Skocz do zawartości

Zgadywanka TESTowanka


Aquilla

Rekomendowane odpowiedzi

1) Saga o Ludziach Lodu - Margit Sandemo   Moc

2) Fundacja - Isaac Asimov  Kapłanka

3) Harry Potter -J.K. Rowling  As pucharów

Wydaje mi się, że uwielbiasz Harry Pottera.

 

 

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piko napisał:

Jaką mam ulubioną serie książkową SF i Fantasy: default_dance.gif:)

1) Saga o Ludziach Lodu - Margit Sandemo

2) Fundacja - Isaac Asimov

3) Harry Potter -J.K. Rowling

:thanks:

 

1. Rydwan

2. 9 kielichów

3. 4 mieczy

 

Stawiam na AW, odp 1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy rozkład kart wyszedł @szarotka1 , jakby karty odzwierciedlały teść Cyklu książek :D

@Sarah2020 Rydwan może oznaczać że tą serie czyta się szybko, 9 kielichów to też dobra karta → zadowolenie i satysfakcja...(mała polemika :D)

Pytanie brzmiało :

Jaką mam ulubioną serie książkową SF i Fantasy: default_dance.gif:)

1) Saga o Ludziach Lodu - Margit Sandemo

2) Fundacja - Isaac Asimov

3) Harry Potter -J.K. Rowling

:thanks:

Odpowiedź brzmi: Cykl "Fundacja" Isaac'ka Asimov'a !!!

 

W ten sposób wygrywa :@Emeryta ze swoją intuicją i dostaje medal  medal.png  :D

Pozostali uczestnicy otrzymują kwiatki dziekuje3.pngza odwagę uczestniczenia w ćwiczeniach . :D

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 18.02.2020 o 09:02, Piko napisał:

Jaką mam ulubioną serie książkową SF i Fantasy: default_dance.gif:)

1) Saga o Ludziach Lodu - Margit Sandemo

2) Fundacja - Isaac Asimov

3) Harry Potter -J.K. Rowling

:thanks:

 

1. 7 Denarów / Drzewo (lenormand)

2. 6 Buław Giermek Mieczy / Kosa (lenormand)

3. 2 Kielichow 4 Kielichów/ Wieża (lenormand) 

Obstawiam Sagę o Ludziach Lodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, Yunugar napisał:

@Emeryta halo, hop, hop :czeka::walek:

 już lece ;p

sorki, jakiś czas mnie nie było i się zabyło :)

 

To naprawiam i zapytowywujem uprzejmnie szanowne grono, korzystając z okazji, jako że temat jest gorący:

 

Jaki jest mój stosunek do hecy pt. koronawirusek, pod względem zabezpieczenia przed nim mojej szacownej osobistej osobistości:

 

- obojętny

- umiarkowany

- zaangażowany

 

Miłej zabawy :)

 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ava55

wyszedł mi ten sam wynik, co Sarah

 

1. paź monet - dociagniete Kapłanka

2. 6 kijów

3. 7 monet

 

stawiam na to, że umiarkowanie

paź monet i Kapłanka  - wysyłasz dobre intencje ku "górze"

6 kijów - to jest ten stan na dziś, robisz co trzeba i nie panikujesz

7 monet - to dopiero przyjdzie, zatem

 

na dzis jest umiarkowane podejście (2)

 

 

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Zastosowałem innowacyjną metodą rzutu kostką.

 

Jaki jest mój stosunek do hecy pt. koronawirusek, pod względem zabezpieczenia przed nim mojej szacownej osobistej osobistości:

 - obojętny:  1 oczko

- umiarkowany: 4 oczka

- zaangażowany: 6 oczek

Pierwszy rzut dał odpowiedź na "obojętny".

 

Metoda polega na tym, że nieparzysta ilość oczek = tak, nieparzysta = nie.

Jeśli to nie da odpowiedzi, następuje drugi rzut, gdzie wynik zależny jest ilości oczek - tam gdzie ich wypadnie najwięcej, oznacza odpowiedź "tak".

Jeśli i to nie da odpowiedzi (bo może być, że wypadnie jednakowa ilość oczek) to następuje trzeci rzut i wtedy sumuje się rzut drugi + rzut trzeci. Największa suma daje odpowiedź na tak. 

