Jump to content

karta Sowilo


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

SOWILO

 

"Słońce wstaje by kochać

także ciemność

nie tylko piękno i blask"

M. Piasecka

 

klucze: słońce, wola, zwycięstwo, światło, energia, oświecenie

 

znaczenie karty:

+ sukces, pewność siebie, silna wola, profit, zysk, afirmowanie życia, energie, samo dowartościowanie

- egocentryzm, egotyzm, przecenianie samego siebie, ślepe działanie, megalomania, próżność, zarozumialstwo

 

Źródło - Runy - dokładny opis każdej runy i znaczenie wróżebne runy

 

Sowelo - Sigel, Sigil, Sowelu, Sowelo, Soulu

 

Znaczenie:

Słońce, żagiel, spełnienie, powodzenie, wzrost.

 

Interpretacja runy w pozycji prostej:

Sowilo zapowiada poprawę w każdej dziedzinie. Czeka cię radość, powodzenie i silna energia. W perspektywie dobre zdrowie i szczęśliwe związki miłosne.

Masz moc doprowadzania spraw do szczęśliwego finału.

Jest to dobry okres na poszukiwanie rozwiązań, problemów, gdyż są one teraz w twoim zasięgu.

Runa ta symbolizuje również radość życia, optymizm, talent artystyczny, udaną podróż, a także ustabilizowaną pozycję finansową.

 

Interpretacja runy odwróconej:

Sowilo przestrzega przed przepracowaniem a także jałowym działaniem. Na ogół oznacza przejściowe zahamowanie i chwilową dezorientację. Równowaga w sferze finansowej. Jeżeli jesteś niepewny swoich uczuć zastanów się przed ostateczną decyzją.

Drobne niepowodzenia nie powinny psuć ci nastroju i blokować planów. Bierz życie jakim jest i nie przejmuj się.

 

Drzewo:Jałowiec

Kolor:Biały, srebrny, złoty, żółty i czerwony

Zioło:Jemioła

Kamień:Rubin

Żywioł:Powietrze

Czakra:Druga

 

Źródło - Swiat Energii - strona oficjalna

 

SOWELO wskazuje, że sytuacja jest napięta i dojrzała do rozwiązania. Choć zbliża się zwycięstwo, trzeba postępować rozważnie. Sukces i porażka leżą obok siebie. Piorun jest symbolem runy SOWELO. Przed jego uderzeniem trzeba zabezpieczyć się mimo ładnej pogody. Działaj w harmonii z naturą.

 

źródło - Runy

 

sowilo

S, Ś

 

Słońce

 

Sukces, honor, osiągnięte cele, zwycięstwo, chwała, siła życia, zdrowie, pozytywna energia, wzrost, rozwój, urodzajność, obfitość, naprawa, leczenie, gojenie, pełnia, światło, odkrycie, ujawnienie. Duch życia, energia słońca, całość, Słońce jest czczone w prawie wszystkich religiach na świecie. Jest to światło i ciepło symbolizujące życie, wzrost, postęp i wszystko, co dobre. Reprezentuje ruch i energię.

Czas, kiedy siła woli, będzie tobie potrzebna do pozytywnych zmian w twoim życiu, do osiągnięcia zwycięstwa. Pojawienie się tej runy, wskazuje na czas aktywnego działania.

Nieograniczona energia, siła charakteru, zdolność do nauki, dar zrozumienia, dobre zdrowie, witalność. Ta runa jest bardzo dobrze znana jako symbol zwycięstwa, może być również używana jako źródło ataku, ale w znaczeniu pozytywnym, ponieważ jest to siła pochodząca od dobroczynnego słońca. Duchowo Sowilo symbolizuje czystość wizji, zwycięstwo światła nad ciemnością i dobra nad złem. Upomina innych, by używać tej siły do eliminacji zła, nigdy do niecnych czynów.

Masz w sobie moc, dzięki której twoje przedsięwzięcia mają szanse zaowocować w przyszłości. Czeka cię dobra passa i pozytywne podejście do działań, i o tym mówi ta runa, o działaniu właśnie. Wyzbądź się strachu, energia słońca pomoże ci go przezwyciężyć. To nie jest czas na odpoczynek i relaks, szukaj rozwiązań dla Twoich problemów. Rozwiązania tak naprawdę znajdują się w twoim zasięgu.

 

 

Cykl – dzień

Kolor – biel/srebro

Drzewo – jałowiec

21 maja 4 czerwca

Polaryzacja – męska

 

Zastosowanie:

 

Pomaga zdobyć sławę.

Daje siłę przebicia.

Jako amulet zabezpiecza przed wampirami energetycznymi.

