Jump to content

Kolory aury


Ananda

Recommended Posts

Umiejętność widzenia aury, tzn. otoczki energetycznej składającej się z kilku warstw to jeden temat, a interpretacja jej kolorów to drugi. O ile tego pierwszego można się nauczyć, to o tyle z tym drugim występują trudności w interpretacji i tego co się widzi i samych kolorów. Kolory aury bowiem bezustannie się zmieniają, gdyż są one odzwierciedleniem myśli, planów, zamiarów, emocji, zasobu sił witalnych, etc. etc. czyli zmieniają się wraz ze zmianami stanów emocjonalnych, fizycznych i umysłowych danej osoby.

Barwy podstawowe, te bardziej stabilne, nie zmieniające się jak w kalejdoskopie określają osobowość, wskazują na charakter i zainteresowania człowieka. Pokazują, czy koncentruje się on bardziej na świecie materii, czy zwraca się bardziej w stronę duchowości.  Odcienie barw i kolory promieniujące ukazują emocje myśli, plany i zamiary.  Wielkość aury też ma znaczenie.

Same kolory natomiast są różnie interpretowane - to zależy od tego co dany kolor oznacza w danej kulturze. Niektóre są ze sobą zgodne, niektóre różne. Na przykład kolor różowy na ogół jest czytany jako "niewinność", tzw. dziecinna radość i ufność lub infantylność, a tymczasem jest to kolor ludzi zdolnych do bezinteresownej miłości. Dlatego jest tak rzadko spotykany... 

 

a teraz przegląd kolorów:

Czerwony
Kolor ludzi dynamicznych, nastawionych na cel i mających energię, aby go osiągnąć. „Czerwoni” to urodzeni przywódcy, dążą do osiągnięcia życiowych sukcesów. Robią to niezwykle skutecznie. Nierzadko zajmują odpowiedzialne stanowiska, są stworzeni do kierowania zespołem. 
Mają charyzmę i elektryzującą osobowość. Czerwień z żółtą otoczką oznacza altruizm i dobroć, wpadająca w brąz interesowność i plotkarstwo. Bardzo ciemna czerwień to złośliwość, odcień nienasycony – brak równowagi psychicznej, a szkarłat jest oznaką dumy i pychy. Wady: nerwowość, egocentryzm.
 Pomarańczowy
Każdy chciałby mieć przyjaciela z taką aurą. To wspaniali ludzie, mili, opiekuńczy i radośni, otwarci, zawsze chętni do pomocy i współpracy. Szybko nawiązują przyjaźnie i potrafią je pielęgnować latami. 
Każdy dobrze się czuje w ich towarzystwie. Panują nad własnymi emocjami. Pomarańczowy wpadający w brąz oznacza lenistwo i nieodpowiedzialność, a wpadający w zieleń – kłótliwość i agresję. Wady: lenistwo i obojętność.

Żółty
Nadążyć za kimś z taką aurą to prawdziwa sztuka. Żółci są za szybcy, zbyt śmiali i wyrastają ponad przeciętność. Ich energia i entuzjazm są zaraźliwe. Chętnie się uczą nowych rzeczy, byle nie za dużo naraz, bo równie szybko się nudzą. 
Są niezwykle towarzyscy i potrafią rozmawiać na każdy temat – nawet, gdy się na nim nie znają. Często podziwiani, wręcz uwielbiani, ale bywają też irytujący. Kreatywność to ich mocna strona.
Czysty odcień jest barwą oświecenia, jaskrawy – uczciwości.
Żółty wpadający w czerwień zdradza zmysłowość, a w brąz – nieszczerość i słabość charakteru. Brązowe prążki mogą zapowiadać chorobę psychiczną. Wady: skłonność do wyolbrzymiania faktów, a nawet do kłamstwa.

Zielony
To kolor spokoju i przyrody. Taki jest też potencjał „zielonych”. Lubią spokój, a wielu z nich obdarzonych jest zdolnościami uzdrawiania. Jednak barwa ta nie jest jednoznaczna, z jednej strony oznacza łagodność i przyjacielskość, z drugiej często zdradza przesadną nieugiętość charakteru. 