No i jeśli znów wypadnie jednakowo gdzie, to rzuca się aż do skutku :D 

  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2020 o 20:56, Emeryta napisał:

 

- obojętny

Walet Kier

W dniu 14.03.2020 o 20:56, Emeryta napisał:

- umiarkowany

2 kier

W dniu 14.03.2020 o 20:56, Emeryta napisał:

- zaangażowany

Walet Pik

 

Jakby co, w klasykach jestem początkująca. Myślę, że na pewno nie zaangażowany, bo Walet Pik jest osobą niezbyt przyjemną i karta negująca. Jestem rozdarta między pierwszą a drugą wersją, jednak postawie na drugą, bo jest 2 karty Waletów, a 2 się odróżnia :)

Może się mylę :) Zresztą intuicja mi też wskazuję na wersję "umiarkowaną" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ślicznie za odpowiedzi :)

Rozwiązanie:  mój stosunek do hecy pt. koronawirusek, pod względem zabezpieczenia przed nim mojej szacownej osobistej osobistości jest obojętny. Zupełnie i całkowicie. 

Nie robię nic, co mogłoby mnie zabezpieczyć, robię zakupy, przebywam w tłumie, jeżdżę komunikacją miejską, nie noszę maseczek ani nawet nie okręcam się szalikiem jak moje spanikowane równolatki, myję się jak zawsze od kilkudziesięciu już lat :sark:  i żyję tak, jakby tego wirusa w ogóle nie było.

Wynika to z tego, że uważam tą całą panikę za za totalną głupotę, w sensie (nie)używania rozumu oraz dlatego, że mam poglądy jakie mam: co komu przeznaczone to go nie minie, co nie znaczy, że specjalnie wkładam rękę między drzwi ;) - normalnie, nie boję się zakażenia, choroby i śmierci.

A także dlatego, że metody naturalne, które są jak na razie jedynymi metodami zabezpieczającymi to stosuję całorocznie, więc wszystko co trzeba mam już zrobione, zanim wybuchnie jakieś ognisko grypowe. A wybucha corocznie ;p

 

@ Ejbert - ciekawa ta metoda rzutu kostką, nie słyszałam o takim typie wyrokowania; tzn. rzut kostką tak,ale sposób liczenia ciekawy :oklasky:

 

@ Willow: ja bym postawiła na Waleta kier, bo on jest starszy w hierarchii kierów i sam w sobie oznacza "zakochanego młodzieńca", uczucie serdeczne, szczere.

Walety w klasykach jeśli się grupują, to mają znaczenie w całej wróżbie, ale przy tak-nie to uważam, że nie ma to wpływu, a tutaj te dwa to jeden mówi "tak" - kierowy, drugi "nie" - pikowy. To taka luźna moja uwaga, bo mówisz, że zaczynasz w klasykach :)

 

Dziękuję wszystkim uczestnikom  :kwiatek:

Następne pytanie zadaje Ejbert :))

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ejbert zmienił tytuł na Zgadywanka TESTowanka
  • Moderators

Kostka prawdę rzekła - a się nie spodziewałem :D ale jak znam przewrotność losu, to długo to nie potrwa, na pewno się zmrowi i będzie mnie na manowce wodzić, zawsze tak jest z nowościami.

 

Moje pytanie kamienne tym razem będzie. Otóż co jakiś czas nachodzi mnie chęć współpracy z jakimś kamieniem, których trochę w domu mamy z racji zainteresowań małżonki. Właśnie mnie naszło, więc jaki kamień tym razem zwrócił moją uwagę:

a) rubin

b) lapis lazuli

c) tektyt

d) żaden z nich (tzn. inny kamień)

 

wprowadziłem opcję dodatkową :) 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Noa20

A 2 buław

B cesarz 

C 5 denarów

D 4 denary 

 

Mam dylemat między lapis lazuli  albo żaden z wymienionych . Postawię na cesarza B choć te 4 denarów chowa jakby coś innego w zanadrzu.

Do cesarza dociągnęłam sąd a do 4 den asa denarów. 

Ostatecznie odpowiedź B.

To jest 'Twój' kamień i do niego wracasz.

