Jump to content

Księżyc i Gwiazda na spełnienie marzeń


ivi123

Recommended Posts

Ja bym powiedziała, że raczej nie. Zarówno Księżyc i Gwiazda to są karty marzeń, a nie realizacji. Gwiazda to nadzieja, niby dobra karta, mnie pokazuje przeważnie oddalenie czegoś w czasie.

Link to comment
Share on other sites

Kombinacja tych kart - to napewno marzenia i iluzji, może być takie wahanie od obaw do nadziei. Szansa na spełnienie mogła by być przy kombinacji Gwiazdy z inną karta, bardziej, chm, konkretną, pozytywną, a z Księżycem - iluzji. 

Edited by Nice
Link to comment
Share on other sites

  • Moderator

Gwiazda w cale nie jest dobrą kartą, niby rożne podręczniki tarota mówią, że to taka fajna karta, nadziei, miłości itp... gówno prawda... ta karta na ogół pokazuje nasze chciejstwo nic poza tym. W pytaniu o związek pokazuje że czego bardzo chcemy, życzymy sobie, ale to nie nastąpi, w pytania o uczucia pokazuje, że nie dana osoba wybiera spośród wielu, a w przypadku spraw zawodowych pokazuje nasze marzenia. Nie wiem czemu wszystkie podręczniki mówią, że to karta pozytywna-ochronna, jak na ogół jawi się negatywnie, coś chcemy, ale tego nie dostaniemy. To tak jak patrzymy na spadającą gwiazdę, wypowiadamy życzenie, ale wiemy że ono się nigdy nie spełni.

Księżyc to iluzja, to zjawa, na niektórych taliach tarota jest to fajnie pokazane, zamiast raka jest krab lub ośmiornica, czyli różnica pomiędzy tym co jest przedstawione a co my odbieramy, karta księżyca w rozkładach często mówi: "źle widzisz, mamisz"...

  • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ismer changed the title to Księżyc i Gwiazda na spełnienie marzeń

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...