Jump to content

Runy dla Willow


Ismer
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

Willow, Twoje Drzewo Życia:

 

1. czego powinnaś się nauczyć: Algiz (odwr.)
2. co będzie dla ciebie wyzwaniem: Naudiz
3. jaka jest twoja runa przewodnia: Gebo (odwr.)
4. jaka runa (jaka jej moc) będzie ci pomocna: Tiwaz (odwr.)
5. co jest przestrogą: Odala
6. z czym powinnaś się rozstać: Dagaz
7. jaki będzie skutek poznania tej lekcji: Isa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Będę interpretować bez odwróconych :)

1. Czego powinnam się nauczyć: sily, odwagi, nauczyć się bronić, nie ulegać przekskodom, nie poddawać się, osiągać swoje, co by przy tym nie nie próbowało powstrzymać.

2. Co będzie dla mnie wyzwaniem: przeszkody, jako tako, straty, ból, ciężkie chwile, myślę, że może chodzic też o mój stan psychiczny - depresja, brak energii, taka "nędza" psychiczna. Ograniczenia.

3. Runa przewodnią: altruizm, "zdolności dyplomatyczne", miłość, wsparcie męża, może też chodzi o pomoc innym ludziom - naprawdę to napelnia mnie energia i nadaje sensu istnienia, ale wsparcie i miłość mojego męża też jak najbardziej - to dosłownie podarunek od losu :)

4. Co będzie mi pomocne: moje męstwo, siła woli, pewność siebie, to, że potrafię wszystko zwyciężyć i osiągnąć. Energia, wigor. Może też chodzi o mężczyznę, i wtedy to ładnie nawiązuje do poprzedniego punktu.

5. Przestroga: dom, rodzina, stabilne życie, ważnym jest zachować stabilność w relacjach rodzinnych, nie stracić głębokiej więzi w tym z pochodzeniem, korzeniami. I ogólnie - kiedy mnie moja, chmmm, niestabilność psychiczna niesie, ja często niszczę to, co mnie otacza, w tym - więzi - małżeńskie, każde... Myślę, że karty przypominają o tym, że ważne jest tego nie stracić. Dla mnie tu jedyna kolebka stabilności w moim życiu :)

Z czym powinnam się rozstać - z ciągłym poszukiwaniem nowych, świeżych emocyj, tendencja zaczynać wszystko od początku - z pragnieniem katarsyzu, odrodzenia nawet tam, gdzie jest to nie potrzebne. 

7. Skutek lekcji - wyciszenie, równowaga, psychiczna stabilność.

Myślę, że w tym drzewie życia chodziło o uodpornienie psychiczne i twardsze stąpanie po ziemi. Muszę się pozbawić takich pięknych, ale niestabilnych emocyj, które zakłócają moja równowagę. Muszę uodponic się na trudne, wymagające, ciężkie sytuację. Muszę czerpac siły w pomocy innym i miłości, nauczyć się pewności siebie i osiąganiu swoich celi. Pomocnym może być mąż. Muszę pamiętać, że moja niestabilność niszczy moja rodzinę, krzywdzi bliskim. W końcu drogi może być osiągnięta równowaga i spokoj.

Ogolnie, odpoczywalam ostatnio od run, czuje, że głupoty pisze, ale dobra :D

Bardzo dziękuję za Drzewo!:bukiet:

Edited by Nice
Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Oprócz tego co napisałaś - a wiadomo, że każdy znając swoją sytuację lepiej czuje jakie energie danej runy do jego życia bardziej pasują - dodam takie ogólniejsze znaczenia :)

 

1. czego powinnaś się nauczyć: Algiz (odwr.)
Powinnaś nauczyć się ostrożności i elastyczności, ugięcia się w sytuacjach trudnych - takich, których nie da się teraz przeskoczyć, po to by nie zostać złamanym i móc potem bezpiecznie powrócić do pionu. Także umiejętności oceniania, które miejsca, sytuacje czy zachowania a nawet poglądy są niebezpieczne. Kiedy się wchodzi na bagna, trzeba dokładnie ważyć każdy krok. 

2. co będzie dla ciebie wyzwaniem: Naudiz
Wyzwaniem będzie dla Ciebie wykrzesanie i użycie własnych, ukrytych sił, jeśli znajdziesz się w jakiejś kryzysowej sytuacji, co może wiązać się z koniecznością wprowadzenia w życie innych niż dotąd rozwiązań.
Masz takie siły w sobie, ale albo nie potrafisz, albo nie chcesz lub obawiasz się ich użyć, bo to może wiązać się z utratą strefy komfortu i bezpieczeństwa. Naudiz zawsze mówi o tym, że człowiek siły w sobie ma, ale bywa, że z różnych powodów nie che ich użyć lub nie podejrzewa siebie o ich posiadanie.  A często dlatego nie chce ich użyć,  iż obawia zdania się tylko na siebie i związanego z tym ewentualnego pogorszenia swej sytuacji, tym bardziej, że za Naudiz kryją się trudne wybory a zarazem konieczność zmiany dotychczasowego sposobu działania, funkcjonowania czy schematów myślenia, poglądów, reakcji. Zmaganie się z depresją też może być, tym bardziej, jak masz ku temu skłonności. Ale i tutaj trzeba szukać innych metod niż dotąd stosowane.

"przeszkody, jako tako, straty, ból, ciężkie chwile, myślę, że może chodzic też o mój stan psychiczny - depresja, brak energii, taka "nędza" psychiczna. Ograniczenia." - to także trzeba brać pod uwagę.