 

 

 

Edytowane przez Noa20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
W dniu 22.03.2020 o 23:05, Ejbert napisał:

więc jaki kamień tym razem zwrócił moją uwagę:

a) rubin

b) lapis lazuli

c) tektyt

d) żaden z nich (tzn. inny kamień)

Lenormandy

a) Statek

b) Książka + Krzyż

c) Ryby + Słońce

d) Wieża

Statek - rubin i Wieża - żadnen z nich odpadają. Wahałam się między lapis lazuli - bo Książka wskazuje na szukanie informacji, a tektytem - bo Ryby to obfitość i silniejsza karta od Książki , dlatego dołożyłam i wskazuję na tektyt :)

Edytowane przez Makrela
  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ava55

1.10 pucharów

2. Rycerz monet

3. 2 puchary

4. 8 kijów

i... jestem w kropce :D - każda by się obroniła

ale praca to dla mnie Rycek - zatem lapis lazuli (2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No ciekawa jestem co tym razem wykombinowałeś :D 

Ponieważ domyślam się, o jaki kamień może Ci chodzić, to udziału w zagadce brać nie będę, chociaż mnie swędzi ;) 

Ale w ramach zadośćuczynienia temu swędzeniu, pozwolę sobie na wyciągnięcie wniosków z kart dziewczyn, tak jak ja je widzę. Tyle mojego :sark: 

W dniu 24.03.2020 o 18:22, Sarah2020 napisał:

A 2 buław

B cesarz 

C 5 denarów

D 4 denary 

Tu postawiłabym na Cesarza, czyli odpowiedź b) - bo to AW i już samo to wskazuje (przy braku innych AW) na ważność tego kamienia, a jeszcze z drugim AW to już kosmos :)

 

W dniu 24.03.2020 o 22:11, Makrela napisał:

Lenormandy

a) Statek

b) Książka + Krzyż

c) Ryby + Słońce

d) Wieża

Tu postawiłabym na na Ryby, czyli odpowiedź c), ale bez dociągnięcia zdecydowałabym się na odpowiedź b) bo Książka to rzeczywiście informacja, coś czego ktoś chce się dowiedzieć  i choć Ryby to silniejszy atut, to jednak pociąg do wiedzy (Książka).  Chyba że chodzi o cel, który chcesz osiągnąć, jeśli wiedza to Książka, jeśli terapia to Ryby. Dociągnięcie jednak przeważa na Ryby.

 

W dniu 24.03.2020 o 23:36, Ava55 napisał:

1.10 pucharów

2. Rycerz monet

3. 2 puchary

4. 8 kijów

i... jestem w kropce :D - każda by się obroniła

ale praca to dla mnie Rycek - zatem lapis lazuli (2)

Tu bym dała na 3) czyli dwa puchary, bo to jest romansik, taka miła współpraca :D  a generalnie - poznawanie się :) 

Ale zgadzam się co do tego, że tu każda karta łapie kontakt z kamieniem, a najbardziej Rycerz mi się podoba, ale postanowiłam postawić na słowo "współpraca".

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
W dniu 26.03.2020 o 01:11, Ismer napisał:

No ciekawa jestem co tym razem wykombinowałeś :D 

Niczego nie wykombinowałem ;p 

 

Odpowiedź prawidłowa to c) - tektyt

Ten właśnie minerał zwrócił teraz moją uwagę. Od dawna miałem na niego oko, a teraz mnie tak naszło, że postanowiłem sprawdzić, czy coś wyniknie z bezpośredniego z nim kontaktu. 

Ale zastanawia mnie coś innego - mianowicie miałyście Panie wskazanie na lapis lazuli. Ten kamień mnie nie interesuje jeśli idzie o ów bezpośredni kontakt, ale od dawna stoi na półce naprzeciwko biurka i codziennie go widzę. Inne kamienie są w gablotce u małżonki, ja też mam trochę u siebie, ale nie na widoku. Jak pisałem posta, to też na niego spoglądałem wybierając kamienie do zagadki. Coś musi w tym być. 

Sarah też byłaś blisko z odp. d) , bo zastanawiałem się nad innym kamieniem też, lecz ostatecznie wybrałem tektyt, który od dawna mnie ciągnął, zostawiając ten inny na później.

 

Niania382 - trafiłaś i Ty w tektyt, lecz szkoda, że nie przedstawiłaś pozostałych kart. 

 

Tak więc wygrała Makrela, która jako pierwsza prawidłowo odpowiedziała i teraz Ty zadajesz pytanie :) 

  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ava55
16 godzin temu, Ejbert napisał:

Ale zastanawia mnie coś innego - mianowicie miałyście Panie wskazanie na lapis lazuli. Ten kamień mnie nie interesuje jeśli idzie o ów bezpośredni kontakt, ale od dawna stoi na półce naprzeciwko biurka i codziennie go widzę

no i może Ty z nim nie pracujesz - tylko on z Tobą  :sark::czarodziej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
W dniu 27.03.2020 o 23:49, Ejbert napisał:

Ale zastanawia mnie coś innego - mianowicie miałyście Panie wskazanie na lapis lazuli. Ten kamień mnie nie interesuje jeśli idzie o ów bezpośredni kontakt, ale od dawna stoi na półce naprzeciwko biurka i codziennie go widzę. Inne kamienie są w gablotce u małżonki, ja też mam trochę u siebie, ale nie na widoku. Jak pisałem posta, to też na niego spoglądałem wybierając kamienie do zagadki. Coś musi w tym być. 

 Może to, że karty penetrując Twoją przestrzeń wskazały to, o czym nie tyle może ciągle myślisz, co masz ciągle na widoku, co siłą rzeczy działa na podświadomość i masz ten kamień zakodowany, a my ten kod odszyfrowałyśmy :D

 

Moja zagadka dotyczy kwiatów. W piątek byłam w ogrodniczym i jak co roku kupiłam trochę wiosennych kwiatów. Zgodnie z regułami tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.

Czy to są:

1. szafirki

2. pierwiosnki

3. stokrotki

4. żonkile

5. bratki

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ava55
1 godzinę temu, Makrela napisał:

Czy to są:

1. szafirki - Papież

2. pierwiosnki - Rycek puch

3. stokrotki - 8 kijów

4. żonkile - 7 monet

5. bratki -Król mieczy

waham się pomiędzy 1. szafirki (nb. bardzo je lubię ! ) oraz 3. stokrotki

może jednak stokrotki -to był impuls :) 

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Noa20

1. As buław

2. Śmierć

3. As denarów

4. As kielichów

5. Umiarkowanie

 

Kilka opcji pasuje, ale wybiorę 4. Żonkile , as kielichów tu jakoś najbardziej mi podchodzi 

Edytowane przez Noa20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to są:

1. szafirki - odwr. 6 pik

2. pierwiosnki - 3 trefl

3. stokrotki - odwr. Dama pik

4. żonkile - odwr. Król kier

5. bratki - Król karo

 

z tych kart tylko król karo wyszedł najlepiej, kierowy jest wprawdzie wskazujący na sercowy wybór, ale tu się odwrócił, no to po nim jest solidny król karo - a więc bratki :)

 

Tak się zastanowiłam, na co bym postawiła gdyby oba króle były proste  :mysli: no bo kierowy to gorące serce, coś (ktoś) kto się podoba, jest szczery w miłości i można na nim polegać, ale karowy to człowiek solidny, na którym też można polegać, ale bardziej w sferze materialnej, zadbania o potrzeby.Chyba jednak kierowego bym wybrała :buzka_z:

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Makrela napisał:

Odgadła Emeryta i pałeczka należy do niej :)

Jak widać warto pracować z odwróceniami, gdyby nie kropka nad Królem to byłyby żonkile, bo on mocniejszy od karowego, chociaż zależy przy jakim wyborze. Jak sercowym, czegoś co się lubi, co jest ładne lub przyjemne - to kier, w praktyczności to karo. Założyłam, że wybrałaś kwiatki, które lubisz a nie takie, które mogą długo przetrwać bez podlewania :D

 

Ja pytanie swoje zadam zgodne z duchem spożywczym Wielkanocy -  jakie ciasto pojawi się na moim stole na święta:

a) babka

b) keks

c) drożdżowe

d) mazurek

e) sernik

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 12:36, Emeryta napisał:

Ja pytanie swoje zadam zgodne z duchem spożywczym Wielkanocy -  jakie ciasto pojawi się na moim stole na święta:

a) babka

b) keks

c) drożdżowe

d) mazurek

e) sernik

Nieco późno, ale:

