Skocz do zawartości

Andrzejkowa wróżba Makreli dla Ejberta


Makrela

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ekspert

No to zgodnie z umową i zaleceniami admina ;)  wrzucamy swoje karty (albo inną dywinację) tutaj.

Ejbert, przemyśl pytanka i jedziemy :D

Wróżę z kart, masz do wyboru klasyki, tarot, lenormandy albo cygańskie.

 

Każdy kto ma chęć (w tym Ty) może się wypowiedzieć na temat wylosowanych kart.

Weryfikacja będzie jak zakończy się czas, na który została postawiona wróżba.

Edytowane przez Makrela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Właściwie nie mam pilnych pytań w aktualnej chwili. Widziałem Twój poprzedni rozkład dla Eufemii i w takim razie też poproszę o podobny, na 12 pól, jeśli nie sprawi Ci to różnicy to poproszę po 3 karty na każde. Bo jeszcze nie wiem czy potraktuję to jako układ 12 miesięczny czy astrologiczny :D

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Bercik a jednak zmieniłeś zamówienie, masz szczęście, że forum było w przebudowie :P

Podkowa dla Ciebie:

1. co było: 4 kier - o. As pik - 2 karo

2. o czym myślisz, co cię teraz zaprząta: o 5 kier - o 5 trefl - o As trefl

3. co dla ciebie: o 3 kier - 2 trefl - o 9 karo

4. co dla twego domu: 7 pik - 8 kier - o As karo

5. o czym nie wiesz: o 6 trefl - 9 kier - o 10 pik

6. czego się nie spodziewasz: o 8 pik - o 6 karo - 8 trefl

7. co być musi: 8 karo - o 4 pik - Król pik

8 co ci serce zaspokoi: o Walet pik - o 7 kier - Walet karo

 

Edytowane przez Makrela
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No, jak klasyki to się porwę na interpret, a co, raz do roku to i... mnie wolno xd , tym bardziej, że to jeden z moich ulubionych układów -  a więc  :kawka:   i jedziemy:

 

1. co było: 4 kier - o. As pik - 2 karo

wierność - koniec wierności (oficjalny) - kalkulacja, ale wynikowo "transakcja" dobra, bez względu na to, czego dotyczy.

To jest rządek wpływów przeszłości na teraźniejszość, to czytam jako coś, co znosiłeś długo, ale postanowiłeś się z tym oficjalnie rozprawić, być może nawet bez względu na konsekwencje. Wynik tego był (lub będzie) jednak pozytywny i nie powinno to wpłynąć źle na dalsze wydarzenia.

Jak czyta się to jako "co było, co przeminęło" - no to po prostu byłeś wierny czemuś / komuś, podjąłeś decyzję o zerwaniu tej więzi i w końcowym efekcie opłaciło Ci się to.

 

2. o czym myślisz, co cię teraz zaprząta: o 5 kier - o 5 trefl - o As trefl

jesteś z czegoś niezadowolony - trefle wskazują, że powodem może być praca lub - ogólnie rzecz biorąc - warunki tzw. bytowania. Może myślisz o zmianie pracy (lub ogólnie sytuacji, która Ci doskwiera), ale jednocześnie boisz się taj zmiany. Tu problematyczny jest As, bo on w tej pozycji zawsze oznacza zakończenie, ale nie mówi czego - to wynika z kart z nim związanych. Jednak na pozycji "o czym myślisz" wskazuje, że rozmyślasz o jakiejś zmianie ale jednocześnie się jej boisz, bo nie wiesz np. czy nie pogorszysz swoich warunków (obojętnie czego to dotyczy).

Jeśli czytać to jako "co teraz jest" - jest niezadowolenie z czegoś co od Ciebie odpłynęło lub Cię ominęło, jest też jednak jakieś Twoje zwycięstwo, z którego jesteś zadowolony ale i są obawy, że to się skończy.

