Skocz do zawartości

Zmiana pracy przez nieporozumienie?


Lena75

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Wynikła dziwna sprawa. Ostatnio chorowałam i byłam trzy tygodnie na L4 (grypa a potem ostre zapalenie oskrzeli) w związku z tym ktoś musiał mnie zastępować,a że pracujemy po 12 godz na samodzielnym stanowisku to zmienniczka miała misz masz + dziewczyna z innego kantoru.( Dodam ,że pracuje w tej firmie 11 lat i poraz pierwszy byłam na zwolnieniu lekarskim. Pod koniec listopada jak tylko wróciłam do pracy poprosiłam moja kierowniczkę  o wolny dzien w niedzielę 16 grudnia( zmieniczka ma wyjazd  i musiałby przyjechac :skoczek" :) Argumentując moja prośbę użyłam chyba nie fortunnego słowa "szkolenie" i faktycznie bedę się szkolić ale hobbistycznie jako fotograf. I tak...dostałam burę ze takie rzeczy zgłasza się wcześniej( zgłosiłam jak tylko sie dowiedziałam)....i że nie ma mnie kto zastapic bo grafiki do konca grudnia są juz wypełnione - przyjełam do wiadomości niczego nie prostując. Dziś , przez przypadek znalazłam na OLX ogłoszenie mojego pracodawcy że w moim mieście , w miejscu którym pracuję zatrudni kasjera walutowego. Jesteśmy dwie . Ja i moja zmienniczka. Zmieniczka z tego co wiem nie zamierza zmieniac pracy. Wygląda na to ze chyba szukają na moje miejsce.

Wyciągłam karty na pytania :

czy w najblizszym czasie dostanę wypowiedzenie z obecnej pracy:

4 miecze - Król Kielichów - 4 monety

upsss...pierwsza karta wskazuje ze chyba tak, albo pójde znowu na L4 bo wciąz chodze niedoleczona  do pracy... kurcze na koncu 4 monety, czyli stała praca ale wciąz bede sie martwic o finanse.

 

 

czy zmienię pracę w 2019 roku.

Głupiec - Świat - 6 kielichów

hmm...wyglada na to że tak, bede zadowolona jednak moge z sentymentem patrzeć w przeszłość.

 

Odnośnik do komentarza
  • Moderator

Nie widzę tutaj zwolnienia, 4 mieczy to odpoczynek, chorobowe, przymusowy urlop, ale nie zwolnienie sprawy. Poza tym 4 monet to kurczowe trzymanie się...

 

Co do 2019... zmienisz, głupiec to początek nowej drogi, świat to możliwości, a 6 kielichów to z jednej strony karta wspomnień (więc może powrót do jakiegoś miejsca gdzie wcześniej pracowałaś), z drugiej karta świetnej atmosfery, takiej korzącej się z radością dzieci, co może sugerować prace właśnie z dziećmi związaną...

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Gość Lianna

Zgadzam się, że zwolnienia nie będzie. 4 Mieczy i 4 Monet to stałość, brak zmian. W 2019 widać zmianę, Głupiec to nowy etap. Jeszcze jedno mi się skojarzyło- nie wiem, ale trochę mi te karty z powiększeniem rodziny się skojarzyły, bo Głupiec - dziecko, Świat- poród, 6 Kielichów- dziecko :P W każdym razie trzymam kciuki, żebyś się realizowała w swojej pracy ! :)

Odnośnik do komentarza

Też zgadzam się ze wszystkimi, że zmian nie będzie - 4 blokują ruch, czyli będzie stabilnie, nie zwołania. 

W 19 roku raczej sama z własnej woli rozpocznie nowa przygodę, czym będziesz zadowolona jak najbardziej (Świat), do tego będa tam bardzo przyjemne i luźne klimaty :)

Powodzenia ;) 

Odnośnik do komentarza
  • Ismer zmienił tytuł na Zmiana pracy przez nieporozumienie?

Tez nie widze zwolnienia :) moze dodatkowa osoba do pomocy lub innego punktu ?! Stabilne karty 4 miecze 4 monety. 

 

Głupie Świat 6 pucharow wyglada jak podróż do miejsc w ktorym juz byłaś ...moze dotyczy zycia zawodowego jak i zwykłej podróży :) 

 

Edytowane przez zakretka23
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Dziękuję wszystkim za komentarze :) Przyznam szczerze, że po 11 latach pracy w tej firmie za minimalną przy ogromnej odpowiedzialności finansowej, to mam ochotę tym wszystkim &^%$#  i za te same pieniądze iść gdziekolwiek by nie mieć też już do czynienia z upierdliwymi klientami. Ci co mają bezpośredni kontakt z klientem wiedzą o czym piszę.

Mąż namawia mnie bardzo mocno na zmianę pracy, a ja wciąż się waham... ciężko znoszę jakiekolwiek zmiany.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Rozumiem ...sama po latach przeszłam do innej firmy, branży by poprawić swoja sytuacje materialna. U mnie najtrudniejsze okazlo sie przejście z wygodnego biura do open space ...resztę trudno ocenić bo jestem tutaj za krótko, ale jesli nie zaryzykujmy to nic sie nie zmieni :) to się nazywa wyjście ze strefy komfortu. 

Edytowane przez zakretka23
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Dziś miałam telefon od kierowniczki ...dochodzi mi jeszcze jeden obowiązek...LOTTo... tak więc nie tylko wymieniam walutę, ale też wklepuję rachunki i teraz To... oprócz tego usłyszałam ,że likwidują "skoczka" od stycznia związku z tym że są wolne niedziele bedziemy my miedzy kantorami łatac zapotrzebowanie na ludzi...poza  cyt" Musicie być dyspozycyjni" ..juz byłam ..wele razy...nie mamy płaconych nadgodzin tylko zwykłą dniówkę. Bywało ze w miesiącu miałam 200-224 godz przepracowane bo musiałam iśc za kogos innego.

Sorry ...ale za 11 zł na godz to wole poszukac pracy gdzie bede przekładała szmatki z miejsca na miejsce...jestem juz zmeczona.

Odnośnik do komentarza

Moją prośbę odrzucono tłumacząc sie kondycja firmy i sytuacja na rynku...więc złożyłam wypowiedzenie. :):):)

Mam miesięczny okres wypowiedzenia ,więc umowa obowiązuje mnie do 31 stycznia 2019.

Odczuwam ulgę, dziwne uczucie :0 Myślałam że będzie mi choć trochę żal, ale póki co nic z tych rzeczy. :):):)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...