Stawiam na mazurek, bo my mieliśmy mazurek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 12:36, Emeryta napisał:

a) babka - karta 43. Details, details

b) keks - nr 12. Slow and steady

c) drożdżowe - nr 11. Balancing act

d) mazurek - nr 32.  Magic prayer

e) sernik - nr 18. Magic stream

stawiam na babkę, tak trochę przekornie :oczko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 9.04.2020 o 12:36, Emeryta napisał:

Ja pytanie swoje zadam zgodne z duchem spożywczym Wielkanocy -  jakie ciasto pojawi się na moim stole na święta:

a) babka - Ptaki

b) keks - Księżyc

c) drożdżowe - Pani

d) mazurek - Drogi

e) sernik - Wieża

 

Obstawiam kartę Pani, ona bezpośrednio wskazuje na Ciebie ;p - czyli drożdżowe.

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

hmmm Emeryta jest odskokowa, to ja bym jako świąteczne ciasto obstawiła nietypowe - drożdżowe,  bo reszta to już typowo świąteczne ciastulka :D

  • Lubię to! 1
  • Dobre! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2020 o 22:15, Makrela napisał:

hmmm Emeryta jest odskokowa, to ja bym jako świąteczne ciasto obstawiła nietypowe - drożdżowe,  bo reszta to już typowo świąteczne ciastulka :D

dobre! ale faktycznie - było drożdżowe, to ciasto mojego dzieciństwa, takiego pysznego jak Babcia nikt nie robił. To, które miałam na stole było kupne, ale przedtem kupiłam na spróbowanie, no i był to strzał w dziesiątkę - smakowało jak to z dawnych lat. Sama nie piekłam w tym roku niczego, bo mi się nie chciało stać w kolejkach. Nawet pieczywo kupiłam hurtem i zamroziłam ;p

Jako pierwsza dobrze odgadła Ismer, zadajesz więc pytanie :)

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
20 godzin temu, Emeryta napisał:

Jako pierwsza dobrze odgadła Ismer, zadajesz więc pytanie :)

Trafiło się jak ślepej kurze ziarno :D

No dobra, to moje pytanie jest "na siedem kart" albo  siedem okrążeń, lub czegokolwiek innego - podług fantazji :) 

 

Ostatnio kupiłam książkę, o jakiej jest tematyce:

a) zioła
b) runy
c) karty
d) numerologia
e) astrologia
f) I Cing
g) minerały

  • Cool 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A król buław

B 5 mieczy

C król kielichów

D królowa kielichów

E 6 denarów

F koło 

G 2 kielichy 

 

Zastanawiam się nad e, f i g, postawię jednak na AW, odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Postanowiłem wypróbować karty runiczne w wersji wróżebnej, czyli nie jako radę Run, a normalne karty. Oto wynik:

7 godzin temu, Ismer napisał:

Ostatnio kupiłam książkę, o jakiej jest tematyce:

a) zioła - Odala
b) runy - Jera
c) karty - Mannaz
d) numerologia - Isa
e) astrologia - Ass
f) I Cing - Ingwaz
g) minerały - Nauthiz

 

Stawiam na Ass - astrologia, chociaż logicznie to mi nie pasuje zbytnio, bo wiem, że masz ogromnie dużo książek astrologicznych, a godnych nowości na rynku nie widziałem. Ale może coś z PTA kupiłaś :mysli: 

Odala - zioła też pasuje, bo z tych co wyciągnąłem tylko ona jest adekwatna do tego pytania, bo to dom - własność. Ale Ass jest bezpośrednio związana z ustami - językiem, informacją, wiadomością, wiedzą, więc jednak obstawiam wiedzę, tym bardziej, że zielarskich książek też masz dużo, a na forum korzystasz ze znakomitego pana Różańskiego ;p 

  • Cool 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tym razem wypróbuję talię 52 kartową cygańską, ciekawa jestem bardzo wyniku, bo ciągnę tylko po jednej

 

Ostatnio kupiłam książkę, o jakiej jest tematyce:

a) zioła - pokój
b) runy - pycha
c) karty - kochanka
d) numerologia - młoda kobieta
e) astrologia - wiadomość (posłaniec)
f) I Cing -
rozmowa
g) minerały - złodziej

 

Mam dylemat między rozmową a wiadomością, wydaje mi się jednak, że skoro rozmowa dotyczy ludzi - na obrazku jest grono osób ze sobą rozmawiających - to nie jest rozmowa z ksiązką ;) a wiadomość raczej bezpośrednio wskazuje na informację. Tak że stawiam na e) - astrologia :)