Nasycona zieleń jest charakterystyczna dla ludzi dobrych, chętnych do pomocy. Spotyka się ją u lekarzy, pielęgniarek, nauczycieli. Zielony przechodzący w niebieski pokazuje prostolinijność i szczerość, a wpadający w żółty zdradza notorycznego kłamcę. Wady: brak elastyczności i sztywność poglądów.

Niebieski
Jest barwą osób witalnych, długo zachowujących młodość i wdzięk. „Niebiescy” często są inteligentni ponad przeciętną, błyskotliwi i szczerzy, otwarcie wyrażają swoje przekonania. Niebieski to barwa duchowości i mądrości. Jasnoniebieski obrazuje niezdecydowanie, ciemnoniebieski – rozwój duchowy. Wady: pewien brak konsekwencji, słomiany zapał.

Indygo
Oznacza powołanie, oświecenie i predyspozycje do nauczania innych. To barwa ludzi z misją. Są gotowi poświęcić życie dla ratowania innych. Męczą się, jeśli nie mogą komuś pomóc. Są skłonni wziąć na swoje barki odpowiedzialność za cały świat. Wady: brak asertywności, niedbanie o siebie, podatność na manipulacje.

Fioletowy
Nie przez przypadek to kolor biskupi. Fioletowa aura pokazuje rozwój duchowy, zdolność do nauczania innych i możliwość przeżycia oświecenia. Kto swego potencjału nie realizuje, prędzej czy później przeżyje kryzys egzystencjalny, straci sens życia. 
Dopiero, gdy „fioletowi” wchodzą na ścieżkę duchową, poszerzając swoją wiedzę, ich aura powiększa się i pulsuje. Zmienia się także ich życie, dzięki czemu osiągają spokój i poczucie, że odnaleźli swoje miejsce na Ziemi. Fiolet wpadający w purpurę jest symbolem duchowości. Wady: pewna wyniosłość, poczucie bycia lepszym, co utrudnia nawiązywanie przyjaźni.

Srebrny
Niewielu ludzi ma srebrną aurę, to niepokorni ideowcy, którzy bronią swej wizji świata do upadłego. Są nią tak pochłonięci, że żyją gdzieś poza rzeczywistością, oderwani od codzienności. Wady: brak praktyczności, nieumiejętność radzenia sobie z prozą życia.

Złoty
Ludzie o takiej barwie aury mogą wszystko, byle po czterdziestce! Ich życiowy potencjał uruchamia się dość późno. Mogą realizować wielkie przedsięwzięcia, przecież złoto to barwa władców. 
Jednocześnie są bardzo skromni i pracowici. Lubią ciężko pracować, są cierpliwi, potrafią wyznaczyć sobie i zrealizować najbardziej ambitne cele. Wady: niedocenianie swoich możliwości, uciekanie przed przeznaczeniem.

 

źródło: Beata Markowska

  • Like 1
  • Cool 1
Link to comment
Share on other sites

inne źródło podaje tak:

Barwa aury:

Czerwona
Biegun ujemny, z odcieniem brudnym, zadymionym – oznacza namiętność, żądze zwierzęce, temperament brutalny. Ciemny odcień równomierny – oznacza egoizm. W postaci przebłysków silniejszych lub słabszych, o nieregularnym świeceniu, ale impulsywnym, bez tła – oznacza oburzenie. Tło odpowiada podkładowi, przyczynie gniewu. Na tle ciemnoniebieskim oznacza oburzenie fanatyczne; na tle ciemnozielonym oznacza wybuch zazdrości połączonej z gniewem; na tle czerwonym -złość lub nienawiść. Przy gniewie, połączonym z przestrachem (na przykład z powodu raptownej napaści) szare tło zamienia się w pręgi czerwone na tle szarym.
Karmazynowa
Bardziej stała i mniej zależna od wzniosłości ucznia; w odcieniach od szkarłatu do jaśniejszej -wyraża miłość. Kojarzona z innymi barwami lub obok innych kolorów – wyraża tło, na którym powstała lub z czym jest związana. Podniosłość uczucia wyraża się też w szerokości aury. Im większa jest siła nastroju, tym szersza jest aura.
Brunatna
Wpadająca w kolor czerwony – oznacza chciwość, bo chciwość połączona jest z namiętnością. Barwa brunatna z odcieniem szarawym – oznacza skąpstwo egoistyczne. Barwa jasnobrunatna, wpadająca w odcień żółty – to zmysł oszczędności.
Pomarańczowa
W odcieniu cegły – to próżność. Bardziej czerwona oznacza sympatyczny rodzaj ambicji. Wchodząca w żółty odcień to duma i zarozumiałość.
Różowa
Oznacza siłę. Tę barwę posiada prana w bliskości ciała. Różowa barwa wyraża również wzniosłą miłość, a z odcieniem fioletowym wyraża chęć poświęceń.
Żółta

