związek, bowiem swoje wewnętrzne problemy przelewa się i to najczęściej zupełnie nieświadomie na drugą osobę.

 

Wenus - Merkury

Planety te nie oddalają się od siebie na więcej niż 76 st. Z mocnych aspektów mogą więc tylko tworzyć koniunkcję i sekstyl, które uważane są za aspekty pozytywne. Pod uwagę bierzemy z harmonijnych właśnie koniunkcję i sekstyl, z nieharmonijnych półkwadrat (45st.) – słaby ze swej natury.

 

Pozytywy tego aspektu to przyjemne usposobienie i sposób wysławiania się, niekiedy zdolności artystyczne i literackie. Ogólnie cała osobowość jest najczęściej pełna wdzięku i uroku. Przy półkwadracie mogą pojawić się tendencje do próżności czy zbyt racjonalnego podejścia do miłości.

 

Ogólnie jednak aspekt ten jest sam w sobie zbyt słaby, aby mógł samodzielnie wpływać w znaczący sposób na osobowość i musi zostać potwierdzony w horoskopie jeszcze przez co najmniej jeden silny element.

 

Wenus - Mars

Ten aspekt ma istotny wpływ na związki uczuciowe. Osoby z pozytywnymi aspektami tych dwóch planet w naturalny sposób przyciągają innych ludzi do siebie. Promieniują wdziękiem, urokiem osobistym, witalnością. Bycie naturalnym i swobodnym nie sprawia im żadnego problemu, a wszelkiego rodzaju wpadki zawsze potrafią obrócić w żart, co w konsekwencji prowadzi do tego, że wiele rzeczy zostaje im szybko wybaczonych i zapomnianych. Potrafią też emanować swoistym zmysłowym i erotycznym wdziękiem, co powoduje, że osoba ta ma wielu wielbicieli i to obydwu płci.

 

Nieharmonijne aspekty sprzyjają pojawianiu się w naszym życiu namiętnych i gorących uczuć. Ktoś z tego typu aspektami będzie najprawdopodobniej ciągle poszukiwał bardzo intensywnych wrażeń. Może jednak okazać się, po którymś związku z kolei, że nie jest w stanie osiągnąć pełnego zadowolenia na tym polu. Odczuwa bowiem zbyt wiele sprzecznych ze sobą potrzeb i nie jest w stanie harmonijnie ich ze sobą połączyć. Przy bardzo nie korzystnym położeniu osoba taka może mieć skłonności do agresywności i przemocy wobec ludzi, którzy ją otaczają. Musi starać się panować nad swoimi emocjami, bo w przeciwnym wypadku może zostać całkowicie sama.

 

Wenus – Jowisz

Pozytywne aspekty powodują, że osoba taka jest postrzegana jako miła, sympatyczna, obdarzona osobistym wdziękiem. Promieniuje pewnością siebie, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Umie w bardzo łatwy i naturalny sposób nawiązywać, a później podtrzymywać nowe znajomości. Aspekt ten sprzyja popularności, szczególnie w zawodach, gdzie celem jest dostarczanie ludziom rozrywki.

 

Nieharmonijne aspekty powodują najczęściej, że taka osoba przecenia samą siebie. Potrafi dużo obiecać, a potem niestety nie jest w stanie spełnić tego wszystkiego. Występują tu także często tendencje do zarozumiałości. Inne cechy, które mogą się tu pojawić to lekkomyślność, brak umiaru, a także chęć ciągłego imponowania swojemu otoczeniu. Potrafi być też bardzo wygodny oraz rościć sobie prawo do przyjemności.

 

Wenus – Saturn

Harmonijne oddziaływania przyczyniają się do tego, iż taka osoba stara się być troskliwa, odpowiedzialna, wierna i stała, i to zarówno w przyjaźni, jak i w związku partnerskim. W sprawach miłości stara się zachowywać trzeźwość i powagę. Aspekt tego rodzaju nie sprzyja ogólnie namiętności, entuzjazmowi, a przede wszystkim miłości od pierwszego wejrzenia. Tutaj wszystko musi odbywać się stopniowo. Najczęściej poszukuje się dojrzałego i lojalnego partnera. Osoba z takim układem najczęściej woli odczekać swoje w samotności, niż wdawać się w związek, gdzie nie będzie miała gwarancji tego, iż partner spełni jej wysokie co do jakości związku wymagania.

 

Nieharmonijne aspekty mogą stanowić dla nas duży problem. Człowiek najczęściej ma duże problemy w kontaktach z innymi ludźmi, nawet mu najbliższymi. Jest nieśmiały, nie potrafi nawiązywać bliższych kontaktów. W skrajnym przypadku ma ciągłe poczucie osamotnienia, czuje się niekochanym czy nawet nielubianym. Sprawia wrażenie nieufnego, niezbyt miłego i trudno z nim nawiązać nawet krótki kontakt. Mimo iż sam potrzebuje odczuwać bliskość drugiej osoby, nie potrafi dopuścić jej do siebie i otworzyć się na nią.