  • Cool 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kupiona książka traktuje o astrologii.  Ejbert Twoja kolejka :) 

 

@Emeryta: też mam talię cygańską na 52 karty i tak samo jak Ty obstawiłabym nie rozmowę a wiadomość - :oklasky:

 

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Fajnie, że się udało z runami, zakonotuję sobie to znaczenie Ass :) 

 

To ja tym razem kulinarnie, w sobotę kucharzyłem trochę i uwarzyłem zupę. Jaka to była zupa:

1. rosół

2. krupnik

3. grzybowa

4. pomidorowa

5. minestrone

6. barszcz ukraiński

7. kapuśniak

 

Wszystkie je lubię i wszystkie umiem (chyba... a przynajmniej tak mi się zdaje ;) ) ugotować  :D 

  • Lubię to! 1
  • Cool 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

1. rosół - 5 mieczy - NIE

2. krupnik - intuicyjnie obstawiałam krupnik, ale wyszła Śmierć, więc NIE

3. grzybowa - król buław - TAK

4. pomidorowa - Pustelnik - NIE

5. minestrone - As monet - TAK

6. barszcz ukraiński - Księżyc - NIE

7. kapuśniak - 10 buław - NIE

 

Czyli grzybowa vs Minestrone.... As monet zawsze kojarzył mi się z okrągłym talerzem, więc stawiam na Minestrone :)

Boże, jaka się zrobiłam głodna :D

  • Cool 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ejbert napisał:

To ja tym razem kulinarnie, w sobotę kucharzyłem trochę i uwarzyłem zupę. Jaka to była zupa:

1. rosół

2. krupnik

3. grzybowa

4. pomidorowa

5. minestrone

6. barszcz ukraiński

7. kapuśniak

1) 4 Miecze

2) XIV Umiarkowanie - no tylko na tej karcie występuje studzenie płynów → stawiam na krupnik

3) 10 Mieczy

4) Król Denarów

5) XI Sprawiedliwość

6) IX Eremita

7) 4 Kielichy

:karty:

 

PS: Kurcze, też zgłodniałem... :D

 

 

 

 

Edytowane przez Piko
  • Cool 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypiłam herbatę i wykorzystałam skarpetkę :D Metoda wahadełkowa, maksymalna ilość obrotów = 30 (bo mi się więcej liczyć nie chce ;p )

Skarpeta wyobracała pomidorówkę :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Maestro
W dniu 7.05.2020 o 16:42, Ejbert napisał:

Fajnie, że się udało z runami, zakonotuję sobie to znaczenie Ass :) 

 

To ja tym razem kulinarnie, w sobotę kucharzyłem trochę i uwarzyłem zupę. Jaka to była zupa:

1. rosół

2. krupnik

3. grzybowa

4. pomidorowa

5. minestrone

6. barszcz ukraiński

7. kapuśniak

 

Wszystkie je lubię i wszystkie umiem (chyba... a przynajmniej tak mi się zdaje ;) ) ugotować  :D 

Co to w końcu była za zupa? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
6 godzin temu, Yunugar napisał:

Ciekawe czy jeszcze Ejbert pamięta co jadł w majową  sobotę AD 2020 :chytry:

też miałam taką myśl :smieszne:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
W dniu 9.06.2020 o 16:32, Yunugar napisał:

Ciekawe czy jeszcze Ejbert pamięta co jadł w majową  sobotę AD 2020 :chytry:

Pamiętam, bo to stanowi temat zagadki ;p

 

To była pomidorówka, chociaż zaplanowałem rosół, ale że nie wyszło jak chciałem, to został zdegradowany :D 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.06.2020 o 17:07, Piko napisał:

@Widja do tablicy ! :)

jestem panie psorze ;p

 

zadam pytanie stołowo - konsumpcyjne :D a mianowicie, co otrzymałam "w spadku" od sąsiadów, którym znudziło się posiadane szkło:

a. szklanki do drinków

b. kieliszeczki do wódeczki

c. szklanki do whisky

d. kieliszki do koktajli

e. kufle do piwa

f. koniakówki

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Widja napisał:

zadam pytanie stołowo - konsumpcyjne :D a mianowicie, co otrzymałam "w spadku" od sąsiadów, którym znudziło się posiadane szkło:

a. szklanki do drinków

b. kieliszeczki do wódeczki

c. szklanki do whisky

d. kieliszki do koktajli

e. kufle do piwa

f. koniakówki

a.8 Buław

b.10 Mieczy

c. XI Sprawiedliwość

d.II Kapłanka

e.XVIII Księżyc

f. As Mieczy

 

