Jump to content

karta Wunjo


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

WUNJO

 

"Ci, co przegrywają, często nie mają pojęcia,

że wycofali się na ostatnim okrążeniu przed metą."

T.A. Edison

 

klucze: radość, szczęście, przyjemność, krewni, ród, wspólnota, koleżeństwo, wspólne korzenie i źródło, unia przeciwieństw

 

znaczenie karty:

+ szczęście, radość, wesołość, szczęśliwy czas, dobrobyt

 

- smutek, przygnębienie, załamanie planów, wyobcowanie, depresja

 

Źródło - strona internetowa: Runy - dokładny opis każdej runy i znaczenie wróżebne runy

 

Wunjo - Wynn, Wyn, Wenne

 

Znaczenie:

Szczęście, sukces, równowaga, radość, wygrana, zbawienie.

 

Interpretacja runy w pozycji prostej:

Runa zapowiadająca pomyślność, dobrobyt, harmonię i zdrowie. Mówi o zmianie na lepsze. Jest perspektywa nowej znajomości, która może przekształcić się w głębsze uczucie. W związkach małżeńskich i pozamałżeńskich stosunki ułożą się bardzo dobrze. Wunjo sprzyja interesom, zapowiada ciekawe perspektywy.

 

Interpretacja runy odwróconej:

Nadszedł czas, aby rozstać się z tym co minęło, a przyjąć nowe.

Zapowiada się ryzyko napięć w związkach uczuciowych, nawet poważnych kłótni czy też rozstania. Można się obawiać utraty miłości kochanej osoby.

Zdrada, brak umiejętności współpracy, utrata więzi z grupą.

Możliwa poważna strata finansowa. Jednak nie należy tracić nadziei, gdyż nic nie trwa wiecznie. Już niebawem szczęście uśmiechnie się do ciebie.

 

Drzewo:Jesion

Kolor:Żółty, amarantowy, złoty

Zioło:Len

Kamień:Diament

Żywioł:Powietrze

Czakra:Piąta

 

Źródło - Swiat Energii - strona oficjalna

 

Symboliczne znaczenie runy WUNJO to: radość, zdowolenie, sława, szczęście. Osiągniesz dobre rezultaty, a związek Twój będzie udany. Zacieśnij koleżeńskie więzy. Zdobędziesz popularność. Unikaj indywidualizmu. Przezwyciężaj przeciwieństwa. Miej poczucie humoru, bądź wierny.

 

Źródło - Runy

 

wunjo

W

 

Rozkosz. Radość, przyjemność, szczęście, entuzjazm, uznanie. Ród, wspólnota, przyjaciele, źródło.

 

Warto mieć prawdziwych przyjaciół, gdyż można na nich zawsze polegać.

Otaczaj się ludźmi godnymi zaufania. Dbaj o dobre relacje z innymi ludźmi i czerp z tego radość i zadowolenie. Radość jest silniejsza, gdy masz, z kim ją dzielić. Szczęście Ci sprzyja, gdy masz oparcie wśród przyjaciół. Szczęście jest w zasięgu ręki. Znaczenie wróżebne: Szczęśliwe partnerstwo, znalezienie bratniej duszy, koniec samotności, oddany przyjaciel. Pomyślność losu. W pytaniach o zdrowie, całkowity powrót do zdrowia. Zdrowy tryb życia. Zapowiada czas radości. W negacji oznacza smutek, przygnębienie, depresję, samotność, wyobcowanie. W pytaniach o relacje partnerskie oznacza kryzys, odejście partnera, rozwód. Mówi o niewierności w związku, także o fałszywych przyjaciołach. Należy zwrócić uwagę na potrzeby bliskich i starać się poprawić wzajemne relacje.

 

Cykl – wieczór

Kolor – żółty

Drzewo – jodła

24 września – 4 października

Polaryzacja męska

 

Zastosowanie:

Przywołuje radość i zadowolenie.

Pomaga budować relacje z bliskimi.

Przyciąga przyjaciół.

Pociesza w smutku.

Zabezpiecza przed oszczerstwami.