Kolor intelektu. Rodzaj intelektu obrazują odcienie.

Żółta z odcieniem czerwonym oznacza miłość własną;

Żółta z odcieniem zielonkawym – skłonność do sofizmatów i dyplomacji.

Żółta wpadająca w szary oznacza zarozumiałość.

Żółta barwa wpadająca w inne, brudne odcienie  oznacza chorobę umysłową.

Jasne zabarwienie złocisto żółte oznacza zdolności umysłowe, skłonność do wzniosłej filozofii oraz zamiłowanie do pojęć abstrakcyjnych.
Zielona

Ta barwa jest mieszaniną żółtej i błękitnej, dlatego trudno jest odróżnić te odcienie.

Zielona barwa oznacza pokrewne cechy, jak tolerancyjność, pobłażliwość, poszanowanie cudzych poglądów, układność w zachowaniu się, praktyczność,  ale i brak szczerości.
Ciemnozielona
Wyraża zazdrość, niezadowolenie, kaprysy, upór, fantazję, złośliwość i gniew. Bliższe dane zależą od tła, na przykład czerwonych pręg.
Zielonoczarna
Wyraża podejrzliwość, brak zaufania, niskie oszustwo, bezczelność.
Błękitna
Wyraża duchowość, a różne odcienie i szerokość aury oznaczają stopień jej nasilenia. Rozsiane w aurze kropki o różnych barwach wskazują na kierunek uduchowienia.
Niebieska
z odcieniem ciemnoszarawym  oznacza fanatyzm.

Odcień mniej ciemny wskazuje na ponure wzruszenia religijne.

Odcień jaśniejszy – oznacza więcej żywości w uczuciach.

Bardziej wzniosłe uczucia wiary pełnej nadziei i zaufania wyrażają się w odcieniu fioletowym (miłość bliźniego).
Fioletowa 
to wiara, to sita, to miłość czysta i odpowiadający im rozwój psychiczny. Rozwój ten ma dwa bieguny: dodatni i ujemny. Dodatni zbliża się do barwy niebieskiej i oznacza uczucia religijne; ujemny przesuwa się do miłości własnej, egoizmu. Doskonałość ma zawsze bieguny wyrównane.
Szara
o jasnym odcieniu to barwa właściwa aury ciała fizycznego, czyli najniższej powłoki.

Szara z odcieniem brunatnym  oznacza troskę o ciało, niepokój, strach, przerażenie. Te uczucia zarysowują się w postaci szarych pręg ze zmniejszaniem się siły świetlnej, co następuje po raptownych wyładowaniach magnetycznych.

Barwa szara w ciemnym odcieniu wiąże się z chorobliwym stanem organizmu i oznacza też brak siły życiowej, apatię, przygnębienie, bierność.
Czarna

Pełna barwa czarna zasadniczo w aurze nie istnieje. Występuje ona chwilami w postaci czarnych odcieni jako domieszka do innych barw i oznacza zemstę, uniesienie, nienawiść.

