Skocz do zawartości

Pierwszy kontakt - ćwiczenie last minute ZWERYFIKOWANY


McPhee

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ moja rodzinna odeszła z przychodni, to stanęłam przed wyborem innej rodzinnej.

W piątek mam umówioną wizytę i pytanie podstawowe: czy się "polubimy" w sensie współpracy i zaufania do lekarza czy trzeba będzie szukać dalej.

Nie pytam o to czy będzie dla mnie odpowiednim lekarzem, bo tego nie da się od razu stwierdzić, tylko o to, czy załapiemy kontakt, te pierwsze wrażenie jest dla mnie istotne, bo jak mi się ktoś nie spodoba, to więcej do niego nie pójdę, choćby miał opinię anioła :D 

Pytanie daję tutaj, bo możliwości odpowiedzi dają szerokie pole wyboru narzędzi i jednocześnie jest okazja do ćwiczenia szybko zweryfikowanego :yes:

 

  • Lubię to! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejbert, już napisałam.

 

Sama zaś wylosowałam sobie:

pierwsze wrażenie: Pieniądze

wrażenie z wizyty: Czas na zbiory (odwrócona)

co dalej: Spokojna starość (odwrócona)

 

nie odwracam tych kart, ale akurat te się wyciągnęły do góry nogami i zostawiłam. Jakbym nie odwracała to czysta życzeniówka, bo cudne te karty :D 

no nic, zobaczymy jutro ;) 

  • Lubię to! 2
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja od Diviny zasięgnęłam rady i wyszło:

Ehwaz (odwr) - Dagaz  (odwr) - Jara (odwr)

 

pierwsze wrażenie: brak współpracy

przebieg wizyty /ogólne wrażenie z niej: przełom, raczej na nie

co dalej /czy wrócisz do niej~czy ją wybierzesz - raczej nie

to wynika z komputera, bo on odwraca runy nieodwracalne, czego ja nie nie uznaję, ale że robiłam rzut tak jakbym to ja czytała - to od siebie czytam:

- pierwsze wrażenie: niekorzystne

- przebieg wizyty: przełom - przekonasz się do niej / coś Ci przypasuje

- co dalej: postanowisz zostać, przynajmniej na jakiś czas

  • Lubię to! 3
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Nie zdążyłem z wahadełkiem, więc na poprawę na szybko skorzystałem z wróżb on-line a potem, powodowany chęcią porównania maszyny z żywym - sam wyciągnąłem karty.

 

On-line:

odwr. As pik - 10 pik - Król kier

 

a moją ręką:

odwr. 9 pik - Walet karo - odwr. 9 trefl

 

I mam za swoje, bo oba zestawy można podobnie zinterpretować.

Pierwsze wrażenie: niekorzystne, chłód - obie karty, sucha formalność (As pik) lub rozczarowanie (9 pik)

przebieg wizyty: zdryfowanie od głównego powodu wizyty (daleko od tematu) i sama będziesz musiała się o wszystko pytać - 10 pik. Ale jest także kartą przeobrażeń i korzystnego załatwienia swojej sprawy, ale w ciągu dłuższego czasu.

W drugiej opcji - Walet karo dobre informacje, korzystne, coś z nich wynika korzystnego.

co dalej: Król kier to dobra karta i wskazuje co najmniej na kogoś życzliwego, sprzyjającego albo czynną pomoc.

W drugiej opcji: odr. 9 trefl to śmierć. W pozytywnym swym znaczeniu - odwrócenie niekorzystnego, a ogólnie to zakończenie jakiegoś etapu.  Tu w powiązaniu z medycyną, lekarzem, leczeniem - myślę, że ta lekarka coś Ci wskaże  jakąś drogę (np. badania, innych specjalistów), ale z nią możesz zakończyć współpracę i szukać innego lekarza.

 

Jestem zadziwiony, bo w sumie na jedno wychodzi z obu wersji - konstatując: nie odniesiesz najlepszego wrażenia, dowiesz się czegoś nowego lub istotnego dla siebie, konsultacja u tej pani pomoże Ci w jakiś sposób (może trafisz na odpowiedniego lekarza, lepszego, może to być mężczyzna - Król kierowy), a ostatecznie z tą lekarką nie będziesz współpracować, ale raczej nie od razu ją porzucisz.

 

 

Edytowane przez Ejbert
  • Lubię to! 3
  • Cool 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam :thanks:

Pierwsze wrażenie: nie odrzuciło mnie i nie zachwyciło.
Pani uprzejma, w moim odbiorze raczej nie egzaltowanie zaangażowana w pacjenta, ale słucha i odpowiada konkretnie na pytania. W kategorii "lubię - nie lubię" jest idealnie pośrodku :D
Dowiedziałam się od niej paru rzeczy, nie wiem jeszcze jak mam się do nich ustosunkować, bo to jest inne niż to, co do tej pory mi mówiono na ten temat. Ale coś czuję, że ona może mieć rację.
Mam wykonać badania (to normalka) i potem zobaczymy co dalej. Nie zorientowałam się jednak, czy będzie skłonna do współpracy w czymś na czym mi zależy, tak jak to było u poprzedniej rodzinnej, więc tak - wrócę jeszcze do niej, by to obadać i jeśli w tej sprawie da się coś wykukać, to będę do niej chodzić po to właśnie. Ale po dzisiejszej wizycie zamierzam przetestować też inne opcje. Na dzień dzisiejszy zaufania do niej jako do leczącej nie nabrałam, ale i też nie jestem kategorycznie na nie. Poczekam jeszcze, bo nie jest to też pani z kategorii spychologii i beztalenci. 

  • Lubię to! 4
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Makrela zmienił tytuł na Pierwszy kontakt - ćwiczenie last minute ZWERYFIKOWANY

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...