Pomaga uwolnić się od nałogów.

Rozjaśnia umysł, pomaga w nauce.

Działa energetyzująco.

 

Zdrowie:

 

Pomaga przy chorobach dróg oddechowych.

Stosowana przy zaburzeniach pamięci.

Reguluje pracę trzustki.

Pomaga przy odmrożeniach.

Wyrównuje przepływ energii w organizmie.

Wzmacnia serce.

Wzmacnia witalność, regeneruje siły.

Nie stosować przy gorączce.

 

Stosować bardzo ostrożnie, ponieważ jest to bardzo silna runa.

 

Źródło - Opis runy SOWILO

Edited by Ejbert
połączenie postów.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ja mam bardzo ciekawą historyjkę związaną z tą runą : Mianowicie jakiś czas temu byłam chora i co najważniejsze miałam gorączkę. Moja mama wpadła na pomysł żeby (bez mojej wiedzy) pod poduszkę podłożyc mi runę SOWELO bo ona pomaga wyzdrowiec:) I tak przez 3 dni nie byłam w stanie niczym zbic temperatury nawet odrobinkę (oczywiście nie była ona wysoka raptem 37,5 ale jednak) po tych 3 dniach moja mama przypomniała sobie o tej runie, że owszem można nią wspomagac leczenie, ale pod warunkiem, że nie występuje temperatura - przestraszyła się i ją wyjęła. Po około pół godzinie temperatura mi się prawie wyrównała do 36,6 i dopiero wtedy mi o wszystkim opowiedziała :)

 

Jak myślisz czy ta runa naprawdę mogła coś takiego spowodowac?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

mm baaadzo ciekawe posty :) a to moja runa :)

ciekawe....jesli dobrze pamietam to mialam we wrozbie ta runę,( dzięki uprzejmosci zoski1977 :) za co bardzo dziękuje)

a ona nie byla przeciez pozytywna..:/ hmm...a tu wskazuje na same dobre aspekty w kwestii jakiej pytalam...

nie rozumie:/ jedna runa moze zaprzeczac drugiej obok i inaczej je odczytujemy tak?

tak - laik w tej tematyce- ;P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Po spotkaniu ze strażnikiem Bohater dociera do Pępka Świata, runy SOWILO, SOWELO, SIG

Czym jest Pępek Świata trudno oddać słowami, ale mieści się on wszędzie i nigdzie zarazem, jest punktem, poprzez który energia twórcza kosmosu wnika do świat i zawracając mknie ponownie ku niebiosom.

Pępek to nie miejsce, to idea każdego elementu świata traktowanego jako miejsca przejawiania się boga.

Bohater dociera do niego fizycznie tylko w sensie metaforycznym, bowiem w gruncie rzeczy dociera do takiego miejsca wewnątrz siebie samego, w którym potrafi odkryć jaki problem leży u samych podstaw jego jestestwa, jaki element nie mogąc zostać zintegrowany zaczął wiązać masy energii i tworzyć kompleks, który z kolei wibrując coraz wolniej i niżej otaczał się wirowym ruchem coraz większymi masami energii – materii, aż do utworzenia struktury ciała emocjonalnego i fizycznego.

W micie jak pamiętamy symbolizowane jest to przez wysoką górę lub drzewo u podnóża których spotyka on tajemniczą postać, o której za chwilę.

Ta wysoczyzna typowa dla symboli pępka świata ma odniesienie do swoistych „przegięć” w biegunowości, które prowadza do powstania poczucia rozpaczy –nieprzekraczalnej bariery pomiędzy duchowym rajem i fizyczną rzeczywistością.

Wirowy ruch zagarniający materię i wyrzucający energię też jest w ciekawy sposób związany z runą, ponieważ właśnie słońce w przekroju poprzecznym (ma ono cztery, a nie dwa bieguny jak Ziemia) wygląda jak koło z wpisana prawo – i lewoskrętną swastyką – zależnie od półkuli.

Słońce SOWELO tradycyjnie łączymy z serpentynami, tajemniczymi strukturami ziemnymi i rytymi przez ludy północy, ponieważ są one swoistymi magazynami energii, utrzymującymi planetę w duchowej łączności.

 

W nagłym błysku świadomości – symbol pioruna – człowiek poznaje to co powołuje go do życia ale i to co ściga go przez całe życie, swego demonicznego prześladowcę.

Jest też ważne odniesienie słońca do demona zwanego południcą, o którym zdaje się już wspominałem.

SOWELO obiecuje iluminację bowiem jest podstawowym symbolem celu.

Cel nadaje sens drodze, którą zmierza bohater.

