Skocz do zawartości

Żywioły - Jakie korzyści ?


ToosT

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem może nie tyle zielony w temacie, co w żywiołach. ( na wstępie - jestem wodą ). Dużo czytałem na acheroncie i mam parę książek o tematyce ezoterycznej, które tłumaczą w jaki sposób jednoczyć się z żywiołem i rozumieć go. Jestem kimś kto jest raczej spontaniczny z charakteru i nie próbuję tego zrobić na siłę, lecz spokojnie i "na lajcie" w pełni skoncentrowany i rozluźniony - sądzę, że tak właśnie powinno to wyglądać.

 

Ale jedno pytanie - w legendach, starych opowiadaniach i wielu historiach oraz książkach pisze się o ludziach którzy naprawdę potrafili kontrolować żywioły. Coś w stylu zmiana wielkości ognia, przesuwanie wody czy zmiana kierunku wiania wiatru. Wszyscy pewnie wiedzą, o czym mówię - i tutaj pytanie - czy naprawdę można coś takiego osiągnąć, i gdzie są tego granice? Może zadam jeszcze jedno pytanie - czy ktoś coś takiego potrafi? Rozumiem istotę żywiołów, ale czy istnieją widoczne korzyści które można nazwać by "dowodami" na efekty naszych działań.

 

Nie wymagam zobaczyć aby uwierzyć

bo wiem, że to działa odwrotnie

 

ale odpowiedź na to pytanie w rozwiniętej i zrozumiałej formie bardzo mnie ucieszy : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z łatwością można dostrzec korzyści jakie uzyskuje się z trenowania żywiołów. Po pierwsze - każdy żywioł oddziałuje na nasz umysł, dzięki ogniowi możemy nabyć cechy przywódcze i agresywne, dzięki wiatrowi można zyskać na inteligencji. Po drugie, wpływa na naszą energię, dzięki opanowaniu żywiołu można nadać "charakter" naszej energii, nasza energia będzie mogła mieć dodatkowe zdolności, np. przy odpowiedniej ilości energii i technice jej użycia będzie można spowodować wiatr, albo zwiększyć siłę ognia, ale nie tylko w świecie fizycznym, także defensywa astralna będzie inna. Po trzecie można dostrzec różnice fizyczne, w sensie cielesne. Jako wiatr szybciej biegasz gdy tego potrzebujesz, lub chcesz, jako ogień nie męczysz się tak szybko. I ostatnie - po czwarte, pełne opanowanie żywiołu, przeistoczenie go w ewolucyjny i opanowanie tamtego teoretycznie dawało by nam już zdolność manipulowania żywiołem siłą woli.

Osiągniecie kontroli nad żywiołami jest możliwe, nawet w sposób który większość by chciała kontrolować - robienie tornad itp., i to nawet bez osiągania żywiołu ewolucyjnego, ale są bardzo specyficzne kombinacje warunków aby to osiągnąć, których już nie będę opisywać.

 

A to czy to ja potrafię zachowam dla siebie, a czy ktoś z forum, nie wiem, słyszałem jedynie kiedyś o mnichu z klasztoru który podobno osiągnął poziom władzy nad ziemią, taki jaki opisywałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alathea

mala dygresja (troszke obok tematu):

jest ksiazka, ktora opisuje zywioly w nas - jej autor Tenzin Wangyal Rinpocze mowi, ze mamy w sobie rozne zywioly, po czym poznac, ktorego nam brakuje, jak rowniez o pracy z zywiolami - tytul "Leczenie forma, energia i swiatlem"- polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie istoty żywiołów mają swoje własne cechy, które i nam się udzielają kiedy jesteśmy pod wpływem jakiegoś żywiołu. Dajmy na to Salamandra (istota ognia) jes bardzo agresywna, ma cechy przywódcze, jest silna, zaparta, nie odpuści do puki nie dopnie swego. Takie cechy, albo ich część się nam udziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zeby takie rzeczy móc robić potrzeba całe życie.Wykonywanie tornad tworzenie pożarów to wszystko wymaga dziesiątki lat cwiczeń.Wymaga to talentu.Słyszałem że kiedys byli tacy ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy chcesz usłyszeć zdanie "Będziesz wywoływał/powstrzymywał Tsunami" ?

Jeśli rozwiniesz swój żywioł otrzymasz <a raczej możesz otrzymać> cechy które się z nim wiążą.

No i oczywiście przy systematycznych ćwiczeniach uzyskasz spokój i harmonię.

