Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Osobogo

To ja powiem o tym, czego nie polecam. To jest książka L.Mateli "Runy i ich zastosowanie", która do arcydzieł z pewnością nie należy, autor zawarł tu informacje zaczerpnięte z innych publikacji. O runach i znaczeniu we wróżbie jest tu niewiele a to co jest to jest tak ogólnikowo ujęte, że odechciewa się runicznej wróżby :D

Najwięcej miejsca zajmują takie zagadnienia ja gimnastyka runiczna, "mudry runiczne" !!! i inne, powrzucane są info o miejscach mocy, geomancji, kamieniach, energiach puszcz i lasów. Jest też tam nieco o terapeutycznym wpływie run, wymienione są runy cyberoptyczne w trójwymiarowych medytacjach runicznych :obled: runy i numerologia... no mydło i powidło, ale jak dla mnie to stek bzdur. Pewnie można coś fajnego wyłuskać i z tego, ale jak dla mnie to jest jak szukanie złota w wyczerpanym złożu - może coś się jeszcze znajdzie, ale czy warto wkładać wysiłek w tak mizerny rezultat? 
Ta książka wpadła mi przy okazji w ręce, wiem że Matela napisał inne jeszcze o runach, a ta ma być niby o zastosowaniu run w różnych dziedzinach. Powiem szczerze, że nawet ja, laik i dyletant nie odważyłabym się tak beztrosko skorzystać z "mocy run" sposobami prezentowanymi w tej książce. Tu i tam teraz sobie poczytuję o runach i fajnie, że nie nadziałam się na ten poradnik wcześniej. 

• Cool 3
  • Medal 1
  • Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aquilla
W dniu 6.03.2019 o 20:49, Osobogo napisał:

runy cyberoptyczne w trójwymiarowych medytacjach runicznych :obled:

:szok: a co to takiego? gimnastyka, medytacja, mudry, jakieś gadżety systemowe to już zdążyłam się z tym zetknąć, ale cyberoptyka??? i czemu to służy?

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Osobogo

Będę musiała przepisać z książki, bo sama nie wiem, tzn. tak mnie to zainteresowało jak żabę pierniczki i nie pamiętam :D

W tygodniu wrzucę :) 

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi