Skocz do zawartości

Wróżba Inez dla Ismer - ćwiczenie ZWERYFIKOWANY


Ismer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Rok temu Inez postawiła mi karty na 2018 r. na mój autorski układ astrologiczny. Postanowiłam w ramach ćwiczeń wrzucić go tutaj, bo rok już się kończy i mogę to całkowicie zweryfikować. Tak więc jeśli ktoś chce spróbować swych sił to proszę sobie na mnie poużywać :biggrin:

 

Mój układ jest ściśle wzorowany na astrologii, ale nie jest monolitem - pytania na poszczególne domy można wybierać jakie się chce, warunek jest jeden: muszą obejmować tematykę danego domu. Można też postawić karty tylko na jedną dziedzinę, ale ja wolałam sobie podzielić na 3.

Na ilość wyciąganych kart nie miałam wpływu - tu całkowicie działała Inez :)

 

1) Ja.

a) Co cię czeka/ to co nadejdzie (najważniejsze wydarzenie roku)

As denarów 6 buław

b) Twoja aura, czyli jak cię będą postrzegać / odbierać inni, w sensie twojej siły przebicia.

Śmierć Królowa Mieczy

c) Aura roku, czyli pod egidą ;)  wskazuje dominantę - "ducha roku" (materialny, uczuciowy/ emocjonalny, intelektualny czy duchowy)

Paź denarów Głupiec

 

2) Pieniądze; zysk i strata, dobra lub zła passa finansowa.

a) Ogólny stan finansów, czyli moja szkatuła - przychody / rozchody, hossa czy bessa, góra czy dno w szkatule xd

Kapłanka

b) Pomysły, talenty, przedsięwzięcia (własne) dzięki którym można coś uzyskać lub pomnożyć stan posiadania (ew. go stracić xd).

Cesarzowa

c) Inne zyski / straty (tzn. nie są to konkretne pieniądze uzyskane z pracy "na etacie" a np. spadek, darowizna, gry hazardowe, akcje, renta, odszkodowanie, gry, alimenty, zasiłki, dofinansowania rządowe lub prywatne, sponsoring itd. Są tu także dobra niematerialne.

10 buław

 

3) Podróże i komunikacja.

a) Podróże nieduże: głównie chodzi tu o "ruch podróżniczy" i jego bezpieczeństwo; czy kroją się jakieś wyjazdy w plener (rekreacja weekendowa, wyjazdy na urlop, wycieczki a ogólnie: częste zmiany miejsca pobytu czy też siedzenie na d... w chałupie.)

Rycerz Mieczy

b) Porozumiewanie się, komunikacja: ruch towarzyski - kontakty nawiązywane, poznawanie nowych ludzi - "ilość kontaktów".

7 denarów

c) Środowisko, otoczenie codzienne: ogólnie "bliźni" ich zamiary, nastawienie lub wpływ na ciebie.

5 denarów

 

4) Dom, co dla domu.

a) Twój dom - atmosfera w twoim domu, relacje z najbliższymi ci ludźmi.

Król Mieczy

b) Wydarzenia domowe emocjonalne (natury emocjonalnej) : zawarte jest tu twoje życie uczuciowe i emocjonalne, ale są to te sprawy które są ściśle związane z twoim domem i życiem rodzinnym

Rydwan As mieczy 4 buław

c) Wydarzenia bytowe - natury materialnej (zmiana domu - przeprowadzka, kupno, remont itp.)

5 kielichów

 

5) Przyjemności i dzieci.

a) Twórczość, kreatywność - jest albo jej nie ma ;). dla młodszych: dzieci (ciąża, macierzyństwo, ojcostwo)

7 mieczy

b)  Miłość, romans, zauroczenie, seks.

7 buław

c) Luz: zabawa, imprezy, radość z życia, zadowolenie, to co cieszy, "bal", gry, sport .

9 denarów

 

6) Zdrowie i powinności. Obowiązki i codzienność.

a) Stan zdrowia, dolegliwości, choroby, operacje i wszelkie leczenie: ambulatoryjne (doraźne) lub w szpitalu.

Król denarów 5mieczy

b) Warunki życia, życie codzienne, wraz z jego obowiązkami (rutyna, kierat, trudne, ciężkie albo przeciwnie)

Wieża Mag

c) przeciwności losu, nieprzyjemne rzeczy które otrzymujemy "od świata", ogólne problemy życiowe

Paź mieczy Paź kielichów Słońce

 

7) Inni ludzie, spółki, sojusze bądź wojny z innymi ludźmi, "co otrzymasz od ludzi", od twojego partnera, wspólnika, przyjaciela lub przeciwnika.

moja wybrana opcja: 3 karty na związek

9 buław 10 mieczy Diabeł

 

8) Śmierć i śmieci.

a) Śmierć - zmiana: sprawy, które się skończą (lub powinny się skończyć); ktoś / coś co musi (a przynajmniej powinno) odejść z twojego życia. Przeobrażenia życiowe. Są tu śmieci, odpadki, nieczystości - te wszelkie rzeczy, które muszą być wydalone - fizycznie, psychicznie czy z umysłu.

10 denarów

b) długi: obciążenia, zobowiązania albo coś co trzeba wypełnić, dokończyć. Nie zawsze jednak jest taka potrzeba.

Królowa Denarów

c) zagrożenia, "śmiertelne niebezpieczeństwa", ogólnie: coś/ ktoś czego/ kogo trzeba się koniecznie wystrzegać.

2 mieczy

 

9) Świadomość, światopogląd, "religia", wiara i prawo.

a) Poszerzenie horyzontów, rozwój niematerialny, poznawczy lub przeciwnie: brak takiego rozwoju, brak zainteresowania sprawami ducha.

4 mieczy

b) Emigracja lub podróże szczególne, dalekie wyprawy

Umiarkowanie Królowa Kielichów (tu mi automatycznie wysunęły się dwie karty)

c) Żarliwość czyli zaangażowanie "w środowisko" (tu jest więcej opcji, ale mnie akurat chodzi o to, czy wypełnię to, co sobie założyłam)

6 denarów

 

10) Kariera.

a) Wszystko to co dotyczy spraw zawodowych, twojej pracy: uznanie, awans, nagroda, lub przeciwnie, także zwolnienie. Dla bezrobotnych: czy jest możliwość zatrudnienia.

As kielichów Księżyc

b) Twój tron, czyli miejsce, które zajmujesz, wizerunek publiczny, status, uznanie społeczne (środowiskowe), honory, zaszczyty lub ich brak.

Kapłan

c) Twój talent czyli powołanie: zawód, zajęcie lub pasja w których się spełnisz (tu chodzi o zadowolenie z wykonywanego zajęcia, ale nie musi być ono związane z pracą, którą aktualnie wykonujesz).

Można też zapytać o inne możliwości zawodowe: dokształcanie zawodowe, drugi zawód, dodatkową pracę, przebranżowienie. Może to być związane z powołaniem, ale nie musi. No ale ja wolę zapytać o powołanie :D

Koło Fortuny 4 denarów

 

11) Przyjaciele - Szczęście.

a) Przyjaciel los - czy los ci sprzyja. To co ci sprzyja: coś lub ktoś; fart, szczęście - Genius Bonus.

Dobroczyńcy, doradcy, pomocnicy, sojusznicy, szczególny sukces, szczególna radość, manna z nieba, dar. Mogą być tu też niespodzianki, dobre zdarzenia których się nie spodziewasz.

7 kielichów

b) Realizacja planów, pragnień, nadziei, marzeń lub jej brak (czy jest możliwe ich spełnienie)

- tu mam jedno takie do spełnienia w 2018 r....

3 mieczy

c) Druh - kto (lub co) jest twoim druhem - prawdziwym przyjacielem - czy możesz na nim polegać.

Mnie głównie chodzi o jedna osobę i chcę wiedzieć, co o mnie myśli, tzn. czy mi sprzyja, czy też jestem jej obojętna.

9 kielichów Król kielichów

 

12) Wrogowie, niełaska

Przykre sprawy, ciosy losu, nieprzyjaciele i wszelkie złe rzeczy, które mogą się przydarzyć.

a) sprawy zakryte przed tobą, ukryci wrogowie (czyli ci, którzy działają za plecami, kopią dołki, donosiciele, złośliwe, szkodzące plotki, pomówienia, także czary, klątwy,); spisek, podstęp, zdrada, nienawiść.

6 mieczy Świat

b) "losu wściekłego pociski i strzały": troski, nieszczęście katastrofa, wielki ból. Cierpienia (psychiczne lub fizyczne), samotność wewnętrzna, wygnanie, osłabienie energetyczne (sił życiowych).

Moc

c) samozniszczenie, tu szkodzisz sama sobie: to głupie rzeczy, które sama sobie robisz, w które się wikłasz.

8 mieczy

  • Lubię to! 2
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

omg, professional układ, ale ja się spróbuję z tym zmierzyć, a co! tylko po kawałku.

 

To teraz domek 1:

 

Cytat
1) Ja.

a) Co cię czeka/ to co nadejdzie (najważniejsze wydarzenie roku)

As denarów 6 buław

Osiągnięcie jakiegoś sukcesu, natury w jakiś sposób materialnej, albo chociaż satysfakcja z uzyskanych w tym roku wyników. Ale może też to oznaczać koniec jakiegoś trudnego życiowego etapu, As zaczął bo to zwyczajowo początek a 6 buław skończyła zwycięsko zmagania.

 

b) Twoja aura, czyli jak cię będą postrzegać / odbierać inni, w sensie twojej siły przebicia.

Śmierć Królowa Mieczy

Śmierć i Królowa mieczy - no silna kobieta, nie do złamania, stawia na swoim, bezkompromisowo...

 

c) Aura roku, czyli pod egidą ;) wskazuje dominantę - "ducha roku" (materialny, uczuciowy/ emocjonalny, intelektualny czy duchowy)

Paź denarów Głupiec

aura: materialna ale beztrosko, w pozytywnym znaczeniu, może cieszenie się teraźniejszością. Denary wskazują na zainteresowania czy zabiegi natury materialnej, przy Głupcu bym powiedział, że przyjmowanie wszystkiego takim jakie jest, bez żalu, jak coś się nie uda akurat. Może też być też chęć zmiany, obranie nowego kursu, zmiana wiatru czy coś w tym sensie, bo obie karty temu sprzyjają.

  • Lubię to! 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
W dniu 24.11.2018 o 20:55, Ismer napisał:

2) Pieniądze; zysk i strata, dobra lub zła passa finansowa.

a) Ogólny stan finansów, czyli moja szkatuła - przychody / rozchody, hossa czy bessa, góra czy dno w szkatule xd

Kapłanka

Co ma przyjść to przyjdzie ale krzywdy nie będzie. Raczej umiarkowanie, łagodnie co w tym odniesieniu oznacza co najmniej stabilność szkatuły. Nie widzę tu szaleństw, strat, nadmiernych wydatków, wszystko mieści się w granicach bezpieczeństwa finansowego.

b) Pomysły, talenty, przedsięwzięcia (własne) dzięki którym można coś uzyskać lub pomnożyć stan posiadania (ew. go stracić xd).

Cesarzowa

Cesarzowa jako pomysły? - kojarzy mi się z samodzielnym działaniem, pokierowaniem czymś, trudno mi jednak odnieść się do konkretów bo to może być każde działanie, np. tak własna działalność gospodarcza jak i staranie się o awans na wyższe stanowisko w tej pracy co się wykonuje. To zależy od dostępnego Ci pola działania  i predyspozycji, jakie masz. W sumie to jest autorytet, płodność i twórczość - więc także można prowadzić innych, a Ty masz dużą wiedzę i możesz jakieś kursy zorganizować czy coś pisać np. artykuły, książki.

c) Inne zyski / straty (tzn. nie są to konkretne pieniądze uzyskane z pracy "na etacie" a np. spadek, darowizna, gry hazardowe, akcje, renta, odszkodowanie, gry, alimenty, zasiłki, dofinansowania rządowe lub prywatne, sponsoring itd. Są tu także dobra niematerialne.

10 buław

Tu bym nie liczył na tego typu dochód, 10 kijów może dać, ale dzięki pracy i to nielekkiej bez względu jakiego rodzaju. 

 

 

W dniu 24.11.2018 o 20:55, Ismer napisał:

3) Podróże i komunikacja.

a) Podróże nieduże: głównie chodzi tu o "ruch podróżniczy" i jego bezpieczeństwo; czy kroją się jakieś wyjazdy w plener (rekreacja weekendowa, wyjazdy na urlop, wycieczki a ogólnie: częste zmiany miejsca pobytu czy też siedzenie na d... w chałupie.)

Rycerz Mieczy

:mysli: w sumie to ż. powietrza, więc ruch, tyle że pomysłów a nie realu - optuję więc za dużą ilością  pomysłów czy koncepcji dotyczących tych podróży, ale co do realizacji to niebogato chyba.

b) Porozumiewanie się, komunikacja: ruch towarzyski - kontakty nawiązywane, poznawanie nowych ludzi - "ilość kontaktów".

7 denarów

powiedziałbym że też nie za specjalnie dużo poznasz nowych ludzi i ogólnie mniej towarzysko-kontaktowy rok 

c) Środowisko, otoczenie codzienne: ogólnie "bliźni" ich zamiary, nastawienie lub wpływ na ciebie.

5 denarów

5 monet nie sprzyja obfitości, przy tego typu pytaniu to wydaje mi się, że "bliźni" nie są entuzjastycznie nastawieni do Ciebie, to jest bardzo ogóle, bo można to tłumaczyć, że "skromnie" są nastawieni i nie otrzymasz od nich zbyt wiele - czegokolwiek by to nie dotyczyło. Jako zamiary i wpływy- ani to zieje ani grzębi, nie negatyw i nie pozytyw, wnoszę po prostu, że źle ci to otoczenie nie życzy, ale i mało go obchodzisz.

 

  • Lubię to! 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

domek 4

W dniu 24.11.2018 o 20:55, Ismer napisał:

4) Dom, co dla domu.

a) Twój dom - atmosfera w twoim domu, relacje z najbliższymi ci ludźmi.

Król Mieczy

Czytam to jako osobę racjonalną,  zarządzającą, o silnej osobowości ale chłodną - i jeśli chodzi o atmosferę to jest to nawet pozytyw, bo nie ma tu kierowania się emocjami, ale relacje to już bym powiedział, że zdystansowanie co oznacza że chłodniejsze w odbiorze twojej osoby.

b) Wydarzenia domowe emocjonalne (natury emocjonalnej) : zawarte jest tu twoje życie uczuciowe i emocjonalne, ale są to te sprawy które są ściśle związane z twoim domem i życiem rodzinnym

Rydwan As mieczy 4 buław

Jakieś intensywne emocje (bądź uczucia), rozmowy (i bardzo dobrze) jakaś radość, trudno mi powiązać to z czyimś  prywatnym życiem, ale nie wygląda to źle złożone do kupy, bo jak nieporozumienia jakieś są to jest i ich pozytywne rozwiązanie. 

c) Wydarzenia bytowe - natury materialnej (zmiana domu - przeprowadzka, kupno, remont itp.)

5 kielichów

No niby "burzowa" karta, równie dobrze może oznaczać nadwrażliwość a więc obawy o stabilność materialną rodziny jak i taki fakt czy potrzebę usunięcia usterek (remontu właśnie) i/ lub wydatek związany z inwestycją w dom. 5 to ogólnie mówiąc - strata, rozczarowanie, dlatego myślę że możesz mieć obawy o stabilność jak też wydatki na dom. Ale i ta  "strata" może dotyczyć domu - od przeprowadzki, przez ból doopy dzięki konieczności poniesienia wydatków na jakieś remonty, naprawy, po zajęcie komornicze z powodu np. niespłaconego kredytu. Tu głupi jestem, wydarzeń nie przewiduję, bo nie znając sytuacji nie da się tego sprecyzować; w każdym razie nie jest to jednak nic miłego w tym temacie.

i domek 5

W dniu 24.11.2018 o 20:55, Ismer napisał:

5) Przyjemności i dzieci.

a) Twórczość, kreatywność - jest albo jej nie ma ;)  dla młodszych: dzieci (ciąża, macierzyństwo, ojcostwo)

7 mieczy

7 mieczy to ogólnie nieszczerość, kłamstwo oraz działanie teoretyczne, czyli nie czyn a koncepcje. I to jest dobre w działalności intelektualnej, w innej nie. Możesz osiągnąć więc coś w pracy twórczej na gruncie umysłowym, jest to przekazywanie komuś czegoś. Może to się wiązać z p. 2)b
Nieszczerość tu nie ma zastosowania, chyba że popełnisz plagiat albo będziesz pisać nieprawdę
:lol:

b)  Miłość, romans, zauroczenie, seks.

7 buław

Ale karta ;) żeby się narazić to powiem tyle, że możesz zechcieć ćwiczyć sztukę uwodzenia :D

c) Luz: zabawa, imprezy, radość z życia, zadowolenie, to co cieszy, "bal", gry, sport .

9 denarów

Tutaj o.k - i chociaż wszystko zależy od właściwości osobowości to nawet u ponuraków i depresyjnych widać dużo przejaśnień na ich chmurnym niebie. A normalnie: jest możliwość uczestniczenia w rozrywkach (lubianego przez siebie rodzaju) jak i też radości z czegoś - ja rozumiem to jako samo odczucie radości.

 

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
W dniu 24.11.2018 o 20:55, Ismer napisał:

6) Zdrowie i powinności. Obowiązki i codzienność.

a) Stan zdrowia, dolegliwości, choroby, operacje i wszelkie leczenie: ambulatoryjne (doraźne) lub w szpitalu.

Król denarów 5 mieczy

Król monet i 5 mieczy - to połączenie kojarzę z lekceważeniem stanu zdrowia. Nie określę czy coś się dzieje złego w tym temacie  ale myślę że jak się coś zadzieje, jakieś coś niepokojącego się pojawi  to trzeba to wyjaśnić, czyli przebadaj się, nawet na wszelki wypadek. Co tu robi ten Król? to "facet od finansów", ale może oznaczać tu człowieka fachowego, mądrego, a takim jest lekarz. A drugie znaczenie to może być takie, że jakby coś się zadziało w zdrowiu, to ta osoba, którą wybierzesz jako leczącego albo diagnostę - pomoże ci.

b) Warunki życia, życie codzienne, wraz z jego obowiązkami (rutyna, kierat, trudne, ciężkie albo przeciwnie)

Wieża Mag

Wieża i Mag - tu skojarzenie mam jedno: raz na wozie raz pod wozem, coś się załamie - coś się poprawi, powiedziałbym nawet, że jakaś zmiana (może być że nieoczekiwana) na dobre Ci wyjdzie. Tylko to zależy od ciebie samej, od tego co zrobisz (albo jak spojrzysz) na sytuację "po burzy". W odbiorze obowiązków, życia codziennego: raz marudzisz że ci niewygodnie i źle a innym razem widzisz dobre stronę swego życia. 

c) przeciwności losu, nieprzyjemne rzeczy które otrzymujemy "od świata", ogólne problemy życiowe

Paź mieczy Paź kielichów Słońce

z nieprzyjemności to emocje powodowane czyjąś, powiedzmy, niemądrą postawą Cie wnerwiają, ale problemów większych nie widać, a te co są albo jak się pojawią - są prędzej czy później "ogrzane" przez Słońce; myślę, że takich typowo trapiących, zżerających problemów nie będzie.

 

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
W dniu 24.11.2018 o 20:55, Ismer napisał:

7) Inni ludzie, spółki, sojusze bądź wojny z innymi ludźmi, "co otrzymasz od ludzi", od twojego partnera, wspólnika, przyjaciela lub przeciwnika.

moja wybrana opcja: 3 karty na związek

9 buław 10 mieczy Diabeł

w sumie związek wydaje się mocny, ty jesteś pewna swojej pozycji w nim ale też widać czyjąś w nim od kogoś zależność, albo wzajemną zależność - tu 10 w parze z Diabłem o tym świadczy, jakiego rodzaju - Diabeł - fizyczność, seks - to może być spajające między wami, mocne. Ale poza tym jednak 10 to oddalenie, więc na jakimś poziomie (może intelektualnym) nie jesteście zgrani.

dom 8

W dniu 24.11.2018 o 20:55, Ismer napisał:

8) Śmierć i śmieci.

a) Śmierć - zmiana: sprawy, które się skończą (lub powinny się skończyć); ktoś / coś co musi (a przynajmniej powinno) odejść z twojego życia. Przeobrażenia życiowe. Są tu śmieci, odpadki, nieczystości - te wszelkie rzeczy, które muszą być wydalone - fizycznie, psychicznie czy z umysłu.

10 denarów

ulala! pozbyć się "dobrobytu"? powiedziałbym, że przy takim pytaniu oznacza to raczej zmianę światopoglądu w temacie "bogactwo", zastanowienie się co jest twoim właściwym bogactwem. Może także sugerować pozbycie się posiadanych środków w sensie dosłownym - zasilenie kogoś innego, czegoś innego; to jest dom spadków a więc takiego zasobu, którego ty nie wykorzystasz - który przechodzi w inne ręce. A 10 monet także i takie ma znaczenie.

b) długi: obciążenia, zobowiązania albo coś co trzeba wypełnić, dokończyć. Nie zawsze jednak jest taka potrzeba.

Królowa Denarów

jeśli masz jakieś zobowiązania wobec osoby, którą reprezentuje Królowa monet (wiadomo: wizualnie albo charakterologicznie tą osobę karta określa - no to wypada się z nich wywiązać. Jeśli nie masz zobowiązań to przypuszczam, że chodzi o ciebie samą, czytam to jako wskazówkę byś coś wypełniła, dokończyła. Bo królowa w negacji jest leniwa  ;) 

c) zagrożenia, "śmiertelne niebezpieczeństwa", ogólnie: coś/ ktoś czego/ kogo trzeba się koniecznie wystrzegać.

2 mieczy

jeśli na tej pozycji ma 2 oznaczać negację, to ze swojej strony wystrzegaj się nieprzemyślanych wypowiedzi, nie zwierzaj się innym, bo to wykorzystają przeciwko Tobie, unikaj też  odwlekania spraw, które powinny być załatwione od ręki.  Od innych - unikaj osób, których ulubionym zajęciem są plotki, osądzanie innych i donosy, konfliktowych (zadymiarzy, lubiących wszczynać kłótnie) i takich, o których wiadomo, że są nastawione wyłącznie na siebie i nic dobrowolnie nie dają od siebie.

 

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

dom 9

W dniu 24.11.2018 o 20:55, Ismer napisał:

9) Świadomość, światopogląd, "religia", wiara i prawo.

a) Poszerzenie horyzontów, rozwój niematerialny, poznawczy lub przeciwnie: brak takiego rozwoju, brak zainteresowania sprawami ducha.

4 mieczy

Widać wyciszenie, zastanowienie, rozwój w tym roku: poznawczy - intelektualny (logiczny, rozumowy). Raczej w tempie umiarkowanym, w stanie luzu czy relaksu, ale to akurat jest tu zaletą, bo masz czas na przemyślenia a nie rzucasz się na wiedzę jak szczerbaty na suchary, co w rezultacie daje powierzchowność i luki. 4 są może i wolniejsze, ale zawsze są głębią.

b) Emigracja lub podróże szczególne, dalekie wyprawy

Umiarkowanie Królowa Kielichów (tu mi automatycznie wysunęły się dwie karty)

Podróży dalekich nie widać przy Umiarkowaniu, tu więcej jest chęci niż ich realizacji. Emocjonalne podchodzenie do tematu (te chęci są i to nawet duże). Tu też zależy co się pod tymi dalekimi podróżami rozumie (nie chodzi chyba o wyjazd za granicę "za miedzę"?) - jeśli idzie o emigrację w ogóle, na stałe i o dalekie wyprawy - to nie przewiduję ani emigracji ani dalekich wypraw zagranicznych. 

c) Żarliwość czyli zaangażowanie "w środowisko" (tu jest więcej opcji, ale mnie akurat chodzi o to, czy wypełnię to, co sobie założyłam)

6 denarów

Tu jestem pewien, że tak. To jest karta szczodrości, hojności, czyli czegoś przy tym określeniu: "żarliwość, zaangażowanie" - jest dużo, hojnie, są siły do wypełnienia zadania.

dom 10

W dniu 24.11.2018 o 20:55, Ismer napisał:

10) Kariera.

a) Wszystko to co dotyczy spraw zawodowych, twojej pracy: uznanie, awans, nagroda, lub przeciwnie, także zwolnienie. Dla bezrobotnych: czy jest możliwość zatrudnienia.

As kielichów Księżyc

Wiele będzie emocji związanych z Twoją pracą. W sumie As kielichów jest dobrą inspirującą, rozwojową i płodną kartą, szczególnie w dziedzinie twórczej. Ale jest kartą zapowiadającą i wiele zależy co jest w parze z nią. Księżyc wspiera tutaj Asa, więc tu te dwie karty mogą dać satysfakcję osobistą, ale czy twoje osiągnięcia zostaną  dostrzeżone i docenione materialnie (awans, nagroda, dyplom itd.) - to mało realne, raczej nie doczekasz się tej formy uznania.

b) Twój tron, czyli miejsce, które zajmujesz, wizerunek publiczny, status, uznanie społeczne (środowiskowe), honory, zaszczyty lub ich brak.

Kapłan

Wizerunek publiczny, no... Papież  :D  
Nie mogę powstrzymać się od zacytowania definicji ;)
"Osoba z autorytetem moralnym, duchowym;  nauczyciel, wykładowca; osoba, która kieruje się zasadami moralnymi, tradycją, wiarą"
Czyli postrzegana jesteś jako osoba mająca autorytet, budząca szacunek dzięki swej wiedzy, postępowaniu, czy postawie życiowej itp. 

 

c) Twój talent czyli powołanie: zawód, zajęcie lub pasja w których się spełnisz (tu chodzi o zadowolenie z wykonywanego zajęcia, ale nie musi być ono związane z pracą, którą aktualnie wykonujesz).

Można też zapytać o inne możliwości zawodowe: dokształcanie zawodowe, drugi zawód, dodatkową pracę, przebranżowienie. Może to być związane z powołaniem, ale nie musi. No ale ja wolę zapytać o powołanie :D

Koło Fortuny 4 denarów

Powołanie: jakiekolwiek by nie było to nawet chyba to nie powołanie - to twój w pewnym sensie los: zmienianie, przeobrażanie. Samo Koło nie mówi czego to dotyczy, to jest zależne od tego czym się zajmujesz bądź chcesz się zajmować, w co się angażujesz. Ja bym powiedział, że twoim powołaniem jest bycie... katalizatorem zmian. Wyrywanie  (siebie czy innych) z dogmatów, otwieranie ludziom oczu na inne prawdy, niż te, które znali do tej pory. Dzielenie się swoimi skarbami. W tym roku to ważne. 

 

  • Lubię to! 3
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

dom 11

W dniu 24.11.2018 o 20:55, Ismer napisał:

11) Przyjaciele - Szczęście.

a) Przyjaciel los - czy los ci sprzyja. To co ci sprzyja: coś lub ktoś; fart, szczęście - Genius Bonus.

Dobroczyńcy, doradcy, pomocnicy, sojusznicy, szczególny sukces, szczególna radość, manna z nieba, dar. Mogą być tu też niespodzianki, dobre zdarzenia których się nie spodziewasz.

7 kielichów

Trudno orzec co wybrać w kontekście tego pytania  :mysli:  chyba to, że przyjaciele iluzoryczni, nie źli i nie fałszywi, to za mocne, ale tacy ludzie na luzie - do pogadania, a jak co do czego, jak potrzeba pomocy to się rozmywają. To z twojej strony są wyobrażenia o ich, powiedzmy "idealności", ale rzeczywistość jest inna. Nie zaszkodzą ale i nie pomogą za wiele, w sensie, że takie codzienne "sprzyjanie", pomoce to tak, chętnie ale wysiłek lub ofiara dla ciebie jeśli jesteś w potrzebie - raczej nie.

b) Realizacja planów, pragnień, nadziei, marzeń lub jej brak (czy jest możliwe ich spełnienie)

- tu mam jedno takie do spełnienia w 2018 r....

3 mieczy

Rozczarowanie, brak możliwości spełnienia to jest to, o czym mówi 3 mieczy. A więc nie jest możliwe spełnienie tego marzenia w 2018.

c) Druh - kto (lub co) jest twoim druhem - prawdziwym przyjacielem - czy możesz na nim polegać.

Mnie głównie chodzi o jedna osobę i chcę wiedzieć, co o mnie myśli, tzn. czy mi sprzyja, czy też jestem jej obojętna.

9 kielichów Król kielichów

I tu też bez wątpliwości: ta osoba Ci sprzyja, nie jesteś jej obojętna, rzekłbym: trzyma nad tobą opiekuńczą rękę, jest :ok:

dom 12

W dniu 24.11.2018 o 20:55, Ismer napisał:

12) Wrogowie, niełaska

Przykre sprawy, ciosy losu, nieprzyjaciele i wszelkie złe rzeczy, które mogą się przydarzyć.

a) sprawy zakryte przed tobą, ukryci wrogowie (czyli ci, którzy działają za plecami, kopią dołki, donosiciele, złośliwe, szkodzące plotki, pomówienia, także czary, klątwy,); spisek, podstęp, zdrada, nienawiść.

6 mieczy Świat

cholendercia, czytane w negacji to jakieś porzucenie, pozostawienie, symbolicznie zmiana "świata" - może wydarzyć się coś takiego, co przewróci twój świat do góry nogami. Albo przeciwnie: jeśli dążysz do czegoś, czy to w życiu prywatnym czy zawodowym - obojętnie - to zostanie to zablokowane wskutek tzw. "spisku", działania nieżyczliwej osoby.

Czy to można czytać też tak, że sprawy określane przez ten dom mogą wystąpić lub mogą nie wystąpić? Np. jak masz bardzo dobre karty to czytasz je tylko jako negatywna ich strona czy wg. nich osądzasz, że te przykre sprawy nie wystąpią? To moje pytanie dot. też p.6.c, tam odpowiedziałem z rozpędu, tu się zastanowiłem :) 

 

b) "losu wściekłego pociski i strzały": troski, nieszczęście katastrofa, wielki ból. Cierpienia (psychiczne lub fizyczne), samotność wewnętrzna, wygnanie, osłabienie energetyczne (sił życiowych).

Moc

I też trudny wybór: Moc jest kartą siły, więc w negacji - bezsiły, osłabienia, spadku kondycji prosto mówiąc. Na tej pozycji nie jest korzystna, nie dość że wielki arkan - więc sprawa istotna, to jeszcze sama w sobie to moc - czyli tak dużo siły w pozytywie jak i dużo bólu (jakiegokolwiek rodzaju) w negatywie.
Szkoda, że nie dostałaś drugiej karty, która pomogłaby określić rodzaj i rozmiar "katastrofy" albo pomogłaby ją wykluczyć.
Ale też jeśli weźmiemy samo znaczenie karty to bym powiedział, że "losu wściekłego pociski i strzały" cię nie dosięgną, a jeśli już to je zwalczysz - bo masz Moc do pomocy :) 

 

c) samozniszczenie, tu szkodzisz sama sobie: to głupie rzeczy, które sama sobie robisz, w które się wikłasz.

8 mieczy

Sekuku robisz: chaosem, niepoukładaniem spraw we właściwej kolejności, łapaniem się za zbyt wiele rzeczy naraz i w rezultacie niczego nie można porządnie zrobić czy dokończyć. Także mieszanie się w cudze problemy i kłopoty nie jest wskazane, dla własnego dobra, bo np. Ty możesz mieć dobre intencje a one zostaną wzięte za złą monetę. Lepiej spasuj.  Ale nie odcinaj się w ogóle od kontaktów z ludźmi - izolacja też nie jest dobra, to trzeba umieć wyważyć na ile wyjść ku innym a na ile nie pozwolić się im zajechać.

 

  • Lubię to! 3
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Wróżba Inez dla Ismer - ćwiczenie
  • Administrator

Czas na konfrontację z tym co się wydarzyło.  I tak:

 

1) Ja.

a) Co cię czeka/ to co nadejdzie (najważniejsze wydarzenie roku)

As denarów 6 buław

Najważniejsze wydarzenie... w sumie nic wielkiego się nie zadziało. Osiągnęłam pewien sukces, który mnie bardzo ucieszył, chociaż nie był tym, którego oczekiwałam. Ten był niespodzianką.

b) Twoja aura, czyli jak cię będą postrzegać / odbierać inni, w sensie twojej siły przebicia.

Śmierć Królowa Mieczy

Właściwie tego nie wiem, mogę tylko przypuszczać, że byłam postrzegana jako babsztyl krnąbrny, kłótliwy, bezwzględny i stawiający na swoim. Nic nowego zresztą, ale w tym roku zaznaczyło to się mocno, zwłaszcza w pracy.

c) Aura roku, czyli pod egidą ;)  wskazuje dominantę - "ducha roku" (materialny, uczuciowy/ emocjonalny, intelektualny czy duchowy)

Paź denarów Głupiec

Dominanta: w sumie fakt, chyba najbardziej widoczna była aura materialna, absorbowały mnie sprawy z tym związane bardziej niż w innych latach, aczkolwiek wiązało się to ze sprawami zawodowymi. A poza tym w sumie beztrosko, to znaczy bez większych smutków czy kłopotów.

 

2) Pieniądze; zysk i strata, dobra lub zła passa finansowa.

a) Ogólny stan finansów, czyli moja szkatuła - przychody / rozchody, hossa czy bessa, góra czy dno w szkatule xd

Kapłanka

Dochody były na poziomie normalnym, zrównoważone, bez szaleństw w żadną stronę.

b) Pomysły, talenty, przedsięwzięcia (własne) dzięki którym można coś uzyskać lub pomnożyć stan posiadania (ew. go stracić xd).

Cesarzowa

Pokazała sam chyba potencjał... pomysły mam, ale co z tego, jak jestem leń.

c) Inne zyski / straty (tzn. nie są to konkretne pieniądze uzyskane z pracy "na etacie" a np. spadek, darowizna, gry hazardowe, akcje, renta, odszkodowanie, gry, alimenty, zasiłki, dofinansowania rządowe lub prywatne, sponsoring itd. Są tu także dobra niematerialne.

10 buław

Tu nic, wszystkie inne zysk-źródełka pozostały poza moim zasięgiem xd

 

3) Podróże i komunikacja.

a) Podróże nieduże: głównie chodzi tu o "ruch podróżniczy" i jego bezpieczeństwo; czy kroją się jakieś wyjazdy w plener (rekreacja weekendowa, wyjazdy na urlop, wycieczki a ogólnie: częste zmiany miejsca pobytu czy też siedzenie na d... w chałupie.)

Rycerz Mieczy

Ruch mniej niż umiarkowany, mogę powiedzieć, że w zasadzie żaden. Nigdzie poza swój grajdół nie wyjechałam, chociaż na czas dłuższy, niż był planowany.

b) Porozumiewanie się, komunikacja: ruch towarzyski - kontakty nawiązywane, poznawanie nowych ludzi - "ilość kontaktów".

7 denarów

W sumie zawsze poznaję jakichś nowych ludzi, w ubiegłym roku jednak nie było ich specjalnie dużo, natomiast komunikacja z pewnymi osobami poprawiła się w stosunku do lat ubiegłych. Nawiązałam też kontakt z osobą mi bliską, ale od lat nie widzianą.

c) Środowisko, otoczenie codzienne: ogólnie "bliźni" ich zamiary, nastawienie lub wpływ na ciebie.

5 denarów

Zamiary pewnej osoby mogę określić jako "zamach" na mnie, gdyż usiłowała mieszać się w moje sprawy, lecz ostatecznie poległa. Tyle, że dotyczyło to pracy ale bezpośrednio w moim zespole.

 

4) Dom, co dla domu.

a) Twój dom - atmosfera w twoim domu, relacje z najbliższymi ci ludźmi.

Król Mieczy

atmosfera intelektualna ;) bardziej porozumienie we wspólnych sprawach niż emocjonalne zawirowania. Patrząc z perspektywy roku, to fakt, mniej się angażowałam emocjonalnie (czytaj: denerwowałam czymś) niż zazwyczaj

b) Wydarzenia domowe emocjonalne (natury emocjonalnej) : zawarte jest tu twoje życie uczuciowe i emocjonalne, ale są to te sprawy które są ściśle związane z twoim domem i życiem rodzinnym

Rydwan As mieczy 4 buław

Z moim życiem nic się nie zadziało, lecz dowiedziałam się o jednej bulwersującej mnie sprawie rodzinnej.

c) Wydarzenia bytowe - natury materialnej (zmiana domu - przeprowadzka, kupno, remont itp.)

5 kielichów - nic tu się nie zadziało.