Biorąc pod uwagę p. 3 to myślę, że skończy się "zwycięstwo", niekoniecznie w złym znaczeniu, tylko np. nie będzie już ono miało znaczenia w kontekście dalszych wydarzeń.

 

3. co dla ciebie: o 3 kier - 2 trefl - o 9 karo

o. 3 kier to ogólnie karta nadużytego zaufania i jednocześnie przewrotna. W parze z 2 trefl i o.9 karo przypuszczam, że chodzi o kogoś, kto Cię wykiwa, może być, że nie dotrzyma obietnicy, jakiegoś zobowiązania czy umowy; 2 trefl wręcz mówi o trudnych, nerwowych dniach, niezrozumieniu, wzburzeniu się oraz o niedocenieniu starań czy wysiłków. A i o. 9 karo to "chudy czas" a także oszustwo lub zdrada, więc tym bardziej dokłada ognia. Jednym słowem poczujesz się rozczarowany, źle oceniony, oszukany i raczej nie licz na innych - centralna 2 trefl.

Jeśli jednak chodziłoby o zdrowie, no to tu nie ma zmiłuj i trzeba się nim zainteresować.

 

4. co dla twego domu: 7 pik - 8 kier - o As karo

może wyjść na jaw jakaś tajemnica, coś o czym nie wiesz, niekoniecznie to tajemnica rodzinna dotycząca członków rodziny, bo może dotyczyć to równie dobrze rzeczy materialnej lub uczuciowej, to wiadomość rzec można "niekorzystnej natury", będzie obawa czy niepokój z tym związane, ale centralna 8 kier wskazuje, że nie masz się czego bać, w sensie katastrofy - bo nieprzyjemnie to może trochę być.

 

5. o czym nie wiesz: o 6 trefl - 9 kier - o 10 pik

Co jest przed Tobą zakryte, czego musisz się strzec?

o.6 trefl to bardzo dobra zapowiedź, np. poprawy istniejącej sytuacji, chociaż wymaga jakichś ustępstw bądź zmiany dotychczasowego punktu widzenia, więc w kontekście tego punktu powiedziałabym, że strzec się musisz trwania w (oślim) uporze xd, nieelastyczności i tumiwisizmu, że tak powiem.

Centralnie 9 kier to szczęśliwa karta, lecz sama z siebie oznacza romans i to ognisty, może ktoś się w Tobie podkochuje? albo Ty w kimś ;P

Ale o.10 pik to ogólnie kara i więzienie, a także wprowadzenie w błąd, tak, że ten zestaw może oznaczać aby jednak uważać na to co i jak się robi, bo się poniesie tego konsekwencje.

W sumie tu interpretacja jest bardzo zależna od tego, co się objawi (co wyjdzie na wierzch) a sygnalizuje to kolor trefl, więc sprawa może dotyczyć zdrowia, pracy lub og. spraw bytowych, których nie możesz zaniedbać, a romansu to chyba w tym sensie, iż jeśli rzeczywiście coś się tu dzieje to z daleka, lecz jeśli się zadzieje w realu to nie będzie to dla Ciebie dobre, oj nie. Trudno orzec czy to będzie małżonka z wałkiem, czy syf-hif lub inna franca. Na pewno jednak coś wielce niemiłego.

6. czego się nie spodziewasz: o 8 pik - o 6 karo - 8 trefl

 

Co ci los podaruje, ale nie masz na to wpływu?

Natura tych wydarzeń nie jest miła i na to nie masz wpływu (nie zależą one od twoich działań).

Myślę, że udręczony możesz być sprawami związanymi z pracą i płacą oraz zdrowiem.

o.8 pik - to właśnie udręczenie, uwiązanie, o.6 karo kłótnie o kasę, a 8 trefl osłabienie, zmęczenie i chorowitość.

Myślę, że szykuje się trudny czas dla pracy i zdrowia, chociaż myślę, że to bardziej Ci na nerwy wpłynie niż realnie zaszkodzi.

 

7. co być musi: 8 karo - o 4 pik - Król pik

Co ci los podaruje, ale masz na to wpływ?