 

Tu nie chodzi o władanie nad żywiołem i sprowadzanie klęsk żywiołowych. <chociaż powstrzymywanie ich było by super> Chodzi tu o zapanowanie nas sobą. Odnalezieniu harmoni i zobaczeniu dobrych cech życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś o innej nazwie żywiołu czyli trygon : powietrza, wody, ognia i ziemi. Mam pytanko ,czy ktoś mógłby opisać jakie cechy ma żywioł wiatru, gdyż jestem z pod tego żywiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cechy masz napisane na forum, wystarczy poszukać

z tego co mi wiadomo, to znak zodiaku nie ma nic wspólnego z twoim żywiołem, z resztą to nawet mi się kłóciło i wielu innym użytkownikom, tj jestem strzelcem (ogień), a lepiej pracuje mi się z powietrzem, ciągnie mnie do ziemi i lubię wodę :D

równowaga musi być, przy pracy nie zapominaj o innych żywiołach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cechy masz napisane na forum, wystarczy poszukać

z tego co mi wiadomo, to znak zodiaku nie ma nic wspólnego z twoim żywiołem, z resztą to nawet mi się kłóciło i wielu innym użytkownikom, tj jestem strzelcem (ogień), a lepiej pracuje mi się z powietrzem, ciągnie mnie do ziemi i lubię wodę :D

równowaga musi być, przy pracy nie zapominaj o innych żywiołach ;)

 

sprawdź jeszcze ascendent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.k ale chyba nie jest tu sednem sprawy panowanie, wywoływanie ale osiągnięcie jakiejś harmonii i stabilizacji. Jeśli się mlę to niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu!

Bo ja osobiście nie chciałbym mieć takiej władzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie masz więc w czym problem. :D

ale rozwijając więź z żywiołami na subtelniejszych poziomach można dojśc do naprawdę swietnych i to bynajmneij nie wirtualnych efektów, choć jeśli ktoś zbyt dużo grał w crpg i oczekuje tego typu efektów, to nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno nie oczekuję takich efektów. Chce tylko podpytać? Chyba od tego jest forum. A z niektórych postów wynika, że właśnie niektórzy liczą na spektakularne osiągnięcia.

Moje pytanie, może trochę na wyrost lub retoryczne: po co to komu? Czy rozwijając więź z żywiałamy osoba, która to robi ma tylko w tyle głowy możliwości wirtualne, które dzięki temu osiągnie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licze na efekty tylko na wiedzę. Czy zgłębiając żywioły chodzi tylko o efekty, czy pomaga to w odnalezieniu się w życiu i jego harmonii z danym żywiołem i czerpaniu z niego siły, pewnych cech?

Być może to naiwne co piszę, może moje podejście jest inne lub błędne? Jeśli tak to z chęcią je zmienię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licze na efekty tylko na wiedzę. Czy zgłębiając żywioły chodzi tylko o efekty, czy pomaga to w odnalezieniu się w życiu i jego harmonii z danym żywiołem i czerpaniu z niego siły, pewnych cech?

Być może to naiwne co piszę, może moje podejście jest inne lub błędne? Jeśli tak to z chęcią je zmienię :)

 

nie no dobrze jest być trochę krytycznie nastawionym do tego co się robi,

więc jakichś efektów trzeba sie spodziewać.

 

praca z żywiołami to nie tyle czerpanie z niego siły, a pogłębianie już istniejącego związku z danymi jakościami, czasami też pomocna jest transformacja cech związanych z danym żywiołem. Na przykład ogień wiąże się z gniewem, a może zamiast gniewu lepiej popracować nad inspirującą siłą ognia. kwestia wyboru pewnego, duchowego rozwoju.

 

nie wiem czy to co piszę ma dla Cię jakiś sens, jak co to mów,

polecam też książkę TWR Leczenie formą energią i światłem, ponieważ jest to najbardziej zdroworozsądkowe podejście do żywiołów jakie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

sama tak nie umiem, ale też o tym czytałam... możliwości mózgu są niezbadane, wykorzystujemy tylko 10%/ 20% możliwości, ale sama wątpię czy można kontrolować żywioły, nie daj się nabrać jak ktoś ci bedzie opowiadał bzdury;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama tak nie umiem, ale też o tym czytałam... możliwości mózgu są niezbadane, wykorzystujemy tylko 10%/ 20% możliwości, ale sama wątpię czy można kontrolować żywioły, nie daj się nabrać jak ktoś ci bedzie opowiadał bzdury;)

 

gdybyśmy wykorzystywali więcej % możliwości mógu, przegrzał by się :)

mózg z tym ma mało wspólnego.

 

Nie rozumiem do czego zmerzasz? Cztery zywioly to zywioly, eter to eter to eter i nie nalezy go zaliczac do zywiolow. Na bazie 4 zywiolow pracowali miedzy innymi alchemicy. Zaliczamy do nich ogien, wode, ziemie i powietrze, eter nie jest zywiolem. Chyba ze cos innego masz na mysli, bo nie bardzo rozumiem ten gips.

 

teraz sprawdziłem, faktycznie eter jako 5ty to raczej wpływ alchemii wschodniej.

jakkolwiek, widziałem sporo diagramów z 4 żywiołami dookoła eteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak już prostowałem vivien kiedyś, wschodnie w jej wykonaniu znaczy chińskie.. bo w japonii mają ogień, wode, ziemie, powietrze, elektrycznosc :P

 

a mózg ma chbya wiecej wspolnego z tym czym sie zajmujesz niż sądzisz chyba... sosenko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaś w Tybecie przestrzeń, powietrze, ogień, wodę i ziemię.

taoistyczny układ z tym koresponduje (nie wiem jak dokładnie) - powietrze z drewnem,

przestrzeń z metalem. nie wiem jak dokładnie, nie znam się aż tak bardzo na chińszczyźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...