Jump to content

karta Ansuz


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

ANSUZ

 

"Mowa jest wehikułem mądrości

i osłodą świata gdy płynie z serca

a kto milczy nie czyni pożytku z wolności"

M. Piasecka

 

klucze: Odyn, mądrość, inspiracja, boska moc, mowa, siła intelektualna, magia, pieśń, poezja, ekstaza

 

znaczenie karty:

+ kreatywność i moc ducha, inspiracja, inteligencja, spryt, uczciwość, zrozumienie, umiejętność wypowiadania się, uważność

 

- oszustwo, zła reputacja, zdrada, zła rada, mentalna manipulacja, blokady w wypowiadaniu się

 

Źródło - strona internetowa: Runy - dokładny opis każdej runy i znaczenie wróżebne runy

 

Runa inspiracji, mądrości i ekstazy. ANSUZ symbolizuje uwalnianie się z więzów przy pomocy sił duchowych. Pomocna w rozwiązaniu Twoich problemów okaże się nie siła fizyczna, a siła słowa i potęga myślenia oraz rozsądne postępowanie.

 

Źródło - Runy

 

Ansuz - Ansur, Os, Ass

 

Znaczenie:

Inspiracja, porozumienie mądrość, usta, Odyn.

 

Interpretacja runy w pozycji prostej:

Jeśli pojmiesz prawdę, będziesz rozumiał wiadomości, które zewsząd do ciebie docierają. Musisz się upewnić czy nie ignorujesz pewnych informacji dlatego, że ci nie odpowiadają. Ansuz wróży nadchodzącą zmianę poprzez mowę lub inspirację. Zapowiada też uczenie się, pomyślnie zdany egzamin, dar słowa a także uzdolnienia artystyczne.

 

Interpretacja runy odwróconej:

Ansuz zapowiada blokadę, która bierze się z niemożliwości porozumienia. To co się teraz dzieje, to życiowe doświadczenie.

Ansuz może również oznaczać oszustwo, dwulicowość, wąskie horyzonty umysłowe. Zapowiada także nie zdany egzamin, problemy z nauką, niechęć do nauki a także przekupstwo.

 

Drzewo:Jesion

Kolor:Ciemnoniebieski, żółty

Zioło:Muchomor

Kamień:Szmaragd

Żywioł:Powietrze

Czakra:Trzecia i szósta

 

Źródło - Swiat Energii - strona oficjalna

 

ansuz

A, Ą

 

Jeden Bóg, jeden Aza. Wiadomość, wiatr, spotkanie, porozumienie, mądrość, słowo.

Runa inspiracji, siły intelektu, sprytu i dyplomacji. Oznacza umiejętność pięknego wyrażania swojej osoby, ekspresję zewnętrzną. Otwarty umysł, mądrość, talent. Sztuka pięknego wypowiadania się. Wymiana słów. Przesłaniem tej runy jest rozwiązywanie problemów przy pomocy słowa i dyplomacji. Znaczenie wróżebne: pomyślne rozwiązanie spraw międzyludzkich, porozumienie. Wiadomość. Runa Ansuz przestrzega przed kłamstwem. Oznacza porozumienie w partnerstwie. Szczęście w załatwianiu spraw. Zgoda, zapowiedź ślubu. To także znalezienie własnego powołania. Runa Ansuz może przestrzegać przed ludźmi, którzy lubią manipulować, jak również przed tym, by nie rzucać słów na wiatr.

 

Cykl – rano

Kolor – ciemnoniebieski

Drzewo – jesion

5 sierpnia – 19 sierpnia

Polaryzacja męska

 

Właściwości

 

Księżyc przybierający – pomaga w budowaniu drogi do kariery na płaszczyźnie publicznej.

( pisarz, polityk, piosenkarz). Księżyc odbierający - pomaga przezwyciężyć lęki, nienawiść.

Chroni przed intrygami i oszczerstwami.

Pomaga zdać egzamin.

Pomocna przy rozmowach w sprawie pracy, ułatwia pokonywanie nieśmiałości.

Pomocna w nauce.

Wskazana dla ludzi prowadzących działalność.

Pomaga w realizacji projektów zespołowych.

 

Zdrowie

 

Pomaga przy jąkaniu.

Leczy dolegliwości jamy ustnej. Wykorzystywana przy chorobach gardła.

Leczy migrenę.

Pomaga w problemach z pamięcią.

Pomocna przy wadach wymowy.

Wskazana przy dysleksji.

 

Źródło - Opis runy ANSUZ

Edited by Ejbert
połączenie postów.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ansuz

 

Planeta – Merkury.

Karta Tarota – Śmierć.

Kolor – granatowy.

Pierwiastek – męski.

 

Ansuz symbolizuje ochronę i opiekę Odyna i dlatego nazywa się ją też „boską runą”. Oprócz tego łączy się ją z Drzewem Świata, jesionem Yggdrasillem i z koszem wykonanym z jego drewna, do którego Idunna zbierała jabłka stanowiące żywność bogów w czasach głodu i zamętu. Runa ta związana jest z nauką i oświeceniem, wiedzą, informacją, natchnieniem, mową i ze wszystkimi szanowanymi i szacownymi osobami.

