Jump to content

Obrus woreczek

Arbogast
 Share

Recommended Posts

• Moderator

Tak sobie ostatnio przeglądałem sklepy z kartami, jest tam dużo obrusów, używacie ich podczas wróżenia?

Czy np. kolor obrusu ma/miałby dla was znaczenie?

Tak samo z woreczkiem na karty, nie które talie ciężko zmieścić do woreczka, jak je przechowujecie?

Arbogast,

Nie wiem, jak inni, ale ja używam zwykła długa szara huste zamiast obrusy i robię to raczej ze względów praktycznych: żeby nie pobudzić biurka swiecami, naprzyklad, no i do nich przywiązuje większą uwagę pod tym kontem, kolorystycznie też :)

Woreczek używam dla przechowywania run i mniejszej rozmiarowo talii "tarot Tota". Większe, jako tarot Snów i Mityczny przechowuje w pudełkach, które razem z nimi dostałam (przy zamówieniu).

Edited by Nice

• 2 weeks later...
  • Moderator

Ja przez 8 lat nie używałem obrusu, ale chciałem zacząć, raz tak jak mówisz świece, a dwa, ze karty będa się mniej rysować od powierzchni stołu.

Patrzyłem na ceny... 50 czy 80 zł za taki obrus to uważam, że to przesada jest....

No na mój amatorski pogląd zwykły obrus pod tym względem niezbyt różni się od tego za 50-80 zł, chyba że komuś rzeczywiście pomaga świadomość tego, że to jest obrus "tarotowy" pod czas wróżenia :)

Edited by Nice

Guest Euterpe

nie używam obrusu, ważne aby miejsce wokół było czyste, uporząkowane, schludne

z świecami też się nie bawię, kilka w domu mam, ale zapalam tylko dla relaksu i w razie braku prądu :D

karty trzymam w kupionym pudełeczku, ale ostatnio zastanawiałam się nad woreczkiem - czekam, aż odpowiedni materiał wpadnie mi w ręcę (to musi być to) :)

jak tak zależy Ci na obrusie, to kup sobie taki materiał, który jest przyjemny dla Twojego oka, wycisza, uspokaja i pasuje do kart :)

• 1 month later...

Od kiedy stosuje obrus do czytania ma to dla mnie duże znaczenie. :D Wtedy utrzymuję pewien ład i porządek - Moje niezbędne atrybuty pomocnicze do wróżenia które mogą na nim sobie leżeć to... karty, świeca, kilka notatek, szkatułka i kawa... :kawka: Na co dzień stosuję ciemny obrus, w sumie obrusów mam 3 - 2 czarne i jeden ze zodiakiem jaśniejszy. Na początku też nie kupowałem... miałem czarne nieużywane prześcieradło przypominające obrus więc wyprałem i wykorzystałem go do wróżenia. 

Jeżeli chodzi o przechowywanie kart to gust indywidualny, nie stosuję woreczka lecz owijam czarną chustą, w środek wkładam kamyczek i chowam do szkatułki. Zdarza się iż czasem biorę karty ze sobą, wtedy zamiast szkatułki zawiązuje je sznureczkiem aby się nie posypały. 

Edited by ameners
  • Like 1