 

5) Przyjemności i dzieci.

a) Twórczość, kreatywność - jest albo jej nie ma;)dla młodszych: dzieci (ciąża, macierzyństwo, ojcostwo)

7 mieczy

Kreatywność... no jakaś tam była, ale do samozadowolenia z niej to mi daleko. 

b)  Miłość, romans, zauroczenie, seks.

7 buław

Zauroczenie i owszem, o reszcie napisano "zapomnij" :D 

c) Luz: zabawa, imprezy, radość z życia, zadowolenie, to co cieszy, "bal", gry, sport .

9 denarów

Mogę powiedzieć, że luzik był i tzw. zadowolenie-radość z życia, a ogólnie to dużo więcej optymizmu niż pesymizmu.

 

6) Zdrowie i powinności. Obowiązki i codzienność.

a) Stan zdrowia, dolegliwości, choroby, operacje i wszelkie leczenie: ambulatoryjne (doraźne) lub w szpitalu.

Król denarów 5 mieczy

Ogólnie ze stanem zdrowia o.k, a dolegliwości w normie, tu boli, tam strzyka.

b) Warunki życia, życie codzienne, wraz z jego obowiązkami (rutyna, kierat, trudne, ciężkie albo przeciwnie)

Wieża Mag

Ja ogólnie nie znoszę wykonywania obowiązków codziennych "na czas"  i czynności rutynowych, więc ciężko mi z tym żyć. Jak raz tu wypadły oba WA i one wskazują na ważność tej sprawy dla mnie. Mag pozwolił mi jednak na takie ich ustawienie, żeby to było jak najmniej upierdliwe dla mnie.  :))

c) przeciwności losu, nieprzyjemne rzeczy które otrzymujemy "od świata", ogólne problemy życiowe

Paź mieczy Paź kielichów Słońce

Nieprzyjemności jeśli już się pojawiały to i znikały, podsumowując mogę powiedzieć, że szybko o nich zapominałam i właściwie z tego powodu jakby ich nie było. 

 

7) Inni ludzie, spółki, sojusze bądź wojny z innymi ludźmi, "co otrzymasz od ludzi", od twojego partnera, wspólnika, przyjaciela lub przeciwnika.

moja wybrana opcja: 3 karty na związek

9 buław 10 mieczy Diabeł

Związek uzależniający :D w sumie może i racja, bo jesteśmy sobie w pewien sposób wzajemnie potrzebni i może dlatego się kręci. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że nudnawo jest. 

 

8) Śmierć i śmieci.

a) Śmierć - zmiana: sprawy, które się skończą (lub powinny się skończyć); ktoś / coś co musi (a przynajmniej powinno) odejść z twojego życia. Przeobrażenia życiowe. Są tu śmieci, odpadki, nieczystości - te wszelkie rzeczy, które muszą być wydalone - fizycznie, psychicznie czy z umysłu.

10 denarów

Nie może odejść coś, czego nie mam - bogactwa żadnego nie posiadam, więc jeśli już coś, to powinnam rozstać się z myślami o jego posiadaniu xd.

Myślę, że  będą to raczej przeobrażenia życiowe, jakaś cenna zmiana. Z tym, że "cenne zmiany" w tym domu horoskopowym  na ogół wiążą się z wyrzeczeniem lub bólem doopy z powodu straty jednego na rzecz czegoś drugiego. W sumie: tak się dzieje od pewnego czasu.

b) długi: obciążenia, zobowiązania albo coś co trzeba wypełnić, dokończyć. Nie zawsze jednak jest taka potrzeba.

Królowa Denarów

I znów monety... nie mam długów fizycznych. Jeśli już mam coś tu oddać, to najprędzej w kwestii pomocy zwrotnej w stosunku do osoby, która mi pomogła, ale to i tak czynię, jeśli ona tego potrzebuje.

c) zagrożenia, "śmiertelne niebezpieczeństwa", ogólnie: coś/ ktoś czego/ kogo trzeba się koniecznie wystrzegać.

2 mieczy

Śmiertelne niebezpieczeństwo to nie, ale jako zagrożenie przez coś/ przez kogoś od to początku kojarzyło mi się, żeby wystrzegać się ciafrania ryjem (i nie wyrażania swoich opinii) bo to mi się odbije czkawką stuletnią... unikać i plotek i sporów z myślącymi inaczej, a w ogóle ludzi niepewnych, do których nie ma zaufania. 
I tak się zadziało - nie uniknęłam pyszczenia, inaczej mówiąc ostrego starcia, które mogło mieć dla mnie skutek "śmiertelny" zawodowo. 

 

9) Świadomość, światopogląd, "religia", wiara i prawo.

a) Poszerzenie horyzontów, rozwój niematerialny, poznawczy lub przeciwnie: brak takiego rozwoju, brak zainteresowania sprawami ducha.

4 mieczy

Prorokowałam sobie, że tu jakoś sennie i powoli coś sobie będę dłubać, jednak będzie dalsza nauka i pomnażanie wiedzy, ale jej wyniki pojawią się później, raczej nie w tym roku.

I tak było - coś dłubałam, ale wyników nie było. Wiem jednak, że trud na marne nie poszedł a na wynik muszę poczekać. I niekoniecznie pojawi się on i w tym roku.

b) Emigracja lub podróże szczególne, dalekie wyprawy

Umiarkowanie Królowa Kielichów (tu mi automatycznie wysunęły się dwie karty)

- nigdzie nie jadę :(  - no i oczywiście nie pojechałam, chociaż były przesłanki do wyjazdu.

c) Żarliwość czyli zaangażowanie "w środowisko" (tu jest więcej opcji, ale mnie akurat chodzi o to, czy wypełnię to, co sobie założyłam)

6 denarów

Oczywiście, to nie ulega wątpliwości :wink: Ale: spełniło się w czymś innym a nie w tym co początkowo zamierzałam.

 

10) Kariera.

a) Wszystko to co dotyczy spraw zawodowych, twojej pracy: uznanie, awans, nagroda, lub przeciwnie, także zwolnienie. Dla bezrobotnych: czy jest możliwość zatrudnienia.

As kielichów Księżyc

Marzenia... o awansie, nic z tego nie będzie. Może coś zacząć się kluć w tym kierunku, ale w tym roku nie wykluje się.

