Jump to content

Maria Montessori


Guest Lianna

Recommended Posts

14489919f2933787gen.png

 

Maria była ciekawą postacią- włoską lekarką, żyła w czasach w których lekarzami byli głównie faceci, więc poniekąd można ją nazwać pionierką- przetarła szlak innym lekarkom. Opiekowała się dziećmi z problemami psychicznymi, stworzyła własny system wychowawczy, który pomaga we wszechstronnym rozwoju dziecka.

 

Popatrzmy na jej kosmogram. Saturn w V domu można interpretować jako odpowiedzialność wobec dzieci. Jest on w trygonie z Neptunem IX domowym. Takie położenie Neptuna to idealizm w sprawach społecznych, a że w połączeniu z Saturnem V domem- dotyczył on spraw bytu i rozwoju dzieci.

Miała poglądy bardzo postępowe, jak na swoje czasy, można rzec że była feministką. Była nominowana do nagrody Nobla.

Myślę też, że Księżyc w swoim ( IV domu) też dał jej instynkt macierzyński, w znaku Skorpiona, więc również wrażliwość i empatię.

MC włada Wenus, a ta w aspektach zarówno z Neptunem, jak i Saturnem.

Jeżeli chodzi o życie uczuciowe, to z tego co widziałam w filmie, to zostawił ją wybranek, gdy była w ciąży. Na ówczesne czasy był to skandal i Maria oddała syna do rodziny zastępczej, co bardzo przeżyła. Z synem zamieszkała dopiero, gdy ten kończy 15 lat i umiera jego adopcyjna matka.

Mars w domu XII w kwadraturze z Neptunem- rozczarowanie facetami, tutaj wprost - facet zwiał w siną dał.

Edited by Tullia
Link to comment
Share on other sites

12 dom ma wyraźny - a to często wskazuję na poświęcenie, zadbanie o ludzie ciężko chorych, szczególnie właśnie psychicznych, a tu i Mars się znajduje, i Węzeł północny, i Wenus. ASC we Lwu - dobrze dla Pioneera w czymkolwiek (jeszcze lepiej by tam Baran się nadawał).

Slonce w Pannie - poważna, pracowita, giętka, uważna, co do szczegółów, Księżyc w Skorpionie - głęboką, intuicyjna, uważna, silne emocje, pasja - uwaga do zmian, transformacyj, co razem ze Słońcem da zdolności chemia, lekarza, co też potwierdza stan 12 domu i Mars w Raku, a może również i Księżyc na IC. Ogólnie, stan 5go i 4go domów podkreślają ważność dla niej tematu domu, opieki i dzieci, ale Księżyc jest nie harmonijny (2 kwadratury, i jedna z nich dość ciężka), w Skorpionie czuje się niewygodnie, w Fallu, w 5 domu znajduje się Saturn, który akcentuje nie tylko to, że jest ona wobec dzieci odpowiedzieli, ale i ciężka misję, związana z zaglebieniem, ciężka praca związana z okolicznościami 5go domu, pewnym cierpieniem, co jej biografia, właśnie, potwierdza.

Z miłością też najlepiej nie wygląda - Wenus we Lwu jest pełna pasji, gorąca, dumna, zauważalna, w 12 domu domu też to niezbyt wygląda - facet mógł być zbyt miękki, marzyciel, żyć w illuzjach, a może i też był nie do końca zdrowy, Wenus ma kwardrature od Plutona - zdarzenia losowe, trygon od Neptuna - bardzo wysoka miłość, empatia, współczucie, dobre zdolności poetyckie, trygon od Saturna - opanowanie się, bardzo dobra dyscyplina co do emocyj, miłości, twórczości... Wyglądu? To jest władca MC, aspektacja dobra dla lekarza, rowniez jak i konjukcja Marsa i Urana - dobrze dla pracy naukowej, chociaż też może dawać wybuchowosc, naglosc, impulsywnosc. Rewolucyjnosc działania też.

Neptun w 9 - wysokie ideały, a Pluton w 10, wraz z podkreslonymi domami wodnymi i i żywiołem (ważne planety tam - Księżyc, Mars) dają dobrego psychologa, wychowawczynie, lekarke.

Takie tam skojarzenia w skrócie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...