Działa relaksująco.

 

Zdrowie

Działa antydepresyjnie.

Wzmacnia układ odpornościowy.

Łagodzi schorzenia układu oddechowego.

Leczy nerwicę.

 

Źródło - Opis runy WUNJO

Edited by Ejbert
połączenie postów.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Wunjo

 

Planeta – Wenus.

Karta Tarota – Siła.

Kolor – żółty.

Pierwiastek – męski.

Runę wunjo tradycyjnie wiązano z jesionem, lnem i wiatrem, a jej patronem był bóg Wodan (Odyn), choć niektórzy badacze zestawiają ją z boginią Friggą, a inni z bogiem Ulem (Wuldrem).

 

W runie tej zawarte są wszelkie radości ziemskiego życia i pełna duchowa harmonia. W związku z tym wylosowanie tej runy niesie tęczowe perspektywy – każdy otrzyma to, czego mu w danym momencie brakuje: rodzinę, bogactwa, komfort duchowy itp.

Dawniej mówiono w takim wypadku pytającemu, że: „Otrzyma obiecujące wiadomości ze świata zewnętrznego, które przyniesie człowiek z piękne ułożoną fryzurą, powracający z dalekiej morskiej podróży”. Dziś można powiedzieć, że świadoma intelektualno-twórcza praca przyniesie sukces i pomyślność.

Zgodnie ze zdaniem filologów zajmujących się badaniem run słowo wunjo oznacza „doskonałość”. Zawarte są w tej runie wszystkie pozytywne i pociągające właściwości Odyna (Wodana). Całkiem słusznie utożsamia się ją z włócznią (lub kosturem) tego boga, która poza wszelkimi innymi właściwościami była także symbolem fallicznym.

Nie budzi wątpliwości fakt, że runa wunjo należy do najpotężniejszych. Siła, która stoi za ta runą, to nic innego, jak moc lub realizacja „prawdziwego pragnienia” lub „prawdziwej woli”. Podsumowując powyższe stwierdzenie możemy wyciągnąć wniosek, że najważniejszą rolą Wodana (Odyna), związaną z runą wunjo, było spełnianie życzeń.

Jeśli masz Czytelniku problemy ze zdrowiem, to runa ta przynosi nadzieję na wyzdrowienie.

Ostrzeżenie: niezbędne tutaj jest działanie zgodne z realistycznymi projektami i celami.

 

W położeniu odwróconym – nie wolno ufać partnerom biznesowym i ludziom, z którymi masz bliskie kontakty. Szykując się do wyjazdu, powinieneś wszystko dwa razy zważyć i za wszelką cenę unikać podejmowania nieprzemyślanych decyzji. Wszystkie plany i cele o charakterze duchowo-emocjonalnym należy odłożyć na trzy miesiące, a biznesowe na trzy dni. Żeby uniknąć depresji i problemów zdrowotnych staraj się unikać potencjalnych silnych przeżyć uczuciowo-emocjonalnych. Wszystko powoli ułoży się samo, a czas okaże się najlepszym lekarzem na wszystkie biedy i problemy. Runa ta w pozycji odwróconym jest dobrym znakiem dla wielbicieli medytacji.

Wunjo jest jedną z czterech run miłości. Symbolizuje wszechogarniającą duchowo-fizyczną miłość i dlatego w pozycji likwiduje wszelkie negatywne znaczenia leżących obok niej run odwróconych.

 

Źródło: Witalij Zajczenko Mądrość run

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Zgodnie ze zdaniem filologów zajmujących się badaniem run słowo wunjo oznacza „doskonałość”. Zawarte są w tej runie wszystkie pozytywne i pociągające właściwości Odyna (Wodana). Całkiem słusznie utożsamia się ją z włócznią (lub kosturem) tego boga,

 

A to ja mam w takim razie 3 pytania takie :

1.Jacy to filologowie stwierdzili ze wunjo oznacza "doskonalosc" ?

2. Jakie sa te pozytywne i pociagajace wlasciwosci Odyna

3. Na jakiej podstawie utozsamia sie ja z Gungnirem.

 

I wogole skad skojarzenie WUNJO z Odynem?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

WYNN - jej imię oznacza radość, szczęście, a w przypadku WUNJO, oznacza gwóźdź...

Oba znaczenia są jednakowo ważne.

Z punktu widzenia er astrologicznych Wynn odnosi się do ery wodnika, wraz z jego niekonwencjonalną, uniwersalną duchową świadomością i mocą niweczenia starych struktur.

 

W procesie indywidualizacji, Wynn przynosi moc rozpoznania swojej roli i miejsca w społeczeństwie, zaangażowania w świat jako odwzorowanie boskiego porządku.

Mitologia nawiązuje tutaj do narodzin najjaśniejszego z bogów, powszechnie kochanego Baldra, pana światła.

Baldr otaczany był powszechną miłością, zaś jego matka bogini Frigg wymogła obietnicę na wszystkich stworzeniach i roślinach zamieszkujących ziemię i niebiosa obietnicę, że nie uczynią jej synowi krzywdy .

W swych zabiegach zapomniała jednak o jemiole – która przecież nie należy ani do przestworzy ani do ziemi co miało późniejsze tragiczne konsekwencje, podobnie jak w przypadku Achillesa.

 

Ów słaby punkt ma swoją symbolikę i nie należy go lekceważyć !

Z podobnego powodu bowiem Jezusa nazywa się niekiedy „zranionym pasterzem”, a Edyp został oaleczony poprzez przebicie pięt.

Tak czy inaczej narodziny Baldra były najradośniejszym zdarzeniem w Asgardzie – świecie bogów, a w naszym, ludzkim świecie oznaczały przebudzenie Świadomości Chrystusowej, moment kiedy człowiek rozpoznaje w drugim swego brata i siebie samego.

Wynn jest znakiem harmonii w pełnym znaczeniu tego słowa.

Jej symbol przypomina urządzenie używane przez Wikingów podczas żeglugi zwane wiatrołapem, a służącym do wskazywania kierunku wiatru.

Z tego powodu interpretujemy Wynn jako „podążanie z prądem”, pozostawanie w harmonii z tao, życiem i sobą samym.

 

Formę WYNN da się rozłożyć na symbole KAUNAN [ciało] i LAGUZ [woda] - co oznacza okręt płynący po rzece lub ciało w harmonii z życiem.

A nazwa WUNJO -[chyba bardziej popularna]oznacza - gwóźdź - za sprawa mocy rozsadzania wszelkich ograniczeń przeszłości.

WYNN, WUNJO dostarcza radości spełniania się w świecie pełnym innych indywidualności.

Jest określany jako znak każdej wspólnoty, poszanowania indywidualności, zacieśnienia więzów, leczenia, tolerancji, wolności, myślenia sercem, zdolności do poświęcania, pożegnania z przeszłością.

Z drugiej strony ów gwóźdź - podobnie jak cień THURISAZ, może być wyjątkowo dokuczliwy.

Może przynieść zmartwienie, rozczarowanie, smutek wynikły z ukrytego urazu...

źródło: Maciej Białkowski

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

8. Runa WUNJO – radość, satysfakcja, docenienie tego co się ma, samotność, nieszczerzy przyjaciele, fałszywa radość jako ucieczka przed prawdą.

 

Radość to bardzo ważny składnik życia, nie wstydź się uśmiechu i okaż zadowolenie z tego co już osiągnąłeś. Ta runiczna energia nakłania Cię do radości z samego faktu istnienia. Jesteś teraz po dobrej stronie światła ale pamiętaj, że życie zawsze składa się dualizmu cech i doznań. Uciekanie w uciechy życia oddalić Cię może od prawdy, nie uda się Ci odwrócić głowy od mroku i smutku. Takim zachowaniem skazujesz siebie tylko na zaskoczenie Cię przez życiowy kryzys. Jeżeli zdradziłeś sam siebie spodziewać się możesz, że ludzie z Twojego otoczenia też Cię zdradzą.

źródło parasfera.

Edited by Ejbert
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...