- no i się kluło, ale się nie wykluło. 

b) Twój tron, czyli miejsce, które zajmujesz, wizerunek publiczny, status, uznanie społeczne (środowiskowe), honory, zaszczyty lub ich brak.

Kapłan - wskazuje na osobę posiadającą pewien autorytet - no to mi się podoba :D
Można powiedzieć, że  cieszę się pewnym uznaniem, ale wątpię, czy na miarę tej karty :sark:

c) Twój talent czyli powołanie: zawód, zajęcie lub pasja w których się spełnisz (tu chodzi o zadowolenie z wykonywanego zajęcia, ale nie musi być ono związane z pracą, którą aktualnie wykonujesz).

Można też zapytać o inne możliwości zawodowe: dokształcanie zawodowe, drugi zawód, dodatkową pracę, przebranżowienie. Może to być związane z powołaniem, ale nie musi. No ale ja wolę zapytać o powołanie...

Koło Fortuny 4 denarów

Koło właściwie nie mówi co... to raczej informacja, że coś się zaczęło, coś ważnego i jednocześnie, że zmiany są częścią tego planu. I w każdej chwili może się to koło obrócić...W parze z 4 monet  wygląda na to, że przyszedł czas, aby ze swojego majątku zrobić użytek. Majątku materialnego nie mam, więc zostaje mi tylko zgromadzona wiedza - może nadszedł czas, by ją przekazać dalej.
Od dłuższego czasu właśnie to robię, lecz w przeszłym roku jakoś tak bardziej się w to zaangażowałam. 

 

11) Przyjaciele - Szczęście.

a) Przyjaciel los - czy los ci sprzyja. To co ci sprzyja: coś lub ktoś; fart, szczęście - Genius Bonus.

Dobroczyńcy, doradcy, pomocnicy, sojusznicy, szczególny sukces, szczególna radość, manna z nieba, dar. Mogą być tu też niespodzianki, dobre zdarzenia których się nie spodziewasz.

7 kielichów

Nieziemska miłość mi sprzyja... :lol: - i faktycznie, sprzyjała. Uczyniła w moim kierunku parę  fajnych rzeczy. Mam jej  za co dziękować.

b) Realizacja planów, pragnień, nadziei, marzeń lub jej brak (czy jest możliwe ich spełnienie)

- tu mam jedno takie do spełnienia w 2018 r....

3 mieczy

haha, jak zwykle. Mogę zapomnieć o spełnieniu tego marzenia. - jasne, że to akurat się nie spełniło.

c) Druh - kto (lub co) jest twoim druhem - prawdziwym przyjacielem - czy możesz na nim polegać.

Mnie głównie chodzi o jedna osobę i chcę wiedzieć, co o mnie myśli, tzn. czy mi sprzyja, czy też jestem jej obojętna.

9 kielichów Król kielichów

Sprzyja. I o tym miałam okazję się przekonać.

 

12) Wrogowie, niełaska

Przykre sprawy, ciosy losu, nieprzyjaciele i wszelkie złe rzeczy, które mogą się przydarzyć.

a) sprawy zakryte przed tobą, ukryci wrogowie (czyli ci, którzy działają za plecami, kopią dołki, donosiciele, złośliwe, szkodzące plotki, pomówienia, także czary, klątwy,); spisek, podstęp, zdrada, nienawiść.

6 mieczy Świat

Jedyne co mi się kojarzyło, to ktoś w otoczeniu zawistny i szyjący mi buty, chce zniszczyć istniejący (dla mnie) porządek.
I dokładnie tak było. 

b) "losu wściekłego pociski i strzały": troski, nieszczęście katastrofa, wielki ból. Cierpienia (psychiczne lub fizyczne), samotność wewnętrzna, wygnanie, osłabienie energetyczne (sił życiowych).

Moc

Moc - nie jest to zła karta, ale tu akurat może oznaczać chorobę, albo ogólnie jakiś atak na mnie.
Myślę, że Moc wskazała tutaj, że nie dotkną mnie te "losu wściekłe strzały", gdyż istotnie nie dotknęły. Ten punkt mówi o wielkim bólu, o traumie - nic takiego się nie zdarzyło.

Tu ta Moc była ze mną :) 

c) samozniszczenie, tu szkodzisz sama sobie: to głupie rzeczy, które sama sobie robisz, w które się wikłasz.

8 mieczy - ta karta kojarzy mi się z separacja, izolacją, z utknięciem w czymś, gdzieś, uwięzieniem się - i w pewnym sensie sama się na to skazałam, rzucając się w wir niepotrzebnych zajęć, dzięki którym uwięzłam w jakimś błędnym kole zajęć i powinności, które wcale nie musiały być wykonane. O czym oczywiście przekonywałam się po fakcie. I - jak powiedział Ejbert - z trudem przychodziło mi je porządnie dokończyć. A są i takie, które przeniosły się na ten rok, choć wcale nie musiały, gdybym je sobie poukładała i systematycznie, po kolei, według planu realizowała. No ale tego właśnie nie lubię :devil2:

  • Super 1
  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Wróżba Inez dla Ismer - ćwiczenie ZWERYFIKOWANY
  • Moderators
W dniu 15.01.2019 o 19:42, Ismer napisał:

8) Śmierć i śmieci.

a) Śmierć - zmiana: sprawy, które się skończą (lub powinny się skończyć); ktoś / coś co musi (a przynajmniej powinno) odejść z twojego życia. Przeobrażenia życiowe. Są tu śmieci, odpadki, nieczystości - te wszelkie rzeczy, które muszą być wydalone - fizycznie, psychicznie czy z umysłu.

10 denarów

Nie może odejść coś, czego nie mam - bogactwa żadnego nie posiadam, więc jeśli już coś, to powinnam rozstać się z myślami o jego posiadaniu xd.

Myślę, że  będą to raczej przeobrażenia życiowe, jakaś cenna zmiana. Z tym, że "cenne zmiany" w tym domu horoskopowym  na ogół wiążą się z wyrzeczeniem lub bólem doopy z powodu straty jednego na rzecz czegoś drugiego. W sumie: tak się dzieje od pewnego czasu.

 

Ismer, ja wiem, że Ty wiesz, że ja wiem czego dotyczy ta 10 monet ;p 

Muszę powiedzieć, że tu w punkt :wpunkt: trafione mamy :D 

 

Edytowane przez Ejbert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...