Cel obiecuje pełnię, którą chce on osiągnąć.

Napełnia mocą, która sprawia, że wszystko staje się możliwe.

 

Taka właśnie gorączka celu typowa dla każdego z nas, w wymiarze większym niż chcemy się do tego przyznać towarzyszy nam przez całe życie, to dzięki niej świat tak pędzi do przodu – wierzymy święcie, że cel można osiągnąć i że po jego zdobyciu zacznie się inne życie.

Rzecz w tym że lata mijają a cel jakby wciąż umyka tuz sprzed nosa.

Demon słońca jest najjaśniejszym z aniołów, Lucyferem, niosącym światło, jest uniwersalnym symbolem boga w jego wędrówce ku sobie samemu.

Z tego też powodu wiążemy je z podrożą zwłaszcza morską, z powodzeniem i zwycięstwem, ze wszystkim co dobre, ale zapominamy że słońce może oślepić, spowodować udar.

Tylko prawdziwy bohater jest w stanie przetrwać piekielny żar słońca.

Campbell opisuje podróż dwóch bliźniaków w poszukiwaniu ojca, którym okazało się być samo słońce.

Jego próby przetrwali dzięki darom kobiety – pająka, swej matki chrzestnej.

Próbami słońca jest iluzja, niczym miraż na pustyni.

SOWELO ukrywa w sobie tajemnicę jedności wszystkiego.

Tajemnica ta jednak przez skażenie ego zmienia się w JEDYNOŚĆ, prowadząc do rasizmu, szowinizmu i w ogóle przekonania że tylko to, tylko tak.

Najlepszy dowód że właśnie tej runy używali oficerowie SS.

Po dotarciu do Pępka Świata bohater zaczyna już podróż do wnętrza obszaru którego czerń jest odbiciem jego nieświadomości.

Słońce jest ostatnim jasnym punktem w tej drodze.

Oddalając się odeń słońce zamienia się w gwiazdę na nocnym niebie.

Gwiazda tą jest najstarszy z bogów – TIWAZ, TIO, ZIU.

źródło:opracowanie Macieja Białkowskiego

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

16. Runa SOWILO - słońce, oświecenie, wielki sukces, zrealizowanie marzeń zaplanowanych na początku runicznej drogi, nauka, wysoka pozycja życiowa, snucie kolejnych planów, egoizm, życie pozorami, zaślepienie, spopielenie, czarne słońce.

 

Nadszedł czas sukcesu i pławienia się w nim, osiągnąłeś kolejny szczyt, ale przecież to nie koniec drogi, a życie otwiera przed Tobą kolejną furtkę. Zasmakuj sukcesu, poczuj jego smak, niech zmotywuje Cię on do dalszego działania. Pamiętaj, że światło nie istniało by bez mroku, a splendor może przytłumić Twoją uważność. Zadaj sobie pytanie czy czasami nie jesteś ćmą, która nieuchronnie leci ku spopieleniu.

źródło parasfera

Edited by Ejbert
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

nazwa runy: sowelo, sowello, sowilo, sowelu, saugil, sighel, sigil, sol, sowilu, sigel, sauil, segel, sailor

 

głoska: s

 

znaczenia nazwy: słońce, żagiel

 

drzewo/krzew: trzmielina, dąb, jałowiec

 

zwierzę: orzeł

 

faza księżyca: nów

 

żywioł: powietrze/ogień

 

kamień: rubin

 

kolory: złoty, biały, srebrny

 

arkan Tarota: XIX Słońce

 

bóstwo: Baldur

 

archetypy astrologiczne: Słońce

 

zodiak: źródło I - Lew (22-7 lipca)

źródło II - 21 maja - 4 czerwca

 

liczby źródło: I - 30 lub 1

źródło II - 16

 

charakter: runa magnetyczna

 

właściwości: runa nieodwracalna

 

zdrowie: wzmacnia drogi oddechowe, usuwa zaburzenia koncentracji, reguluje przepływ energii w organizmie,

związana z czakrą serca, splotem słonecznym i trzustką

 

kluczowe właściwości: natchnienie i nadzieja, przewodnictwo, zwycięstwo, triumf, powodzenie w walce, sława, sprawiedliwość

 

remedium feng-shui: runę Sowelo należy umieścić w rejonie południowym - odpowiedzialnym za sławę i powodzenie

zastosowanie magiczne wzbogaca posiadaną wiedzę, dodaje pewności siebie, pomaga nawiązac łączność z wyższym Ja, reguluje funkcjonowanie czakr, wzmacnia duszę i ciało

 

(zródło: wrozka-algiz.republika.pl)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...