Jump to content

Bogumiła


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia :

 

Jest to imię na wskroś słowiańskie, a znaczy, że osoba o tym imieniu "jest Bogu miła". Kobieta o tym imieniu jest szczęśliwa, gdy ma sporo odpowiedzialnej pracy. Kierowania tą pracą nigdy nie lubi dzielić z mężczyzną, bowiem jest szczęśliwa, gdy do sukcesu dochodzi własnym sposobem. W zasadzie jest tolerancyjna, lojalna wobec przyjaciół, życzliwa dla znajomych. Jest skryta, pewna siebie, niezależna, wymagająca wobec swoich współpracowników. Ma nieraz trudności na skutek swej kłótliwej natury. Z tych opresji wychodzi bez szwanku.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 2 months later...

BOGUMIŁA

 

Pochodzenie: słowiańskie

Liczba imienia: SZÓSTKA

Znaczenie: miły Bogu

Znak zodiaku: Ryby

Planeta: Jowisz i Neptun

 

Chociaż słowiańskie, imię Bogumił jest tłumaczeniem greckiego imienia Teofil, które ma to samo znaczenie: miły Bogu lub miłujący Boga. Imię Bogumił nosił świątobliwy pustelnik, który w średniowieczu żył pod Łęczycą. tego, by sprawdzić się w trudnych warunkach. Bogumiłowie zazwyczaj są idealistami, którzy swoje ideały wprowadzają w czyn. Starają się przy tym ulepszać świat i pomagać innym. Bardzo poważnie biorą sobie do serca wszelkie nakazy prawa, moralności i wyższego obowiązku. W tym, co robią i jak żyją, starają się być doskonali. I rzeczywiście w dziedzinach, którymi się zajmują, dochodzą do mistrzostwa. Potrzebują mieć w życiu wyraźnie określony cel, do którego dążą, program działania - złośliwi znajomi mogą nawet ich posądzać o fanatyzm. Często też się zdarza, że starają się być programowo dobrzy (co im się udaje), albo programowo naturalni czy też programowo dowcipni (co już nie może się udać tak dobrze). Bogumiłowie, jak wszystkie numerologiczne ósemki, lepiej funkcjonują tam, gdzie życie nie jest zbyt łatwe: pociągają ich miejsca zapomniane przez cywilizację; świadomie szukają prostoty i prymitywu. Bywa tak, że osiedlają się na wsi zamiast startować do kariery w mieście i czerpią siły z kontaktu z przyrodą i prostymi wieśniakami. Imię Bogumił najbardziej odpowiednie jest dla znaku Ryb. Zgodne też jest z charakterem Koziorożca, Raka, Panny oraz Skorpiona. Ze znaków ognistych (Baran, Lew, Strzelec) czyni fanatyków i pasjonatów, zaś Bliźniętom, Wodnikowi i Wadze każe trzymać się jednej, wyraźnej ścieżki w życiu. Panowie o imieniu Bogumił mają swoje święto raczej 10 czerwca, na pamiątkę świętego pustelnika spod Łęczycy. Gdzie swoją pustelnię miała święta Bogumiła - tego nie udało Bogumiła to dziewiątka. Dziewiątki bywają perfekcjonistami i stawiają sobie cele trudne do osiągnięcia. Bogusławy działają na zasadzie "wszystko lub nic". Raczej wolą się wycofać z czynnego życia, niż robić coś "na pół gwizdka". Zwykle mają przed sobą misję do spełnienia i żyją dla tej misji. Bogumiła to wymarzone imię dla głównego znaku perfekcjonistów - czyli dla Panny. Może być też Rakiem, Koziorożcem, Rybami, Bliźniętami. Bogumiła Skorpion lub Baran będzie z pewnością skrajnie uparta i nieskora do kompromisów.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Kobieta o imieniu Bogumiła jest zawsze miła. Lubi wykonywać odpowiedzialną pracę. Lubi odnosić sukces. Jest tolerancyjna i lojalna wobec przyjaciół. Jest wymagająca wobec swoich współpracowników. Bogumiła to kobieta romantyczna i zadbana. Wygląd zewnętrzny jest dla niej bardzo ważny, toteż zawsze stara się być dobrze ubrana i starannie uczesana. W głębi serca bardzo niepewna siebie, co w sytuacji zakłopotania pokrywa śmiechem.

 

Imieniny Bogumiły

13 stycznia

18 kwietnia

10 czerwca

20 czerwca

20 grudnia

 

Zdrobnienia imienia Bogumiły

Bangusia, Bo, Boba, Bodzia, Bogda, Bogdzia, Bogi, Bogna, Bogonia, Bogu, Bogucha, Bogum, Bogumiłka, Bogunia, Bogupsia, Bogus, Bogusia, Bogusik, Boguś, Boguśka, Bonia, Bozia, Bunia, Busia, Gunia, Gusia, Gusiaczek, Gusieńka, Gusik, Guśka, Guńka, Misia, Miła, Miłeczka, Miłka, Usia

 

Szczęśliwa liczba: 8

Szczęśliwy kamień: rubin

Szczęśliwy kolor: czerwony

 

Bogumiła w innych językach

ang. – Godeliva

niem. – Gottliebe, Godelieba, Godelieff, Godolewa

fr. – Godelaine, Godelive

hiszp. – Godelina, Godeliva

wł. – Bogomila

ros. – Bogumila

czes. – Bohumila

połud.-słow., - Bogomila, Bogomilka, Bogumilka

litew. – Goda

 

Historia imienia Bogumiła

Imię Bogumiła ma pochodzenie słowiańskie. Wywodzi się z połączenia członów: Bog- „Bóg” (pierwotnie w znaczeniu „los, dola, szczęście”) i -mił („miła”). Bogumiła znaczy więc: „miła Bogu” lub też „ta, której sprzyja los”.

 

Źródło: Bogumiła | Znaczenie imienia Bogumiła Zdrobnienia Interpretacja Przysłowia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...