Stawiam na Kapłankę czyli Kieliszki do Koktajli ... :thanks:

  • Lubię to! 1
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2020 o 13:40, Widja napisał:

a. szklanki do drinków - 7 pik =nie

b. kieliszeczki do wódeczki - 3 trefl = nie

c. szklanki do whisky - 8 trefl = nie

d. kieliszki do koktajli - 3 kier = tak

e. kufle do piwa - 6 karo = tak

f. koniakówki - 10 karo = tak

same blotki, z nich obstawiam 6 karo, bo to karta wsparcia ogólnie mówiąc. 10 karo zastanawiająca, ale że to bogacz (zamożność) to w tym skromnym podarunku nie widzę zamożności ;)  3 kier też dobrą kartą jest, ale bardziej dotyczy sukcesu, rozrywki, spraw miłosnych, więc też nie pasuje mi do tego pytania. Czarne z góry odpadają. To stawiam na kufelki :piwo:  :D 

  • Lubię to! 1
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na odpowiedź, tym razem nie zawaliłam terminu :D

W spadku po znudzonych zastawą sąsiadach otrzymałam kufle do piwa. Wzięłam je bo jest to oryginalne, stare szkło rodem z poprzedniej epoki, takie już trudno teraz trafić. I jestem ogromnie zadowolona z tego podarunku.

Zatem trafiła Emeryta i jej przekazuję pałeczkę :) 

 

W dniu 4.07.2020 o 02:01, Emeryta napisał:

10 karo zastanawiająca, ale że to bogacz (zamożność) to w tym skromnym podarunku nie widzę zamożności ;)

Podarunek skromny, ale i piwo, jeśli chodzi o volty, najskromniejsze jest spośród trunków, więc tu w 100 % się zgadza, że nie na bogato :D

  • Lubię to! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powróciwszy z kanikuły spieszę zadać pytanko testowanko :D 

 

Wczoraj, jak wiadomo, był wielce upalny dzień, który spędziłam nad wodą.

Pytanie - gdzie się moczyłam:

a. w jeziorze

b. w morzu

c. w basenie

d. w rzece

e. w balii

d. w stawie

  • Lubię to! 1
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
W dniu 23.08.2020 o 18:21, Emeryta napisał:

Pytanie - gdzie się moczyłam:

a. w jeziorze - 7 pik = nie

b. w morzu - 5 kier = tak 

c. w basenie - 9 trefl = nie 

d. w rzece - dama kier = tak

e. w balii - 3 trefl = nie

d. w stawie - walet pik = nie

zostały dwa kiery, sercowa dama przebija sercową ale przelotną piątkę, więc adoruję Damę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
W dniu 23.08.2020 o 18:21, Emeryta napisał:

Pytanie - gdzie się moczyłam:

a. w jeziorze: Kupiec

b. w morzu: Złodziej

c. w basenie: Wróg

d. w rzece: Pokój

e. w balii: Służący

d. w stawie: List

nauczona doświadczeniem z tak-nie postanowiłam postawić na najmocniejszą pozytywną i jednoznaczną sybillową kartę. Spośród wylosowanych kart tylko Kupiec i Pokój są takie, chociaż Pokój mniej, raczej to neutral, oczekiwanie a Wiadomość może bezpośrednio wskazywać na wiadomość, że to był staw :mysli:

ale myślę, że Kupiec jest z nich najbardziej zdecydowaną kartą  - a więc w jeziorze.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 8 buław  - jezioro masz często ale nie o to tu chyba chodzi

B diabeł-  intuicja moja jest na tak

C paź mieczy- za mało miejsca, ale  ta opcja też chodzić mi po głowie

D król kielichów- może tak, nie mam przekonania 

E 2denary- był wybór

F 7 buław- niee, za gęsta woda 

 

 

B czy C? Pierwsza myśl diabolo B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 23.08.2020 o 18:21, Emeryta napisał:

Wczoraj, jak wiadomo, był wielce upalny dzień, który spędziłam nad wodą.

