Jump to content

Nieżyjąca prababcia, perła


Sunrise009
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

proszę serdecznie o interpretację snu.

 

Zacznę od tego, że bardzo kochałam swoją prababcię. Odeszła 5 lat temu. Parę tygodni temu przyśniła mi się, byłysmy w jej mieszkaniu (miejscu, gdzie spędzałam większość wakacji w dzieciństwie), weszła przez drzwi, była ubrana w białą prostą sukienkę, miała rozpuszczone włosy, wyglądała na szczęśliwą. Bez słowa dała mi perłę, po czym poszła do kuchni. Weszłam do kuchni za nią i jej tam nie zastałam. Za to za mną weszła jej córka, a moja babcia i spojrzała na mnie bardzo uważnie, po czym spojrzała na perłę i powiedziała: "Babcia (tak nazywaliśmy wszyscy prababcię) tu była". I na tym sen się skończył.

 

Dodam, że był bardzo sugestywny, rozegrał się w czasie innego snu. Tak, jakby ktoś wcisnął pauzę. Nie bardzo umiem połączyć interpretację perły z osobą tak mi bliską. Czuję, że prababcia chciała mi coś przekazać. Dodam, że nie pierwszy raz przekazuje mi biżuterię we śnie. Jakiś czas temu dostałam od niej we śnie złoty pierścień z rubinem, być może te symbole mają jakiś związek.

 

Dziękuję z góry za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Guest SooYoung

Ładny sen - taki malarski, jak obraz.

Perła oznacza łzę, ale też poświęcenie, czystość, wiarę, tajemnicę oraz zdrowie, bogactwo, jednak okupione trudem.

Smutna symbolika perły ma moim zdaniem związek ze sposobem w jaki są wytwarzane a raczej się rodzą. Perła może mówić o tajemnicy rodzinnej, lub o smutku z odejścia babci.

Przyjrzyj się do czego można to przypasować. Dobry znak że prababcia wyglądała we śnie na szczęśliwą.

 

Kuchnia symbolizuje proces transformacji, bo tam przygotowujemy posiłki, więc jest tu zmiana sytuacji w rodzinie, wśród bliskich Ci osób.

Jeśli wiążesz ten sen ze snem o biżuterii to może prababcia chcę żebyś sprawdziła jej biżuterię, może w zamyśle miała przypaść Tobie. Dawniej pierścionki z rubinem były bardzo popularne jako pierścionki zaręczynowe, Sprawa może mieć być informacją dotyczącą Twojego związku, albo związku prababci, może ona w ten sposób daje znać żeby odszukać kogoś bliskiego jej sercu, może odnaleźć jego grób, zapalić tam lampkę, pamiętać też i o tamtej osobie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za interpretację! Jestem teraz na zakręcie życiowym i być może to była forma otuchy. Rzeczywiście, zmiana w rodzinie zaczęła się jakiś czas temu, bo jedna z bardzo mi bliskich osób wyszła z trudnej choroby i w zasadzie uczymy się teraz na nowo funkcjonować, ale ten proces jeszcze potrwa. Myślałam, że ten sen jest niedobry, ale teraz po chwili zastanowienia, myślę, że jednak jest pełen dobrych emocji. Dziękuję raz jeszcze :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...