 

Wenus – Uran

Ta kombinacja sprzyja oryginalności i niekonwencjalności w czasie poznawania nowych ludzi. Człowiek stara się dzielić z innymi swoją silną potrzebą niezależności oraz wolności i ciągle kreować się na indywidualistę. Jeśli żyje w związku wymaga, aby było on otwarty, tolerancyjny i oparty na zasadzie równości. Gdy poczuje, że jego wolność jest ograniczana, natychmiast będzie się starał interweniować, aby przywrócić sobie psychiczne poczucie wolności. Najczęściej nie potrafi wchodzić w głębokie związki, łatwo się w nich nudzi i lubi w nich eksperymentować. Zawsze chce pozostawić sobie zawsze furtkę przez którą będzie mógł go opuścić.

 

Nieharmonijne układy tego typu nie sprzyjają współpracy z tego typu osobą. Potrafi być ona bardzo uparta, zapatrzona w samą siebie i zbyt dążąca do niezależności. W związku nie umie przyjąć na siebie żadnych zobowiązań. Potrzebuje w nim silnego podniecenia i dreszczyku emocji, a kiedy tylko przestaje odczuwać tego typu wrażenia od razu go zrywa. Może sprawiać wrażenie chłodnej, szorstkiej i egoistycznej, ale jednocześnie można przeżyć razem z nią naprawdę ekscytujące chwile.

 

Wenus – Neptun

Aspekty tych dwóch planet powodują, że dana osoba tęskni mniej lub bardziej świadomie do stanu idealnej miłości. Chce, aby ta miłość doprowadziła ją do głębokich transcendentalnych doświadczeń. Marzy cały czas o czymś w rodzaju romantycznego czy duchowego błogostanu. Nieuchwytne lęki lub eskapizm nie pozwalają jej na realne podejście do związku. Posiada przy tym dużą zdolność do poświęceń i ofiarności. Jest wrażliwa na muzykę i inne formy sztuki.

 

Nieharmonijne aspekty mogą świadczyć o ciągłym wewnętrznym niepokoju. Związany jest on z poszukiwaniem idealnej miłości. Znalezienie tegoż ideału najczęściej jest niemożliwe. Ideały są bardzo wysokie, dlatego też mogą pojawiać się w zachowaniu drażliwość czy poirytowanie. Istnieje możliwość pojawienia się trudności w dostosowaniu się do warunków zewnętrznych. Aspekty z Neptunem sprzyjają popadnięciu we wszelkiego rodzaju nałogi. Tendencje do popadania we wszelkiego rodzaju oszustwa. Ucieczka od świata realnego.

 

Wenus – Pluton

Osoby z tego typu aspektami najczęściej potrafią kochać albo na umór albo w ogóle. Ce****ą je bardzo skrajne postawy w kontaktach z innymi ludźmi. Związek traktują jako coś w rodzaju nierozerwalnego paktu lub więzi karmicznej. Wszystko co jest z nim związane przeżywają bardzo namiętnie, głęboko i intensywnie. Nigdy nie traktują płytko czy powierzchownie jakiejkolwiek przyjaźni. Charakteryzuje je najczęściej nieodparty urok i erotyczny magnetyzm.

 

Negatywne oddziaływania między tymi dwoma planetami może prowadzić do mniej lub bardziej uświadamianą sobie walkę o władzę, panowanie w każdym niemal związku. Może pojawiać się wewnętrzny przymus manipulowania partnerem, kontrolowania go, a także ogólnego uzależnienia go od siebie. Aspekt ten może także prowadzić do występowania złośliwości, zazdrości czy przebiegłości w codziennym zachowaniu się, szczególnie wobec osób, których po prostu się nie lubi. Mogą się również pojawić tu dziwne pomysły co do związków erotyczno-seksualnych

 

Wenus – Asc

Aspekty tego typu wpływają pozytywnie lub negatywnie na pozycję Wenus w horoskopie. Jeśli występują oznacza to, iż nasze zaangażowanie towarzyskie i uczuciowe silnie wpływa na nasze całe osobiste życie. Przy pozytywnych aspektach Ascendent wzmacnia pozycje Wenus. Sprawia, iż czuje się mocna i pewna siebie oraz nie ma problemów z wyrażaniem samej siebie.

 

Przy negatywnych aspektach brak jej pewności siebie, nie potrafi już tak dobrze wyrażać uczuć. Może to czasami prowadzić do samotności, niemożności znalezienia partnera czy po prostu nieumiejętności dogadania się. Mogą także pojawić się problemy z odpowiednim wyrażaniem uczuć, przekazywaniem tego co się czuje na zwykły ludzki język.

 

Wenus - Mc

Aspekty harmonijne oznaczają najczęściej, że pragnie się łączyć zawodową karierę z kontaktami z innymi ludźmi. Nawiązywać kontakty, a później pielęgnować. Kontakty powinny być oparte na przyjaźni, harmonii, bez przebiegłości i nieczystej walki. Często tego rodzaju aspekty łączą się z rozwijaniem dobrego smaku, poczuciem piękna, sztuką, wyczuciem harmonii.

 

Nieharmonijne aspekty sprzyjają wyrachowaniu. Ktoś taki będzie starał się piąć po szczeblach kariery wykorzystując do tego innych ludzi. Będzie przy tym niestety przejawiał dużo egoizmu i nie będzie przejmował się innymi ludźmi, nie będzie brał pod uwagę ich uczuć czy tego co mogą w czasie realizacji jego partykularnych celów stracić.

 

astrocafe.pl

Link to comment
Share on other sites

  • Ismer featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...