Pytanie - gdzie się moczyłam:

a. w jeziorze Kosa

b. w morzu Serce

c. w basenie Wieża 

d. w rzece Słońce 

e. w balii Pies

d. w stawie Drzewo 

Hmmm... albo B albo D... morze jest Ci bliższe, ale wtedy akurat wybrałaś się na opalanie nad rzeką?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam ślicznie za udział :kwiatek: Poprawnie odpowiedzieli Ejbert i Lunaria :oklasky: - moczyłam się wówczas w rzece.

Ale karty Lunarii najlepiej opisały moje zamiłowanie do zbiorników wodnych, bo tak:

12 godzin temu, Lunaria napisał:

a. w jeziorze Kosa - w zasadzie nie lubię kąpieli w jeziorach, z wyjątkiem jednego, na Pomorzu Zachodnim

b. w morzu Serce - tak - morze jest mi najbliższe

c. w basenie Wieża  -unikam jakichkolwiek basenów

d. w rzece Słońce - tu się kąpałam, poza tym wszystkie rzeki lubię, ale jak do kąpieli to tylko bezpieczne - bez wirów

e. w balii Pies - balia to mój przyjaciel z dzieciństwa, następcą balii była wielka wanna, obie wystawiane w ogrodzie na słońce (a lata upalne niegdyś bywały) i frajda była niesamowita

d. w stawie Drzewo - u koleżanki był staw, wielce interesujący, ale dorośli nie pozwalali nam w nim się kąpać, co oczywiście nie przeszkadzało nam się w nim potajemnie kąpać :D 

Ejbert jako pierwszy prawidłowo odpowiedział i proszę bierz pałeczkę :) 

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Oddaję pałeczkę Lunarii bo i ja sądzę, że ona najtrafniej odpowiedziała - super w punkt! a także nie wiem, czy w najbliższym czasie będę na forum, może uda mi się zrealizować choć część moich planów i wtedy na jakiś czas będę musiał się zawiesić. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem monetą. Orzeł - tak, reszka - nie. Przy każdej odpowiedzi wykonałem trzy rzuty :)

a) żaden tak, tak, nie

b) nalewki tak, tak, tak

c) wino nie, nie, tak

d) piwo nie, tak, tak

e) bimber tak, nie, nie

f) wódka tak, nie, nie

 

Wygrywają nalewki i stawiam na ten trunek.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2020 o 20:28, Lunaria napisał:

Moje pytanie... jaki trunek z kategorii wyskokowych lubię najbardziej:

a) żaden

b) nalewki 

c) wino

d) piwo

e) bimber

f) wódka 

Wahadełko → wyszło na ; żaden

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 30.09.2020 o 00:42, Lunaria napisał:

Szkoda, bo żaden z was nie odgadł

To wydaje mi się, że powinnaś podać prawidłową odpowiedź, sama zadać kolejną łamigłówke lub zaprosić kogoś do tego tematu aby spróbował zgadnąć.

 

Ps. Niepotrzebnie polegałem na monecie :(

Edytowane przez Yunugar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lunaria napisał:

Ok, prawidłową odpowiedzią było piwo, jestem miłośniczką piw kraftowych :piwo:

No nie, akurat spojrzałam i pomyślałam o piwie:D Przepraszam, musiałam skomentować, nic poza tym nie chcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Yunugar napisał:

Jaki mam kolor oczu:

 

- piwny- cesarz

- zielony- 6 buław

- niebieski- cesarzowa

- szary- 5 mieczy

 

 

Powiedziałabym, że piwny ale ta cesarzowa też mocna, no i na mojej talii cesarza dominuje kolor niebieski, a zatem niebieskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 4.10.2020 o 18:24, Gośc20 napisał:

To zadaję zagadkę:

Nad jakim morzem nigdy nie byłam:

-Bałtyckim

-Czerwonym

-Czarnym

-Karaibskim 

Czarnym - intuicja, patrzyłam na wszystkie, na miejscu czarnego jak by była pustka :)

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, ktos jeszcze? Wyczerpały się wszystkie odpowiedzi, jedna jest prawidłowa;) proszę też o podanie zastosowanych narzędzi (intuicja, karty, wahadełko-Younugar podał- dziękuję itp..) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...