Jump to content

Runen Club


Ejbert
 Share

Recommended Posts

  • Moderator

:witamy:

 

Własnie zostałem się... właścicielem klubu :D 

 

Zapraszam do niego wszystkich zainteresowanych tematyką run tradycyjnych jak również tzw. ezorun. Te drugie, chociaż z tradycją i historią mają już niewiele wspólnego, lecz właśnie dzięki temu wymagają rzetelnego, uwiarygodnionego rekonstrukcją podejścia. Nie mam jednak zamiaru nikogo nawracać na tą tradycję :kanon: ani też przytruwać :dziadek: - po prostu chciałbym, abyśmy wymieniali się wiedzą i doświadczeniami. 

Klub jest otwarty, każdy bez ceregieli może dołączyć i brać czynny udział w twórczych :oswiecony: (mam nadzieję) dyskusjach :) 

  • Like 2
  • Cool 1
Link to comment
Share on other sites

Do odważnych świat należy: dołączyłam :)

Co do dyskusyj, tym bardziej tworczych, podejrzewam, że bardziej będę was czytać i się zachwycać :) mi w tej dziedzinie brakuje doświadczenia, szczerze mówiąc - a zresztą o tym pewnie wiecie :)

Link to comment
Share on other sites

  • Moderator

Ha! ale ważne też co kto z nas czyta - to też doświadczenie. Ty mówiłaś o rosyjskim podejściu do run, ja uważam, że wszystko jest do obgadania. Recenzowałem ostatnio na dziale książeczkę p. Stefańskiego - on też tam odlatuje czasami od rekonstrukcji, jednak ma sporo celnych uwag i dlatego sądzę, że warto zaglądać wszędzie, gdzie się da, bo a nóż widelec coś się przyda i do poszerzenia tradycji. Runy nie mogą stać w miejscu, każdy system wzbogaca się o nowe pojęcia, tylko powinny być to pojęcia zgodne z duchem danej runy a nie wymyślone na zasadzie fantastyki niczym nie uzasadnionej. Nawet skojarzenie z kartami nie jest niczym złym, o ile nie utożsamia się runy z arkanem tarota. Niektórym to po prostu ułatwia skojarzenie jej znaczenia. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...