Podaruje Ci w końcu nagrodę za pracę, ALE: o ile rzeczywiście przyłożysz do tego należytą uwagę i nie będziesz odwlekać tego co masz do zrobienia, działaj wg zasady "co masz zrobić jutro, zrób dziś" - nie odwrotnie 

Ta nagroda nie będzie widoczna od razu, to nie czary mary hokus pokus i masz - trzeba będzie cierpliwie poczekać na efekty, ale one na pewną będą.

 

8 co ci serce zaspokoi: o Walet pik - o 7 kier - Walet karo

Serce: o 7.kier wskazuje na to, co Ci teraz potrzeba do osiągnięcia satysfakcji, dla poczucia szczęścia.

Tu odwrócenie siódemki oznacza że poczujesz się szczęśliwy po samodzielnym (bohaterskim :rycerzyk:  ) pokonaniu trudności, bez względu na to czego się podejmiesz i co postanowisz zrobić. Jesteś ambitny i nie lubisz korzystać z pomocy jak również nie lubisz być zależny i prowadzany na sznurku. To potwierdzają oba Walety.

Poza tym ta 7 oznacza dziecko. W kontekście tego punktu może oznaczać, że ucieszą Cię narodziny dziecka (np.bycie ojcem, dziadkiem) jak też narodziny czegoś nowego w Twoim życiu, zwrot ku nowym wartościom (zainteresowaniom, pasjom, hobby itp)

Pikowy walet mówi o twoich talentach, uzdolnieniach czy postawach - czyli o narzędziach, z których możesz skorzystać w procesie uszczęśliwiania siebie. Jest odwrócony, ale tu nie oznacza to negatywu - mówi o trzymaniu się obranego kursu i nie uleganiu zniechęceniu w razie jakiś potknięć po drodze. Ale przede wszystkim mówi o dokładności i kompetencji we wszystkim, czego się podejmiesz. Tu nie ma niczego po łebkach. To także korzystanie z intuicji i nie uleganie emocjom.

Karowy walet radzi co jeszcze, oprócz tego, możesz wykorzystać, co lub kto może ci pomóc w osiągnięciu celu określonego przez centralną kartę.

Ten mówi o konkretnym działaniu i zdecydowaniu, czyli potwierdza trzymanie się wyznaczonego kierunku, wykorzystuj śmiało swoje pomysły, wskazuje na rozsądek i logiczność - i to też potwierdza, że i podpowiedzi intuicji trzeba przyoblec w konkretny kształt i nie dać się ponosić emocjom. Wskazuje też na wartość uczenia się - więc warto w siebie zainwestować, czy to poprzez jakieś kursy czy jako samouk.

Poza tym jasno wskazuje, że trzeba być bezwzględnie uczciwym.

Bo Walet pik, choć jest inteligentny to w najlżejszym wydaniu złośliwiec, lawirant i krętacz, w najgorszym - szuja, zły człowiek. Karowy przeciwnie - to szczerość i uczciwość, w gorszym wydaniu: człowiek interesowny, egoistyczny materialista, złodziejaszek, (takie są bezpośrednie sygnifikacje tych figur).

Walet na tej pozycji oznacza też dobre wieści w temacie "szczęście" - coś lub ktoś przyjdzie Ci z pomocą z zewnątrz.

Myślę, że to ważne to pojawienie się dwóch figur.

Aura ogólna, albo inaczej mówiąc "poziom osiągniętego poczucia szczęścia" w czasie na który stawiana jest wróżba: poziom wysoki 

  • Lubię to! 1
  • Cool 1
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Hoho, odpowiedź godna mistrza :) 

co do p.1 to już mogę potwierdzić, że prawda. 

W dniu 9.12.2018 o 19:32, Ismer napisał:

1. co było: 4 kier - o. As pik - 2 karo

wierność - koniec wierności (oficjalny) - kalkulacja, ale wynikowo "transakcja" dobra, bez względu na to, czego dotyczy.