 

źródło: archiwum tajemnic

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ismer pinned this topic
  • Administrator

to dla urozmaicenia dwa opisy z tej samej strony vismaya-maitreya:

 

opis 1

1. Fiolet - spirytualne osiągnięcia, boskie połączenie, mistyczne zrozumienie, kosmiczna przytomność. 
2. Indygo - głęboka mądrość, inspirujące myśli, duchowy charakter osoby, artystyczna, zharmonizowana z przyrodą, jest mistrzem sama dla siebie. 
3. Niebieski - logiczne myślenie, silne psychiczne zdolności, intuicja. 
4. Ciemny odcień niebieskiego - pokazuje zdolności analityczne, odkrywczy charakter, niezwykłą mentalność. 
5. Zielony - harmonia, uleczanie, spokojne życie, wszechstronność, 
6. Ciemne odcienie zieleni - są oszukańcze i zazdrosne. 
7. Żółty - miłość, życzliwość, współczucie, optymizm, tchnienie życia, inteligencja. 
8. Ciemny żółty - wskazuje na podejrzliwość. 
9. Pomarańczowy - dynamizm życia, witalna siła, ochrona zdrowia, wewnętrzna mądrość. 
10. Magenta (fuszja) - wysoko spirytualna natura prowadzona przez Boskie Źródło, potrafi uzdrawiać za pomocą modlitwy. 
11. Ciemny pomarańczowy - duma. 
12. Ciemny pomarańczowy, mętny - niski intelekt. 
13. Czerwony - fizyczna siła, witalność, ambicja, seksualne energie. 
14. Czerwony, ciemny, mętny - brutalne lub namiętne tendencje (czerwony z wściekłości). 
15. Szkarłatny - niższe namiętności i materializm. 
16. Różowy - bezinteresowna miłość, łagodność, skromność. 
17. Brązowy - chciwość, egoizm 
18. Złoty - wysoka osobowość, najlepsza jakość, harmonia. 
19. Srebrny - wszechstronność, wysokie energie, ciągłe zmiany. 
20. Szary - depresja, niska energia, strach. 
21. Czarny - złośliwość, złe intencje.

 

opis 2

Biały: nieskazitelność, prawda. 
Brązowy: uziemienie, nowy wzrost. 
Czerwony: pasja, sex, siła. 
Fioletowy: alchemia, duchowość, moc umysłu, humanitarny. 
Fioletowo-złoty: transformacja, siódmy zmysł, wrota do energii kosmicznej. 
Niebieski: szczęście, spokój, prawda, religijność, komunikacja. 
Jasno-niebieski: poświęcanie się, duchowy ideał. 
Niebieski z odcieniem fioletu: zmieszana natura, od działania do poświęcania się. 
Niebiesko-zielony: głęboka sympatia, współczucie, zdolność dawanie wszystkiego z siebie bez zobowiązań. 
Pomarańczowy: ciepło, radość, twórczość, wewnętrzna mądrość. 
Różowy: czysta miłość, siła osobista i spełnienie. 
Różowo - brylantowy z odcieniem lilowego: spirytualna miłość do ludzkości. 
Różowy-słoneczny z promieniami w każdą stronę: uniwersalna miłość. 
Różowo-żółty: inteligencja połączona z duchowością. 
Zielony: wzrost, uzdrowienie, obfitość, adaptacja, wiedza, nauka. 
Zielony-emerald: szczery, niezazdrosny, pomysłowy, wynalazczy. 
Złoty: inspiracja, boskość. Boska Mądrość. 
Żółty: inteligencja, optymizm.

Negatywne znaczenie:
Brązowo-czerwony (tępy): skąpstwo. 
Brązowo-szary: egoizm. 
Brązowy wąż: złość, zazdrość. 
Czerwony - brudny: złość 
Karmazynowy - piracki (ciężki i tępy): egoistyczna miłość 
Ultra-czerwony: niższe zdolności psychiczne, forma czarnej magii. 
Czerwono-pomarańczowy (tępy): długo utrzymująca się złość. 
Szary (ciężki, ołowiany): depresja. 
Szaro-siny: strach. 
Szara mgła: gwałtowny szok. 
Żółty (tępy): zazdrość. 
Czarny: nienawiść, złe intencje, (czarny jest też kolorem ochronnym). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...