Runa ansuz pomaga osiągnąć oświecenie, zapewnia moralne podtrzymanie potrzebującym, przyjmuje rolę troskliwego ojca. Niektórzy tarociści twierdzą, że odpowiada jej karta Cesarza, zaś inni, że Najwyższego Kapłana.

Jako że Odyn ma wiele twarzy, to i ta runa podczas wróżenia może być interpretowana jako zmiana wydarzeń dokonująca się z ogromną prędkością, dlatego bardzo korzystne jest zapamiętanie snów, które przyśniły się w noc poprzedzającą wróżenie, gdyż mogą one zaliczać się do wieszczych.

Ansuz symbolizuje świadomość, rozum, komunikatywność i z zdrowy rozsądek. Idee dojrzewają dzięki kontaktom z innymi ludźmi i taką samą drogą się rozpowszechniają. Kiedy rozmawiamy o swojej pracy z osobami myślącymi podobnie, nasza wiedza o przedmiocie dyskusji pogłębia się i w tym właśnie wyraża się „komunikatywna” postać Odyna jako siły poznania.

Ansuz symbolizuje też energię życiową. Łączy też nas z przodkami.

 

W położeniu odwróconym – prawdopodobne nieprzyjemności związane ze starszymi krewnymi, problemy związane z nauką, komunikatywnością lub w zdrowiu z krtanią. Podjęte wysiłki mogą pójść na marne. W ogóle kontakty mogą okazać się mało wiarygodne lub zostać zerwane.

 

Źródło: Witalij Zajczenko Mądrość run

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

ANSUZ.....w rozwoju człowieka wiążemy ten okres z jednej strony z słuchaniem słów autorytetów, ale już nie rodzicielskich, którym częściej się sprzeciwiamy, rozwojem mowy i słownika jako narzędzia komunikacji i działania w świecie na wyższym poziomie (słownictwo specjalistyczne, zgodne z odczuwanymi zainteresowaniami) oraz z wygłaszaniem własnych sądów i przekonań często burzących zastany porządek rzeczy i kończących definitywnie dziecięcą nieokreśloność.

 

ANSUZ – która najczęściej bywa rozumiana jako „boski ród”(czyli ród Azów, drugiej i młodszej rodziny bogów, znanych też pod imieniem Filarów Nieba).

Równie często runę tą wiąże się z samym Odynem, najwyższym z mistrzów run, Ojcem wszystkiego.

Oczywiście gwoli ścisłości należałoby powiedzieć, że historycznie bardziej uznany był Thor – jego syn i obrońca słabszych, ale odkąd Odyn złożył ofiarę z siebie (omówię to przy kolejnym znaku) sam stanął na samym szczycie hierarchii.

 

ANSUZ swym kształtem przypomina usta z wyciągniętym językiem widziane z profilu.

I słusznie jest to bowiem międzykulturowy symbol przekazywania wiedzy, wtajemniczenia i natchnienia, ale też pradźwięku,

Słowa które tworzy świat.

Takie też są najgłębsze znaczenia czwartego ze znaków. Ale też ważne byśmy pamiętali, że Odyn zamordował Ymira, który pogrążony w wiecznym śnie blokował rozwój czasu; i z jego zwłok uczynił świat.

Zrozumieniu tego faktu towarzyszy kluczowe słowo: uwolnienie – energii życiowej, działania impulsu twórczego, wyrazu siły ducha.

Niekiedy wskazuje się na możliwość poziomego podziału runy na dwie części (tworzą one wówczas ułożone na sobie dwie Uruz) co przywołuje skojarzenia z niebiańskim ziarnem (górny znak) padającym na ziemię i uzyskującym tu odzwierciedlenie (dolny znak), co prościej można zrozumieć jako przekazywanie ziaren-myśli od odbiorcy do nadawcy.

Obie wersje są dobre i równie ciekawe.

Ostatnim skojarzeniem jest oczywiście oddech – rozumiany w kategoriach mistycznych, za sprawą którego dokonuje się przebudzenie ducha w jednostce i chęć poszukiwań siebie w rożnych systemach wierzeń i religii.

Z powyższego wynikają pozostałe znaczenia znaku – porozumienie, rada,przewodnictwo duchowe, autorytet, rozmowa, wiadomości, jasność myśli, kreacja, wyzwolenie potencjału, świadomość kosmiczna i obudzenie świadomości, inspiracja.

źródło: Maciej Białkowski

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

4. Runa ANSUZ – inteligencja, humanistyczna natura, lekkość, przypływ weny twórczej, dar słowa ale też podwójna natura, umiejętność manipulowania i fałszowania prawdy.

 

Panując nad niszczącymi cechami Twojej osobowości, otworzyć się możesz na głos wszechświata, którego odpowiedź odnajdziesz w sobie. Zacznij spoglądać daleko, przygotuj się do rzeczywistej realizacji siebie. Teraz los Ci pomoże, ale pamiętaj by zawsze być szczerym ze sobą. Dojrzysz drogę na skróty, prowadzącą do szybkiej chwały, pamiętaj że to może być zgubny wybór. Poprzez pojednanie i komunikację z samym sobą zjednasz w sobie wszystkie siły. Pamiętaj, że słowo i myśli mogą stać się trucizną duszy, której uzdrowienie niekiedy jest nie możliwe.

źródło parasfera

Edited by Ejbert
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...