3. jaka jest twoja runa przewodnia: Gebo (odwr.)
Gebo wskazuje, że pomoc innym ludziom - tak, jak najbardziej, ale - zrównoważona. Inaczej mówiąc, jeśli Ty się angażujesz w ludzkie sprawy, to musisz otrzymać od każdego dar zwrotny, bo to jest energia wzajemnej wymiany a nie jednostronny altruizm. Twoja energetyka musi być w równowadze, jeśli coś dajesz a nie otrzymujesz - jest wtedy zaburzona, powstaje swoista energetyczna dziura, na której miejsce coś napływa i niekoniecznie musi to być coś dobrego. Zwłaszcza przy zaburzonej energetyce ogólnej.  Nie wahaj się więc oczekiwać czegoś w zamian, to jest po prostu i naturalne i zdrowe. Jasne, że nie muszą to być pieniądze lub jakieś dobra materialne. Przyjaźń, wyrazy uznania, zaufanie i wdzięczność ludzka są bardzo ważnymi darami wymiennymi.
A poza tym Gebo to dbanie o zdrowe relacje międzyludzkie, tak w rodzinie jak i poza nią.

4. jaka runa (jaka jej moc) będzie ci pomocna: Tiwaz (odwr.)
Ważne tu będzie jasne określenie swego celu, żeby nie działać chaotycznie i bezsensownie oraz trzymanie się tego co postanowisz, dotrzymywanie słowa.
W nawiązaniu do wyzwania (Naudiz) z pewnością męstwo i odwaga jak również wierność, prawdomówność i sprawiedliwe postępowanie i osądy, które nie mogą być subiektywne. 
Być może także poświęcenie cząstki siebie dla jakiegoś wyższego dobra; takim poświęceniem niekoniecznie musi być zgoda na odkąszenie ręki przez Fenrira ;) - może to być np. rezygnacja z jakiejś własnej przyjemności, wygody czy planu i poświęcenie tego czasu na coś lub komuś, kto potrzebuje jakiegoś wsparcia, choćby dobrym słowem czy przyniesieniem zakupów... Jeśli zaś o coś walczysz, musisz być głęboko przekonana o słuszności swojej walki i trzeba sprawdzić, czy się nie mylisz.
Ogólnie Tiw wskazuje na wykazanie się tzw. aktywną energią, więc o lenistwie czy odkładaniu spraw na potem nie powinno być mowy. 
Muszę jeszcze wspomnieć o pewnej negacji runy - trzeba uważać na działania za plecami, ponieważ Tiw symbolizuje tu walkę nierówną, nie twarzą w twarz a taką swoistą nieszlachetną przebiegłość i po prostu trzeba wykazać się czujnością, jeśli prowadzisz jakąś sporną sprawę, żebyś w niej nie dostała ciosu "włócznią w plecy".

5. co jest przestrogą: Odala
Jako przestroga to trzeba uważać na dobro swego domu, rodziny bądź swego imienia i nie zapominać o korzeniach z których wyrosłaś, bo to one Cię ukształtowały. W Twoim wypadku rzeczywiście powinnaś uważać, by swoim zachowaniem nie niszczyć relacji rodzinnych.

Mówisz:  "Dla mnie tu jedyna kolebka stabilności w moim życiu" - i bacz, by tej kolebki nie stracić z własnej winy.
W negacji Odala może oznaczać  zbyt silne przywiązanie do tradycji w sensie sztywności światopoglądowej, obyczajowej etc. etc. Bywa idealizowane etosu rodziny, które może przejawiać się w niewolniczym uwiązaniu albo niepotrzebnym "męczennictwie" w imię jej źle pojętego dobra.
Jeśli takie sprawy nie mają miejsca, to należy zwrócić uwagę czy Ty lub osoba bliska nie oddaliła się zbytnio od domu i jego spraw, za bardzo zajmując się innymi sprawami, np. zawodowymi czy towarzyskimi, bądź czy w jakiś iny sposób nie "niszczy" więzi.
I jeszcze jedna ważna jest sprawa przy negacji Odali - jeśli potrzebujesz rady czy wsparcia - nie szukaj jej poza domem, bo w tym wypadku osoba najbliższa najlepiej może Ci pomóc lub Cię wesprzeć. A Gebo jest teraz Twoją runą przewodnią :)

6. z czym powinnaś się rozstać: Dagaz
Bezpośrednio to powinnaś się rozstać ze swoimi lękami, strachami, smutkiem, pesymistycznymi wyobrażeniami, poczuciem beznadziejności itp. Powinnaś jednak uświadomić sobie, że na życie składa się i dzień i noc, które nieustanie się przemieniają jedno w drugie  - a więc rozstać się także ze strachem przed zmianami, które są czymś naturalnym w życiowym cyklu każdego człowieka. Dagaz mówi, że nie masz się czego bać :) 
Może być też ta runa informacją, że należy rozstać się z zaślepieniem czy jakimś fanatyzmem, gdyż "w nocy nie widzi się dobrze" i trudno rozpoznać jasno sprawy, zobaczyć je takimi jakimi są naprawdę - dobrze widzi się tylko w świetle dnia.

7. jaki będzie skutek poznania tej lekcji: Isa
Osiągnięcie spokoju, stabilności, przemyślenie i zrozumienie tego kim jesteś i czego pragniesz, co Ci jest naprawdę potrzebne a co jest tylko nieważnym i przemijającym pragnieniem. Poza tym Isa wskazuje także to, że w tym czasie ważne jest, by  skupić się na sobie i swoich potrzebach, po prostu teraz zadbać o siebie, choćby po to, by zebrać siły i móc w przyszłości skutecznie działać, nie dając się nigdy więcej zepchnąć z obranego kursu. 

  • Cool 2
  • Super 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...