To jest rządek wpływów przeszłości na teraźniejszość, to czytam jako coś, co znosiłeś długo, ale postanowiłeś się z tym oficjalnie rozprawić, być może nawet bez względu na konsekwencje. Wynik tego był (lub będzie) jednak pozytywny i nie powinno to wpłynąć źle na dalsze wydarzenia.

Jak czyta się to jako "co było, co przeminęło" - no to po prostu byłeś wierny czemuś / komuś, podjąłeś decyzję o zerwaniu tej więzi i w końcowym efekcie opłaciło Ci się to.

Rozprawiłem się, postawiłem wszystko na jedną kartę, w doopie mając konsekwencje. Akurat taki czas miałem ;) I bardzo chciałbym, żeby wynik tego był pozytywny - cała sprawa jeszcze nie jest definitywnie zakończona, na tą chwilę to ten element, który mnie uwierał jest zamknięty. 

Resztę czas zweryfikuje, ale pytanie tu do Makreli - nie dogadaliśmy w końcu na ile karty postawiłaś?

W dniu 9.12.2018 o 19:32, Ismer napisał:

 

8 co ci serce zaspokoi: o Walet pik - o 7 kier - Walet karo

Serce: o 7.kier wskazuje na to, co Ci teraz potrzeba do osiągnięcia satysfakcji, dla poczucia szczęścia.

Tu odwrócenie siódemki oznacza że poczujesz się szczęśliwy po samodzielnym (bohaterskim :rycerzyk:  ) pokonaniu trudności, bez względu na to czego się podejmiesz i co postanowisz zrobić. Jesteś ambitny i nie lubisz korzystać z pomocy jak również nie lubisz być zależny i prowadzany na sznurku. To potwierdzają oba Walety.

Poza tym ta 7 oznacza dziecko. W kontekście tego punktu może oznaczać, że ucieszą Cię narodziny dziecka (np.bycie ojcem, dziadkiem) jak też narodziny czegoś nowego w Twoim życiu, zwrot ku nowym wartościom (zainteresowaniom, pasjom, hobby itp)

No toś mi dołożyła :D wiesz, że lubię kopać do samego dna, zobaczymy czy faktycznie to przyniesie mi satysfakcję większą niż zazwyczaj. Dziecko to nie, nie mam nic przeciwko dzieciom, ale ojcem jestem, wychowałem co swoje a do dziadka mi nieskoro ;) To już prędzej zwrot ku nowemu, ta dziedzina jest niezgłębiona. Może trafię na coś, co mnie znów dobrze zakręci :kaganek:

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
W dniu 10.12.2018 o 21:12, Ejbert napisał:

pytanie tu do Makreli - nie dogadaliśmy w końcu na ile karty postawiłaś?

Domyślnie - na rok ;p nie zgadaliśmy się, fakt, więc ja z automatu tą wróżbę traktuję jako roczną - tak mam zakodowane jak nie jest z góry uzgodnione :) 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Moderators

Słuchajcie, to nienormalne, wszystko się zgadza! :D 

Ten punkt poniżej jest jeszcze w trakcie

W dniu 9.12.2018 o 19:32, Ismer napisał:

7. co być musi: 8 karo - o 4 pik - Król pik

Co ci los podaruje, ale masz na to wpływ?

Podaruje Ci w końcu nagrodę za pracę, ALE: o ile rzeczywiście przyłożysz do tego należytą uwagę i nie będziesz odwlekać tego co masz do zrobienia, działaj wg zasady "co masz zrobić jutro, zrób dziś" - nie odwrotnie 

Ta nagroda nie będzie widoczna od razu, to nie czary mary hokus pokus i masz - trzeba będzie cierpliwie poczekać na efekty, ale one na pewną będą.

ale inne mogę już potwierdzić, tak się właśnie moje sprawy układały. Ostateczną weryfę zamieszczę po upływie czasu wróżby (styczeń 2020), ale że zbliżają się kolejne andrzejki to już potwierdzam prawdziwość wieszczby :yes:

 

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...